Skocz do zawartości

Kiedy opłacalny jest diesel?


wert

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

choc dla spokoju portfela wybiore raczej benzyne, .

 

a nie dla dzwięku? czy nikt nie pamięta z czego słyną rzędowe i nie tylko silniki bmw

 

pozdarwiam

 

Ja pamiętam tą cechę, która wyróżnia BMW od samochodów innych marek.

Nigdy nie zapomnę swoich wrażeń, gdy pierwszy raz przejechałem się kolegi E34 525iA !! Może nie jest to szczyt marzeń, ale mam sentyment do tego klasyka...

Dla jednych więcej niż marka.........

Dla innych skuteczne narzędzie do lansu......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bmw zrobiło diesle nie tanie jak fiat ale szybki chyba najszybsze jakie są na rybku a niestety coś wynika z czegoś i za to coś się płaci więc dla mnie nie ma mowy o oszczędzaniu chyba ze nowy z salonu i 3 lata do żyda

 

:cool2: DOKŁADNIE TAK!!! Nowe diesele BMW są najlepsze na świecie, ale nie znaczy że najtańsze bo użytkowanie tak cudownych aut w kraju trzeciego świata w jaki żyjemy jest niestety problematyczne i obarczone ryzykiem. No i nie zapominajmy, że benzynowe R6 od zawsze są najcudowniej brzmiącymi i najlepszymi silnikami w klasie :modlitwa:
Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się odpowiedzieć konkretnie na pytanie - temat wątku.

 

Sam przez ten dylemat przechodziłem. Nie będę wnikał w moje subiektywne doznania (miałem okazje jeździć 535d, mam 745i i mogę powiedzieć co nieco w temacie co mnie się wydaje lepsze w jeździe po Polsce, w codziennej eksploatacji). Przejdźmy do wyliczeń.

 

 

Zrobiłem sobie tabelkę w Excelu swego czasu. 4 auta (E60 i E65): 530d, 530i, 545i oraz 745i. Chciałem kupić 5, a 7 traktowałem jako ALTERNATYWE.

 

Zakup auta: benzyna zazwyczaj jest tańsza w zakupie, to duży plus. 535d w ogole nie brałem pod uwagę, bo chciałem się zamknąć w budżecie "studenckim" do 130-140 tys PLN. Mniej więcej podane przeze mnie ceny zakupu rozsądnych cen za dobry stan auta: 530d 120 tys, 530i 100 tys, 545i 120 tys, 745i 110 tys. Mierzyłem w roczniki 2004+ dla 5er i 2002+ dla 7er. Wiadomo można znaleźć tańsze/droższe, ale ogólnie trend jest taki, że dobrego diesla z niedużym przebiegiem, bezwypadkowego tanio nie kupimy.

 

Paliwo. Liczyłem się z zakupem pojazdu na kilka lat (4-5) z racji planów konkretnych pakowania gotówki na inne cele niż samochód. Co prawda benzyne tankuje po 4.62 PLN na BP, ale w obliczeniach dla ułatwienia podana jest cena 5 PLN za benz i 4 PLN za diesla. Bo wiadomo, będzie ciągle drożeć, a róznica jest mniej wiecej taka, jaka byc powinna (1 PLN).

 

Spalanie średnie, z doświadczenia, 530d 9l, 530i 11l, 545i 13l, 745i 14l. O dzilo w 7er to spalanie się zgadza z moim aktualnym, a wpisywałem je przed zakupem :)

 

Zakładając że jeździł będę 1200km miesiecznie, to koszta roczne paliwa rozkładają się następująco: 530d 5100 pln, 530i 7900 pln, 545i 9300 pln, 745i 10 tys pln. Różnica znacząca.

 

 

Wrzuciłem plik online, można go sobie obejrzec tutaj: BMW.xls - 25088

 

To jest oczywiscie moja twórczość, ale chetnie przeczytam Wasze komentarze :)

 

Wybrałem jednak 745i i jestem z wyboru zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaje mi w kieszeni jakies 3000zł rocznie

 

Gratuluję :mad2: Faktycznie, już w TRZECIM roku użytkowania i pod warunkiem, że kupisz ideał i nic Ci nie padnie... Chłopie, przecież to matematyka na poziomie 2 klasy podstawówki.... Chyba, że liczysz ile Cię wyniesie paliwo między poniedziałkiem i piątkiem w przyszłym tygodniu... :oops:

 

Ludzie, przecież wystarczy przejrzeć to forum, żeby zobaczyć, że 80% postów dotyczy dieseli...

Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zodiac napisał

 

Mniej więcej podane przeze mnie ceny zakupu rozsądnych cen za dobry stan auta: 530d 120 tys, 530i 100 tys
i
koszta roczne paliwa rozkładają się następująco: 530d 5100 pln, 530i 7900 pln,

 

Bardziej niż czarno na białym :cool2: 20000zł w różnicy zakupu i 2800zł różnicy w cenie paliwa rocznie. Czyli diesel nam się zwróci po.....7,5 roku :shock: (licząc wyłącznie paliwo) Bez komentarza :cool2:

Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jest lepszy od benzyny/u nas na razie nie ma autostrad na benzyne/...za 50zl zrobie 200km a benzyna 100zl. i co oplaca sie.. :?:

 

50 zł 200 km :jawdrop: :jawdrop:

ile Twoje BMW pali na 100 km bo przy obecnej cenie ON wyszło ok 6 literków :clap:

 

Nie jestem zbytnim zwolennikiem diesli ale BMW ma na prawdę warte uwagi silniki wysokoprężne. Silnik 2.0d został uznany "Engine of the year" w przedziale 1.8 - 2.0 ( w kategorii diesel). zbigniewst ma silnik (auto) z 2000r., seryjnie 136 km, a średnie spalanie w E46 z tym silnikiem to 5.7 i odpowiednio trasa 4.7, a miasto 7.4, wiec myślę że założenie średniego spalanie na poziomie 6 litrów, jest jak najbardziej realne. Jak bym miał kupić trójkę, to właśnie z takim silnikiem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo chciałem się zamknąć w budżecie "studenckim" do 130-140 tys PLN.

 

cytat dnia :twisted2:

 

Zanim kupisz odpowiedz na pytania.

 

1. Ile robisz km rocznie.

2. Jaka jest różnica między ceną zakupu diesla i benzyny

3. Na jak długo zamierzasz kupić auto.

 

Każdy ma inną odpowiedź dlatego każdy mówi co innego...

tylko 1.8 ale daje rade;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim kupisz odpowiedz na pytania.

 

1. Ile robisz km rocznie.

2. Jaka jest różnica między ceną zakupu diesla i benzyny

3. Na jak długo zamierzasz kupić auto.

 

Każdy ma inną odpowiedź dlatego każdy mówi co innego...

 

Każdy pisze co lepsze zapominając dodać "w jego sytuacji/przy jego rocznym kilometrażu".

Dla jednych więcej niż marka.........

Dla innych skuteczne narzędzie do lansu......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie średnie, z doświadczenia, 530d 9l, 530i 11l, 545i 13l, 745i 14l. O dzilo w 7er to spalanie się zgadza z moim aktualnym, a wpisywałem je przed zakupem :)

 

Zakładając że jeździł będę 1200km miesiecznie, to koszta roczne paliwa rozkładają się następująco: 530d 5100 pln, 530i 7900 pln, 545i 9300 pln, 745i 10 tys pln. Różnica znacząca.

 

 

.

 

U mnie +- spalaniem podobne tyle że w w e67 730 pali mi średnio 15,9 / ale nie snuje się/ e39 528ia 11,8 / ale trochę się snuję / , a w 6 mam silnik 4,4 i tak +- 14,6 litra / też za szybko nie jeżdrzę / Tabela spoko tylko nie pasuje mi że przyjąłeś koszty eksploatacyjne dla v8 takie same jak dla r6 no i to że z wydanej kasy więcej zostanie Ci z 545v8 , a to mi się wydaje nie możliwe bo właśnie koszty ekspolatacji są dużo wyższe w przypadku 545 i ja osobiście wolał bym 530 a jeżeli 4,4 to w 7 bo dużej różnicy nie będzie na częściach między 545 a 745

 

pozdrawiam

 

ps.przyjąłes za duże koszty baku bo tygodnioo to jest +-280 zł /cały bak/ no i jeżeli chodzi o koszty eksploatacji to napewno nie będą takie same dla 530d i 530 i / na korzyść benzyny/ , nie mówiąc już o 545i gdzie koszty serwisu są no mozna powiedziec porównywalne z e65 , ale tabela bardzo mi się podoba podszesłeś rozsądkowo do sprawy i dla mnie to jest istotne żeby kupować auta z rozumem i po przemyśleniu sprawy a nie pakować sie w wydatki które staja sie ciężarem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.