Skocz do zawartości

mam pytanie w sprawie gasniecia silnika


alcapone

Rekomendowane odpowiedzi

czesc all mam pytanie pod czas redukcji biegow jak dojezdzam do skrzyzowania to gasnie mi auta bylem w kilku warsztatach i nikt nie wie od czego moze ktos sie z was spotkal z czyms takim mam 735 z 90 roku ma najechane niecale 350 tys moze ktos mi pomoc z gory dziekuje i pozdrawiam

PAL GUME NIE DUSZE

BMW KLUB SZCZECIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz gaz i zwykłą instalację, spróbuj odłączyć wlot powietrza przy chłodnicy, niech bierze powietrze z komory silnika, nie jest to rozwiązanie na stałe, ale przynajmniej się potwierdzi.

Silny pęd powietrza przy zamkniętej przepustnicy rozrzedza mieszankę i silnik gaśnie. Można kombinować z zakładaniem pończochy na wlot, ale lepiej przebudować układ dolotowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem to samo po kupnie mojej E34 i powodem był parownik (reduktor) stary i w dodatku zle podłączony. Spróbuj bardzo delikatnie operować gazem i zobaczysz czy problem sie zmiejszy, jezeli tak to własnie porownik moze niedotrzymywać parametrow przy szybkiej zmianie obciązenia i niekoniecznie ma sie szronic. Mi gaz już nieodparowywał i zalewał silnik a parownik nie zamarzał. WLot wody chodzącej miałem pomylony z wylotem, takze parownik tylko był omywany wodą i był powód jego szybkiego zgonu.

B-artek M-onika W-ojtuś (synek)

Skype: barto75 lub barto551

Moje byłe BMW http://www.bmww.webpark.pl/M5drive.gif Moje też byłe BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poczytales Ty sobie na forum?

Z tego co pamietam jest opisanych kilka przypadkow gasniecia silnika.

Osobiscie takze podejrzewam przeplywomierz,niestety nie wyjdzie na kompie,wiec dobrze byloby zrobic podmianke.

Pozdrawiam

Kamil

Edytowane przez m_atrix - BMW Klub Polska

Pozdrawiam

Kamil



(...)trzeba wiedziec kiedy ze sceny zejsc

NIEPOKONANYM...(...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierze ci lewe powietrze

 

sprawdz gume, przeplywomierz, silnik krokowy

 

lub sprawdz to:

 

zrezetuj kompa poprzez odlaczenie zasilania

 

 

mi sie to zdarzylo, jak odlaczany byl aumulator, komputer zle sie nauczyl i gasl, po 1 dniowym postoju mu przeszlo

http://img489.imageshack.us/img489/2486/zz1dk5.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.