Skocz do zawartości

Spalanie M52B25


don

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chce przynudzać KOLEJNYM POSTEM o spalaniu ale proszę o krótką i rzeczową opinię.

 

Mam M52B25 (170 km, pojedyńczy VANOS) który jak na mój gust pali zdecydowanie za dużo szczególnie w mieście podczas korków.

 

Na trasie A4 predkość 140 - 160 spalanie około 10 lit/100 km

 

Trasa spokojna 90 - 120 km/h około 8-9 litrów

 

I tu jest wsio ok

 

Ale w mieście zaczynają sie jaja. Podczas normalnej jazdy miejskiej czyli bez scigania ale tez wystarczjaco dynamicznie okolo 15 lit na 100 km

 

I to tez akceptuje

 

ALE:

 

Ostanio w krakowie sporo było korków szczegolnie w okolicy ul Konopnickiej - cały bak wyjeżdziłem jeżdzać tam 2 X dziennie a w zasadzie stojąc po 40 minut w korku w kazda strone.

 

Niby nic, puszczasz i nasiskasz hamulec ale spalanie w kompie poszlo do 20 litrów - pomyslame ze to komp zawyza jak zawsze w korku.

 

Mocno sie zdziwilem jak na stacji bezynnowej okazalo sie ze komp "pomylił sie" o 0.2 litra ....

 

Od tego czasu zaczalem obserwowac zachowanie kompa (i tez calego spalania to sa one zgodne) i widze ze stojac na swiatlach srednai spalania idzie w góre okolo 0.1 lit na 1 minute - czyli 20 razy w ciagu dnai tak posoje na normalnych swiatlach a nei w korku i juz z 15 robi sie 18

Znów zejsc z tych 18 spowrotem do 15 jest bardzo trudne nie mowiac ze nie mozliwe

 

Czy to mozlwe zeby bez obciazenia ten silnik palil wiecej niz z obciazeniem? jakie czujniki odpowieadaja za podawania paliwa na wolnych obrotach.

 

Juz w serwisi tym zajeli, wyczyscili zawór podcisnienia odpowierzania komore walu korbowego oraz prwadzili sondy lamba - wsio ok na ta chwile ale auto dalej pali ... jak moje stare V12 5.0 lit ....

BMW E60 530d

Gdyby Bóg był za przednim napędem - wszyscy chodzilibyśmy na rękach ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie widze po twoim spalaniu ze jednak pali za duzo

 

Podam ci moje wyniki jakie zanotowalem

 

Trasa Kraków - Niemcy - srednio przy 3 ciezkich osobach - predkosc 120 - 160 - 9ltr

 

Spokojna jazda trasa 70-90 - około 8 ltr

 

miasto - 13 - 14.5 dosyc czesto ostra jazda i nieraz postoje w korkach.

 

Dopatrywac sie mozna u Ciebie wielu czynników. Ja zauwazylem po wyczyszczeniu filtra powietrza K&N , zmianie oleju i tankowaniu tylko na BP spadek spalania o ok. 1.5 - 2 ltr.

 

Moze ci sie cos rozregulowało w kompie. Moze go trzeba zresetowac choc to tylko moja teoria bo ile to ma wspollnego z praktyka to niemam pojecia.

 

Kiedys tylko czytalem ze jakies mapy sie ustawiają do fabrycznych po resecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kurcze wrócilem z miasta, dziś Wszystkich Świętych - poza cmentarzami miasto puste, itp

 

średnia 14,3 lit/100

 

jutro zaczą się korki i znów bedzie z 18 conajmniej...

 

Olej mam świeży, filtr powietrza nowy a tankuje Verva 98

BMW E60 530d

Gdyby Bóg był za przednim napędem - wszyscy chodzilibyśmy na rękach ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz w Krakowie nie licz na niske spalanie,widzisz co sie dzieje wiecej stoisz niz jedziesz,poczekaj az ulice w naszym miescie sie skoncza budowac i remontowac a zobaczysz ze spalanie zmaleje.Dla pocieszenia powiem ze moja 540 lyka teraz 24l gazu po miescie.
http://gratyzchaty.pl -Giełda Darmowych Przedmiotów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Członkowie klubu
Zdecydowanie za dużo pali - sprawdż sondę lamda.

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DON mam 528iA i 523iA.i wiem na pewno ze ta 2.8 mi mniej pali...523 po warszawie tez mi wychodzi ok 18-19L tyle ze ja mam automat to Twoja coś mniej powinna palić...

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam automat + steptronic

 

jeszcze raz powtorze

 

emerycka trasa 90 - 120 = 9 lit

autostrada - 160 - 180 momentami = 10 litrów

kraków w weekend = 14 - 15 litrów

krakow w tygodniu = 18 - 20 litrów

 

Lambdy mam na 100% OK

BMW E60 530d

Gdyby Bóg był za przednim napędem - wszyscy chodzilibyśmy na rękach ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh.powiem CI ze w warszawie ta 2.8 na steptronicu w 14L to sie spokojnie mieszcze.a trasa 120-140km/h wychodzi 9L

 

a 523 mam nawet w takim samym kolorze jak Twoja :)

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam automat + steptronic

 

jeszcze raz powtorze

 

emerycka trasa 90 - 120 = 9 lit

autostrada - 160 - 180 momentami = 10 litrów

kraków w weekend = 14 - 15 litrów

krakow w tygodniu = 18 - 20 litrów

 

Lambdy mam na 100% OK

krakow w tygodniu znaczy się konkretne stanie w korkach? Jeśli tak, to powiedziałbym, że to spalanie jest w normie. Moje stare A4 1.8T q manual potrafiło wciągnąć 15 litrów / 100km w mieście. A Ty masz większy silnik, cięższe auto, plus automat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.