Skocz do zawartości

Przyciemnianie szyb... ktoś coś podpowie...?


elwood_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam..

musze powiedzieć, że naszedł mnie pomysł na ściemnienie mojej buni...

folie zakupiłem... 'SOLAR WINDOW FILM' 35% ściemnienia...

chciałbym przyciemnić wszystkie szyby prócz przedniej...

i tutaj mam pytanko.. czy ktoś mi coś doradzi..? chodzi mi tutaj o demontaż tapicerki z drzwi itd zeby wyciągnąć szyby... nie chce nic połamać a nie wiem gdzie tam jakieś zatrzaski są czy cos... a no i z przodu mam elektryczne szyby jak cos...

o tylnej szybie nie mówie bo to będzie na pewno bardzo cięzko zrobic - polecają tutaj bardziej rolety kupic niż ściemniać bo tylna szyba jest klejona ale jaks spróbuje bo nie lubie rolet... a odkleić szybki w buni nie dam zeby mi się później nie lało na glowe...

pomoże ktoś z tymi boczkami...? a jak ktoś ma szczególny patent jak przyciemnić dobrze szybki to też bym wysłuchaj z chęcią... :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przednich bocznych nie można przyciemniać przy kontroli zrywasz folię albo tracisz dowód...

Z tylnymi mozna robić co sie chce...

Tylko po co wyjmować?? Robisz szablony z zakładką i potem sobie przycinasz nożykiem do tapet dokładną instrukcję co i jak masz tutaj:

http://scirocco.pl/articles.php?id=40

Wg tej instrukcji robiliśmy z kumplem tył kombi i wyszło :cool2:

pzdr

http://img214.imageshack.us/img214/7770/z3roadsterturninwheelsln4.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no przednie boczne szybki można 30% przyciemnić...

i teraz tak... ogólnie to mam e36 sedana i... nie chciałbym przyciemniać tam 'po łebkach' czyli na zamkniętych szybach bo boje się, że przy otwieraniu i zamykaniu zacznie się kiedyś podrywać... także wolalbym jednak wyjąć i całe okleić... tak myśle..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no przednie boczne szybki można 30% przyciemnić...

Jesli masz nawet troszeczke przyciemnione przez fabrykę tzn lekki zielonkawy kolorek i na to wrzucisz te folie 30%....to życzę powodzenia przy kontroli :lol:

http://img214.imageshack.us/img214/7770/z3roadsterturninwheelsln4.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daje rade

kupel w mietku ma nawet ponad 50% i jakos przechodzi (a jeździ tak od 2 lat) z tym ze koles przegladu nie chcial mu podbic

ale wiadomo jak jest w polsce nie ten to inny podbije

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Elwoodzie... Niestety nie mozna miec przyciemnionego przodu a dowiedzialem sie tego w najbolesniejszy sposob czyli zrywajac folie z szyb. Mialem zalozone folie w profesjonalnym warszacie, ze wszystkim zezwoleniami, dowodami legalnosci itd... Wszystko to guzik warta, moze policja przymknie oko ale stacja diagnostyczna nie. Pomimo wielu prob wkocnu musialem skapitulowac i zerwac folie. Z ratunkiem moze przyjsc znajomy diagnosta ktory podbije przeglad, i przychylne oko policji podczas kontroli a tak jak sie nie chce miec problemow lepiej produ nie ruszac... Pozdrawiam! ps. co do przyciemnienia diagnosta mi powiedzial ze kazda folia jak sie ja sprawdza daje 0% przepuszczalnosci swiatla wiec nie ma mozliwosci by folia przyciemnic szybe i by bylo ok...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zielone szyby w bmw sa fabrycznie przyciemnione w stopniu 75-77%. jak widzisz 5-7% nie jestes w stanie uzyskac. sam klej na folii jest w stanie ta granice przegiac. w handlu nie ma folii przyciemniajacych ktore by spelnialy te kryteria. koniec kropka.

 

nie wierzysz to zadzwon do ITS`u lub ISiC w Krakowie

 

 

p.s. sam z nimi walczylem bo mialem w polonezie orginalne brazowe szyby ktore przy kontroli okazalo sie ze maja przepuszczalnosci 60%. jak sie okazalo po rozmowach z pracownikami w/w kupilem auto z wada - bublem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W E36 nie ma sensu przyciemniać szyb - przodu nie można, a przyciemnone pół samochodu wygląda (według mnie) dość głupio.

 

Są samochody, gdzie występuje kompletny brak przyciemnienia fabrycznego i tam można próbować (ale poza przednią).

 

Z drugiej strony - jak to jest, że często widzę samochody z fabrycznie tak ciemnymi szybami, że nic w środku nie widać. Nie chodzi tu do lustro fenickie (czy też weneckie) - te szyby są z zewnątrz po prostu bardzo ciemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiem ze tez nie zrozumialem czemu folia daje 0% przepuszczalnosci ale tak mi powiedzial. Nawet stwierdzil ze moze mi pokazac to na mierniku ale az tak ciekaw nie bylem bo spieszylem sie do pracy... Suma sumarum, wszedzie rozmowa zaczynala sie od "przycienione przednie szyby? jesli tak to nie podbije" :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do polowicznego przyciemnienia niestety sie zgodze ale sila rzeczy musze miec tak zrobione bo zrywajac folie z tylu strace ogrzewanie szyby a zostawic przyciemniona tylko tylna szybe to chyba najglupsza z glupich glupot :) Zostaje wymiana calej szyby ale to juz za duzo zachodu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chcesz dobrze przyciemnic szyby to musisz zdjac tapicerke z drzwi i wyjac szyby (chodzi o te w drzwiach).gdy juz masz wyjete,myjesz ja,nastepnie mocno spryskujesz woda,nakladasz folie i sciagasz szpachelka wode i wyrownujesz folie z szyba,po ok 30minutach szybe mozna zalozyc.oczywiscie przeczysc sobie uszczelki itp,zeby pozniej przy otwieraniu lub zamykaniu jakis kamyczek i nie porysowal folii.tylnia szybe bedziesz musial robic na raty tj na dwa pasy folii czyli najpierw nakladach jeden pas folii a potem do tego dokladasz drugi i wyrownujesz.te atesty z folii nie maja zadnego znaczenia i nic nie znacza wiec nie musisz ich kleic.osobiscie polecam profesjonalne przyciemnianie szyb ,maja oni folie o wiele lepsza niz ta ze sklepow czy allegro za kilkanascie zlotych,jest trwalsza i dluzej bedzie trzymac kolor,samo nalepianie bedzie zrobione profesjonalnie bez zadnych rys czy babli,oczywiscie mozna sobie na to pozwolic jesli sie ma ok 400-500zl w zaleznosci ile szyb przyciemnia sie.pzdr
"Zapytać - może oznaczać moment wstydu, ale nie zapytać i pozostać ignorantem, to wstyd na całe życie..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja ci proponuje abys nie zwracal na to uwagi,po pierwsze cena jest wzieta z kosmosu,po drugie to moga byc szyby typu "lustrzanka" a takie sa calkowicie niedozwolone ani z tylu ani z przodu w zwiazku z mozliwym dzialaniem oslepiajacym na innych kierowcow.z doswiadczenia wiem ze najlepiej wychodza szyuby przyciemniane przez profesjonalna folie i profesjonalnych ludzi:)od szyby 100zl wezma okolo ale masz czarne magiczne szyby,bez rys i babli,a robiac folia ze skleou napewno tak sie nie zrobi gdyz sama folia jest slabej jakosci
"Zapytać - może oznaczać moment wstydu, ale nie zapytać i pozostać ignorantem, to wstyd na całe życie..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bede mial w przyszlym tygodniu tzn juz jest tylko do odbiuru mam :( bo wiadomo swieta ;/ wiec w przyszlym tygodniu ale siostra ma e36 i dziewczyna ale w compakt a co do mnie to zwykly sedan i za 350 powiedzieli ze zrobia na super foliach zreszta kazdy chwali zaklad ze robi profi i tanio dosc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez zamierzam sobie przyciemnic szyby - ale nie chce folii ze wzgledu na jej wlasciwosci pogorszajace widocznosc i problemy z panami w niebieskich czapkach wiec mysle w zainwestowanie w piecowe przyciemnianie szyb - przednie boczne szyby mozna wtedy przyciemnic jak sie chce a dowodu nie zabiora bo od srodka bedzie widno jak w dzien :) poza tym odchodzi cos takiego jak odklejanie sie folii itd - przyciemnianie jest na stale i z klasa. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, ja kupilem moja e36 juz z przyciemnionymi szybami, wszystke 30%. mam jakies zaswiadczenie o legalizacji foli itp, juz mialem pierwsza kontrole policyjna i przeszlo bez problemu, sprawdzali przepuszczalnosc swiatla takim gadzetem i bylo prawie ok no moze wybiegalo po za norme ok 2%. A szybki mam przyciemnione folia jakas podwojna, z zewnatrz az tak bardzo nie widac wnetrza natomiast od srodka jest ciut ciemniej ale nie ma duzej roznicy pomidzy ta jedna nie przyciemniona. :D pozdro...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.