Skocz do zawartości

Problem po myciu silnika!


Janek_528i

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Niedawno kupiłem 528i z 96 roku i wczoraj postanowiłem umyć silnik, niestety po tym zabiegu samochód nie chciał odpalić. Po długim suszeniu udało mi się go dzisiaj uruchomić jednak nie chodzi tak jak powinien, nierówno pracuje tak jakby przerywa. Co może być przyczyną? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na przyszlosc jak bedziesz chcial umyc silnik to go najpierw odpal! nie bedziesz mial ( nie powinienes miec) problemow z elektronika jezeli myjesz odpalony silnik , ja robilem to juz 3 razy i nie mam problemow

pozdro

Po co trzy razy myles silnik? Rzyga Ci olejem to uszczelnij, a nie myjesz. Mycie silnika nigdy dobrze nie robi elektronice.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio mylem silnik bo byl zakurzony i mnie to irytowało.może kolega tez nie lubi mieć syfu pod maska.pozdrawaim Edytowane przez Łukasz735

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro dostaniecie zdjecie mojego silnika. Nie mytego od kupna, czyli prawie dwa lata.

 

Nie myje, bo jest czysty. Nie myje, bo nie mam zamiaru bawic sie potem w szukanie przyczyn problemów z elektroniką. Zgodnie z zasadą, ze czeste mycie skraca życie, a woda i prąd nigdy sie nie lubiły.

 

Porownanie do skarpetek jest dla mnie przejawem idiotyzmu.

 

bye..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie miałem problemu nigdy z samochodem przez mycie silnika.jak nie zaglądasz dłuższy czas pos maske to normalne ze bedzie zakurzony i wogole.no chyba ze sie coś przy nim często "grzebie" to wtedy jest ok.a skoro po myciu nie chce odpalić to jest znak że coś jest nie tak-bo nie powinno być problemu z rozruchem sinika po myciu ...

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL :D znowu sie ubawilem....Kiedys byl temat o myciu silnika.....To b dobry sposob na utrzymanie silnika w niezlej kondycji :) jaknjuz kiedys pisalem na umytym silniku widac wycieki i mozna szybko podjac sie naprawy....Pozatym przyjemniej jest wlozyc reke w celu wymiany jakiegos czujnika albo czegos podobnego i nie uwalic sie jak swinia.... (wogole ladniej wyglada w komorze)

 

ale....rozbawil mnie ten tekst z myciem silnika na odpalonym :duh: :duh: :duh: - ZYCZE POWODZENIA :D do najblizsszego pekniecia jakiegos elementu rozhartowanego....MYC silnik wolno tylko po paru godzinach od wylaczenia silnika.....i odpalac najlepiej po 24 h suszenia...wiadomo chyba ze jest sloneczko :).( a jesli zaraz porownasz mycie silnika karcherem do jazdy po kaluzach albo deszczu to nie wytrzymam) Sprobuj kiedys rozgrzane barany potaplac w kaluzy :D jak Ci sie uda dostaniesz odemnie flache...

 

A odpowiadajac na twoj post 1 ) czyli dlaczego Ci nie pracuje rowno silnik - to odpowiedz jest prosta - nigdy sie nie odpala silnika po myciu....- pewnie woda gdzies Ci stoi....lub rozprogramowala cos....jakies zwarcie - (zrob reset kompa) osobiscie stawial bym na swieczki i cewki..pewnie woda tam stoi....Mozesz jeszcze sprobowac przegonić go - wiadmo zagrzejesz silnik to wyparuje wszystko...

By ZacAnaheim


"Nie ma ludzi niewinnych są tylko źle

przesłuchani"


"Prawo jest jak płot - żmija zawsze się prześliźnie, tygrys zawsze przeskoczy, a bydło przynajmniej się nie rozłazi, gdzie nie powinno."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro dostaniecie zdjecie mojego silnika. Nie mytego od kupna, czyli prawie dwa lata.

 

Nie myje, bo jest czysty. Nie myje, bo nie mam zamiaru bawic sie potem w szukanie przyczyn problemów z elektroniką. Zgodnie z zasadą, ze czeste mycie skraca życie, a woda i prąd nigdy sie nie lubiły.

 

Porownanie do skarpetek jest dla mnie przejawem idiotyzmu.

 

bye..

 

pozdrawiam....

kto zdrowy na umysle leje woda po nowoczesnym naszpikowanym elektronika silniku???

myc to mozna kadetta z 1983 roku a nie e39...

wycieki sie naprawia a nie myje.

nigdy nie mylem silnika w zadnym swoim aucie, myje tylko w gratach na handel....

pod zderzakami tez myjecie???

WYPRZEDAŻ CZĘŚCI E30 E34

CZĘŚCI ZA GROSZE-skrzynie od 250zl,mosty tylne od 150zl,zawieszenia,blachy

#####Kasacja aut#####

tel.787482121

gg 208272

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

pozdrawiam....

kto zdrowy na umysle leje woda po nowoczesnym naszpikowanym elektronika silniku???

myc to mozna kadetta z 1983 roku a nie e39...

wycieki sie naprawia a nie myje.

nigdy nie mylem silnika w zadnym swoim aucie, myje tylko w gratach na handel....

pod zderzakami tez myjecie???

 

ale jak się je już naprawi to trzeba umyć, tylko ostrożnie lać wodę, a nie całymi litrami, ja zawsze myję silnik na wiosnę, po zimie i jeszcze nie miałem problemów, zarówno w BMW, jak i innych samochodach, a myję bo lubię gdy pod maską wszystko jest czyste :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w serwisie BMW myją silniki na życzenie czyli nie ma żadnych przeciwskazań

 

 

i na odpowiedzialnosc wlasciciela..trzeba czytac wywieszki do konca

WYPRZEDAŻ CZĘŚCI E30 E34

CZĘŚCI ZA GROSZE-skrzynie od 250zl,mosty tylne od 150zl,zawieszenia,blachy

#####Kasacja aut#####

tel.787482121

gg 208272

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie mozesz zrozumiec, ze woda mogla poleciec w nieodpowiednie miejsce? Moze kolega "przedobrzył", zbyt intensywnie myl, chciał zrobic to idealnie, ale przesadził?

 

Mycie silników to taki znak czasów, teraz fajnie jak jest wszystko sterylne. Tylko momentami to idzie za daleko..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie mozesz zrozumiec, ze woda mogla poleciec w nieodpowiednie miejsce? Moze kolega "przedobrzył", zbyt intensywnie myl, chciał zrobic to idealnie, ale przesadził?

 

Mycie silników to taki znak czasów, teraz fajnie jak jest wszystko sterylne. Tylko momentami to idzie za daleko..

oczywiscie masz rację może był karcher na maxa itd..

ja sam kilka silników nowoczesnych juz umyłem:silnik ma byc ciepły,(trochę przeźroczystej folii sniadaniowej można owinąć alternator czy co tam kto chce) nie gorący potem preparat do mycia silników użyty zgodnie z instrukcją i woda ale z węża pod cisnieniem miejskim,łagodnie rozproszona a nie strumien grubości ołówka potem sprężone powietrze i niech postoji na słoneczku z maską otwartą kilka godzin i nie ma mowy zeby coś nie tak było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.