Skocz do zawartości

Gdzie znajde sygnał wstecznych z tyłu w Touringu?


ltCobigt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Założyłem uniwersalny czujnik cofania (taki co tylko pika bez głupawych wyświetlaczy) i chce podpiąć pod światła cofania, o ile w sedanie nie było by z tym problemów to w touringu światła wsteczne są w klapie, a kable wraz z zawiasami wchodzą gdzieś pod podsufitkę i nie wiem gdzie później wychodzą. Najchętniej podłączył bym się gdzieś w okolicy bagażnika, wie ktoś gdzie znajdę tam napięcie 12v od wstecznych?

Pozdrawiam!

Paweł


Kiedyś było: e36 325i, e39 540i, e38 740i, e53 3.0d, e65 745i, e39 M5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Temat był poruszany na forum.

Generalnie nie możesz brać wstecznego z żarówki bo moduł świateł cały czas testuje żarówkę nawet jak nie świeci. Czujniki cofania będą Ci działać cały czas niezależnie od włączonego wstecznego :(

 

Wsteczny można wziąć tylko z czujnika wstecznego w skrzyni manualnej.

W automacie info o wstecznym występuje wyłącznie w postaci cyfrowych pakietów na I/K-BUS.

 

Chyba, że znajdziesz takie czujniki cofania których centralka sobie poradzi ze szpilkami testującymi żarówki podczas nieświecenia wstecznego.

 

Pozdrawiam

typer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest mozliwe zrobienie przelacznika sygnalu cofania?

Np, jak parkuje w nocy, to nie chce obudzic pol osiedla ;)

i wtedy przydaloby sie wylaczyc...

a w dzien to przydatne, bo jest mniejsze prawdopodobienstwo ze kogos przejedziemy z tylu, albo wpakuje sie w nas, bo slyszy i zwraca uwage...

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, ze wlasnie w nocy, 'pikanie' na wstecznym chcialbym wylaczac, bo po co wtedy?

czy jest mozliwe zrobienie przelacznika, czy nie?

jak podejrzewam to jest zarowka z sygnalem cofania, czy tez jakis glosniczek?

rozjasnilem?;)

 

moj znajomy ma zarowke w vectrze ktora podczas cofania gra lambade......he he :norty:

i to na pół osiedla....

ale to chyba nie pdc....

WYPRZEDAŻ CZĘŚCI E30 E34

CZĘŚCI ZA GROSZE-skrzynie od 250zl,mosty tylne od 150zl,zawieszenia,blachy

#####Kasacja aut#####

tel.787482121

gg 208272

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsteczny można wziąć tylko z czujnika wstecznego w skrzyni manualnej.

W automacie info o wstecznym występuje wyłącznie w postaci cyfrowych pakietów na I/K-BUS.

 

No właśnie mam automat więc mówisz że będzie problem z tym? :( A jak by zrobić prosty układzik na tranzystorze i małym przekazniku i podpiąć się pod kontrolkę R, która jest obok lewarka i zaświeca się po wybraniu wstecznego.

Pozdrawiam!

Paweł


Kiedyś było: e36 325i, e39 540i, e38 740i, e53 3.0d, e65 745i, e39 M5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ano można z tranzystorkiem, sprawdź co jest na kablu biało/czarnym (kostka 6pinowa, ta z prawej, pin2) przy panelu z lampkami obok wajchy

:)

 

Można też próbować wziąć z wajchy ale tam położenie wajchy określone jest kombinacją stanów logicznych na czterech przewodach. Trzebaby dorobić logikę, z tą lampką rzeczywiście będzie łatwiej.

 

Pozdrawiam

typer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:duh:

Ale nie mówimy tu o piip, piip, które robią ciężarówki podczas cofania, żeby inni zwrócili uwagę. PDC piszczy w środku a nie na zewnątrz :)

 

Pozdrawiam

typer

 

Sie zle zrozumielismy :)

Wlasnie o to mi chodzilo zeby moc miec wybor odnosnie pory dnia, czy jestem ciezarowka czy nie ;)

Mozna cos z tym zrobic oprocz zmiany zarowki, czy nie?

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Od 3 dni mam PDC w swoim touringu. PDC jest wypasiony do kosztował 80 PLN na allegro (Stig 30). Montaż banalnie prosty czyli ściągasz zderzak, wiercisz otwory w fabrycznie zaplanowanych miejscach (gdzie indziej się nie da w zasadzie), ciągniesz kable i BEZPROBLEMOWO podpinasz centralkę PDC do instalacji światła wstecznego. Wszytko działa jak fabryka kazała - tyle że za 80 zeta !

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//www.3card.net/download/1.jpg

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//www.3card.net/download/2.jpg

BMW E60 530d

Gdyby Bóg był za przednim napędem - wszyscy chodzilibyśmy na rękach ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.