Skocz do zawartości

niedziała ABS


NIrVaNA

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

mam pewien problem, wymieniałem piastę w przednim kole i od tego momentu świeci mi się kontrolka ABS'u a nie odpinałem żadnych czujników.

 

Co może być przyczyną niedziałania tego systemu po wymianie jak by nie było elementu bez elektroniki :-)

 

Przy wymianie piasty musiałem ściągnąć zaciski tarczy, proszę o jakieś sugestie i pomoc w usunięciu tego problemu.

BMW 750i V12 E32 - Będziesz Mógł Więcej :)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź żarówkę od kierunkowskazu i podłącz 2 kabelki. Żarówkę wepnij w miejsce czujnika ABS. Jeśli nadal będzie świeciła kontrolka ABS tzn że masz uszkodzony inny czujnik a jeśli zgaśnie tzn że ten który zastąpiłeś żarówką :wink:

Napisz czy pomogło :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Nirvana, nie mam sugestii ale też mam problem z ABS. Na razie nie specjalnie o tym myślałem, natomiast skoro jest wątek, podłączę się.

ABS Jest po odpaleniu i tak sobie działa przez jakiś czas ( circa 10-15 min)Podczas 'działania' przy każdym hamowaniu jest 'żwirek' pod pedałem, czyli załącza się. Znika nagle, po którymś tam z kolei hamowaniu. Macie jakiś pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kolega Banol napisał:

 

ABS Jest po odpaleniu i tak sobie działa przez jakiś czas ( circa 10-15 min)Podczas 'działania' przy każdym hamowaniu jest 'żwirek' pod pedałem, czyli załącza się. Znika nagle, po którymś tam z kolei hamowaniu. Macie jakiś pomysł ?

 

Miałem taki sam przypadek jak kolega Banol gdy założyłem na przednią oś opony o profilu 50 a na tyle były 60. Okazało się że za duża różnica. Po zmianie opon wszystko działa.

Pozdrawiam Kanap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim aucie ABS dziala w miare poprawnie,tzn raz na jakis czas w czasie jazdy zapala sie kontrolka i do ponownego uruchomienia auta abs nie dziala.Bylem na komputerze poniewaz pali sie kontrolka ASC.Po podlaczeniu okazalo sie ze abs jest ok-brak bledow,asc-brak komunikacji z modulemelektryk stwierdzil ze przerwa na jakims obwodzie i ze wszystko bedzie dzialac.W momencie odbioru auta okazalo sie ze na calym ukladzie jest prad i ze padl sterownik pompy lub modul abs/asc.I w en sposob pozbylem sie kasy a odpowiedzi co trzeba wymienic nie uzyskalem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc piszesz ze wymieniles piaste i abs nie dziala a sprawdziles czy piasta jest taka sama tzn czy ten pierscien z zabkami ma taka sama srednice tu moze jest problem kiedys spotkalem sie z takimi piastami niby wszystko pasuje ale nie do konca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem też kiedyś taki przypadek że ABS raz działał a raz nie. Okazało się że przewód od czujnika był uszkodzony (na oko był OK) i pomogła wymiana. Jak przestanie działać ABS to trzeba autko od razu podpiąć pod kompa i będzie wiadomo który to czujnik bo inaczej to nie ma szans tego zdiagnozować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.