Skocz do zawartości

sprężyny i amortyzatory


Grege30

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Czy istnieje jakiaś zależność dobierania sprężyn do amorków lub odwrotnie? Czy nie ma żadnego znaczenia jak wkładam żółte Bilsteiny a pozostawiam normalne sprężyny? pomóżcie, jestem w tym zupełnie zielony a chciałbym z lekka usztywnić autko jednak nie hardcorowo :P

Greg

E30 318i 1985

Wąska lampa rządzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Nie bedzie to zdanie fachury,ale na logike jedyna zaleznosc aby byly to elementy przeznaczone do danego modelu.

Wydaje mi sie ze zmieniajac amorki na bardziej progresywne utwardzisz autko w stopniu pozwalajacym na zachowanie i tak dosc wysokiego komfortu.

Tak np jest w autku mojego braciaka,sprezynki standard,amorki bilstein B6 i jest na prawde bardzo pozytywny efekt.

Poza tym z tego co sie orientuje do wielu modeli mozna kupic standardowej wysokosci sprezyny za to twardsze od standardowych, szczegolnie przydatne w przypadku gazu w autku,bo tylek tak nie siada od butli.

Pozdrawiam

kamil

Pozdrawiam

Kamil



(...)trzeba wiedziec kiedy ze sceny zejsc

NIEPOKONANYM...(...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Czy istnieje jakiaś zależność dobierania sprężyn do amorków lub odwrotnie? Czy nie ma żadnego znaczenia jak wkładam żółte Bilsteiny a pozostawiam normalne sprężyny? pomóżcie, jestem w tym zupełnie zielony a chciałbym z lekka usztywnić autko jednak nie hardcorowo :P

Ja tak miałem w swojej e30, standard sprężyny i żółte Bilsteiny. Efekt ok. Samochód jednak sztywniejszy ale przynajmniej można podjechać pod każdy krawężnik :). Teraz mam pełen pakiet (krótsze sprężyny i sportowe amorki) i jest troszkę za nisko, przynajmniej na polskie drogi, ale przynajmniej super wygląda i na równej drodze ma super przyczepność

http://img842.imageshack.us/img842/1250/arto.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy utwardzaja a ja bym z checią ja zmiękczył, na nasze drogi stanowczo zatwarda.

Barto

W kwestii zmiekczania slyszalem ze regeneracja sprezyn powoduje ze sa bardziej miekkie.Nie znam szczegolow tej operacji,ale moze warto sprawdzic.

nareczka

Pozdrawiam

Kamil



(...)trzeba wiedziec kiedy ze sceny zejsc

NIEPOKONANYM...(...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.