Skocz do zawartości

Przyciemnianie szyb.


don

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

 

Kupiłem furę z przyciemnionym całym tyłem. Na około 70%-80% + lustro. Nie jestem (nie byłem) zwolennikiem takich rzeczy = bo BMW na ciemnych szybach jakoś źle mi sie kojarzyło.

 

Teraz się to tego przekonałem i zastanawiem się na dodakowym przyciemnieniu szyb przednich/bocznych (narazie są fabrycznie "green")

 

Dzwoniłem narazie do jednego zakładu i powiedzieli mi, że LEGALNIE nie da sie przyciemnić przednich bo już fabrycznie są na granicy 30% czyli tyle ile pozwala polski kodeks.

 

Oczywiście nie chce robić "czarnej trumny" - chce jedynie dodać "lekkie" lusto aby pasowało do reszty bo narazie jest dość widoczna dysproporcja między nimi.

 

Jakie macie doświadczenia i ile faktycznie może ten przyciemnić ?

BMW E60 530d

Gdyby Bóg był za przednim napędem - wszyscy chodzilibyśmy na rękach ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio miałem przygode z tego tytułu.Miałem przyciemnione przednie szyby no i musiałem zrywać ponieważ niestety chcieli mi zabrać dowód...A więc proponuje ci nie robić tego błędu :jawdrop: Chociaż powiem ci że fajnie wyglądała furka ,przelatałem na tych szybkach 6 miesięcy no i :cry2: :cry2: :cry2: :D

E34 1988r 2.0l 12v M20

E36 1.8i 1996r sedan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz lustrzane to już są nie zgodne z kodeksem a jak chcesz okleić przednie boczne to zrób tą naj jaśniejszą folią i nie tak jak w instrukcji 2-3milimetry przed końcem szyby tylko do samego końca to nie rzuca się to w oczy

mam tak już 1.5 roku a poprzedni właściciel jezdził z tym ponad 2 lata a żona jak jedzie na nocki do roboty to praktycznie dziennie jest kontrolowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.ja swoja 528 mam w srebrnym kolorze i przyciemnione szyby taka najjasniejsza folia.nie wiem ile to %...ale ogolny efetk jest taki ze widac ile osob np siedzi w samochodzie ale nie wiedac kto,mozna zobaczyc tylko zarys sylwetki kierujacego...przod tez mam sciemniony chodz nie powinien byc.ale powiem tak ze, czesto jezdze trasy elbląg-sandomierz i problemow nigdy nie mialem...jak bedziesz chcial to wysle Ci fotke samochodu na e-maila jak jakas znajde i sam zobaczysz jaki jest efekt co prawda w jasnym kolorze samochodu z ciemnymi szybami

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.ja swoja 528 mam w srebrnym kolorze i przyciemnione szyby taka najjasniejsza folia.nie wiem ile to %...ale ogolny efetk jest taki ze widac ile osob np siedzi w samochodzie ale nie wiedac kto,mozna zobaczyc tylko zarys sylwetki kierujacego...przod tez mam sciemniony chodz nie powinien byc.ale powiem tak ze, czesto jezdze trasy elbląg-sandomierz i problemow nigdy nie mialem...jak bedziesz chcial to wysle Ci fotke samochodu na e-maila jak jakas znajde i sam zobaczysz jaki jest efekt co prawda w jasnym kolorze samochodu z ciemnymi szybami

 

Daj foty na forum

BMW E60 530d

Gdyby Bóg był za przednim napędem - wszyscy chodzilibyśmy na rękach ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak mówiłem...nie mam zdjęć aktualnej 528iA,jest tylko widoczna ale z daleka w tyle e32.ale wklejam zdjęcia pierwszej 528i-tez miała czarne szyby.nie miałem nigdy o te szyby problemu a w tej srebrnej są ściemnione taką samą folia ale wydaja sie ciemniejsze przy jasnym kolorze...jak się siedzi w samochodzie praktycznie nie widac ze sa sciemnione...

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/49cb219583c8b33d.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/ca11b53f04808a2f.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/366b478252b1c5a6.html

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladnie przyciemnione :) z gustem...Ja teraz tez sobie sciemnilem....jescze efektow nie widzialem...- ale odbieram samochod niebawem...tylko ja gdzies o 8% ciemniej....ciut ciut....

tylko jedno mnie wk**** jak stoije na skrzyzowaniu i chce sobie zobaczyc co po prawej stronie - jak ktos ma meksyk czern to nic nie widac.....przez szyby :(....

A jesli chodzi o stosunek Policji do szybek...to glownie chodzi o nasze bezpieczenstwo - podchodzac do samochodu zatrzymanego nie widac kto jest w srodu i czy nie trzyma kałacha wycelowanego w glowe....i wogole nie wiadomo ile ludzi w srodku - dlatego taka nagonka....Bo tak naprawde to folia na szybie - jest CZASAMI pomocna w czasie wypadku....Wiadomo ze potluczone krysztalki sa cholernie ostre i mozna sie niezle pociąć - taka folia(prawdziwa z atestem porządna) przytrzymuje taka pajeczyne :)Pozatym duzo trudniej ja wybic i walnac radio.

By ZacAnaheim


"Nie ma ludzi niewinnych są tylko źle

przesłuchani"


"Prawo jest jak płot - żmija zawsze się prześliźnie, tygrys zawsze przeskoczy, a bydło przynajmniej się nie rozłazi, gdzie nie powinno."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obie 528i ściemnialem u fachowca co zajmuje sie tym na codzien.na tylna dał mi atest i na boczne tylne,no a na przednie podpisalem oswiadczenie za na wlasna odpowiedzialnosc...mimo to ze mam aset tylko na tylna i dwie boczne nie mialem nigdy problemu ze nie mam na przod.o to juz wogole nigdy sie nie martwilem...spoko nawet sie nie czepiali mnie nigdy

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i kurde dalej sie waham czy ten przód przyciemniać

 

a jak z przegladami technicznymi ?

 

no wiesz DON...to juz zalezy od Ciebie i twoich upodobań czy to CI sie podoba czy nie.ja w tej pierwszej co wystawilem foty tez sie wachalem ale przy tej drugiej juz nie :D

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz ... mnie sie ogolnie podoba ale czasami jezdze z laską o ktorej moja żona nic nie wie - z ciemnymi szybami czułbym sie bezpieczniej.

 

Z drugiej strony nei chce sie dyskutować na głupimi pałami i jak gówniarz w maluchu tracić dow rej

BMW E60 530d

Gdyby Bóg był za przednim napędem - wszyscy chodzilibyśmy na rękach ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja Ci powiedzielm i pokazalem to co ja mam.dodałem ze nigdy nie mialem problemu chodz jezdze po warszawie do elbląga raz w tygodniu a co piatek do sandomierza.i naprwade nie mialem takiego przypadku zeby policja mi chciala zabrac dowod Edytowane przez Łukasz735

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony nei chce sie dyskutować na głupimi pałami

Co rozumiesz przez określenie glupia pała ? mozesz rozwinąć :)

By ZacAnaheim


"Nie ma ludzi niewinnych są tylko źle

przesłuchani"


"Prawo jest jak płot - żmija zawsze się prześliźnie, tygrys zawsze przeskoczy, a bydło przynajmniej się nie rozłazi, gdzie nie powinno."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głupia pała:

 

funkcjonariusz MO ktory albo popisuje sie przed kolegą albo jest nadgorliwy albo mu żona rano nie dała, na żaden argument jest nie czuły i jeśli % przyciemniania szyby jest powyżej dozwolenego oprocz nałożonego mandatu (niech se to w buty wsadzi) DODATKOWO zabiera mi dowód rejestracyjny robiąc mi kłopot i przestuj w pracy (bo musze jeździć i załatwiać na nowo badania techniczne)

BMW E60 530d

Gdyby Bóg był za przednim napędem - wszyscy chodzilibyśmy na rękach ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec nie chcesz szyb ściemniać...to sa zdania podzielone czy to jest ładnie czy zabieraja za to dowody rej.ja sie z taki przypadkiem nie spotkalem choc kilku moich znajomych tez ma ściemnione szyby.pozdrawiam

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że Policja słusznie czyni egzekwując ten punkt Kodeksu.

Przyciemnione szyby (pomijam nienajlepszy wygląd) znacznie obniżają bezpieczeństwo. WIele razy mnie inny użytkownik nie zauważył, właśnie przez folię. Wymień choć jeden powód, dla którego należy folię stosować?

Ja uważam, że masz ładne auto i nie musisz się w nim chować.

Dla jednych więcej niż marka.........

Dla innych skuteczne narzędzie do lansu......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez ciemne szyby wpada mniej promieni słonecznych do środka - auto mniej sie nagrzewa

 

kiedy jade w dziewczyną nie chce aby ktoś "uprzejmy" mnie zobaczył i doniósł żonie

 

w wypadku stłuczki czesc szyby zostaje przyklejona do folii

BMW E60 530d

Gdyby Bóg był za przednim napędem - wszyscy chodzilibyśmy na rękach ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn miałem ladny samochod bo mechanik mial mi zmienic tarcze i klocki hamulcowe a tym czasem chcial zobaczyc jak chodzi 528 no i zobaczyl...samochod zostal skasowany :? ale tak jak Don napisal.duzy + jest taki ze sie nie nagrzewa srodek auta i nie blaknie tapicerka.po drugie nie kazdy lubi jak ktos mu zaglada do samochodu,a siedzac w samochodzie praktycznie nie widac ściemnienia.ja tez nie lubie takich bardzo ciemnych szyb ale taki light jak mam ja uwazam ze jest ok.inaczej bym ich nie scieminl a tym bardziej nie sciemnil bym juz tej srebrnej 528 jak by mi sie to nie podobało i zle sie z tym jezdzilo..pozdrawaim

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony nei chce sie dyskutować na głupimi pałami

Co rozumiesz przez określenie glupia pała ? mozesz rozwinąć :)

może ja podpowiem : jak by były mądre pały to o godz 21 nie musiałbys stać na sokolskiej w korku w kierunku sosnowca ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony nei chce sie dyskutować na głupimi pałami

Co rozumiesz przez określenie glupia pała ? mozesz rozwinąć :)

może ja podpowiem : jak by były mądre pały to o godz 21 nie musiałbys stać na sokolskiej w korku w kierunku sosnowca ...

 

Rozwiń myś, bo jestem (podobnie jak chyba wielu użytkowników Forum) z innego regionu i nie znam szczegółów.

Myślę, że nie powienieneś uogólniać. Znam paru Policjantów po studiach dziennych na naprawdę dobrych uczelniach. Oczywiście jak w każdej grupie zawodowej zdażają się "intelektualiści". Ogólnie mimo, iż w swoim życiu zostałem parę razy ukarany (nie bez powodu) to jestem zwolennikiem szacunku dla Policji. Ktoś musi ładu pilnować, a to niełatwe (szczególnie za niecały tysiąc zł netto/miesiąc na początku).

Dla jednych więcej niż marka.........

Dla innych skuteczne narzędzie do lansu......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiń myś, bo jestem (podobnie jak chyba wielu użytkowników Forum) z innego regionu i nie znam szczegółów.
prosisz i masz !

w katowicach ROK temu otwarli z wielką pompą tunel pod rondem , jest to między innymi skrzyżowanie sokolskiej z chorzowską (chorzowska jest obecnie zdublowana tunelem) no i stojąc na sokolskiej można zaobserwować przez cały dzień coś takiego : auta stoją w korku do świateł a za światłami puściutko praktycznie nie ma ruchu gdyż ulica prostopadła to ta chorzowska która ma tunel i praktycznie cały ruch odbywa się tunelem , a skrzyżowanie zakorkowane jest przez to że za pierona nie idzie się doprosić by zamontowali zieloną strzałkę do warunkowego skrętu w prawo , drogi Jacku nie uwierzysz ale z przeciwka nic nie jedzie z lewej nic nie jedzie a tu cały czas czerwone nawet jak do jazdy na wprost już się oświeci zielone to w prawo zielone włancza się z kilku sekundowym opóznieniem a że większość aut jedzie w prawo bo to główna droga na sosnowiec czy warszawę a pas jest tylko jeden to nawet o 21.00 nadal jest korek

i nic nie dają interwencje prezesów firm transportowych ani nawet ja próbowałem coś zadziałać przez trzech moich kuzynów jak by to napisać ... no powiedzmy delikatnie gliniarzy .

jak by takie coś miało miejsce w cywilizowanych krajach to taki burmistrz czy prezydent miasta dawno by już żył z zasiłku

mamy w katowicach jeszcze jedną ciekawostkę : odwrotnie oznakowane postoje TAXI , jak dojężdżasz do postoju to masz znak D-20 czyli koniec a na końcu postoju znak D-19 czyli początek postoju , powinni autostrade też tak oznakować :D a oznakowanie postojów było poruszane w radiu katowice z 15 lat temu ...

jak pstrykna zdjęcie to wstawia jak przyjda z pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie dają interwencje prezesów firm transportowych ani nawet ja próbowałem coś zadziałać przez trzech moich kuzynów jak by to napisać ... no powiedzmy delikatnie gliniarzy .

 

Interwencje w Policji odbijają się bez echa, ponieważ Policja nie ma wpływu na oznakowanie. Sekcja Ruchu Drogowego jest od egzekwowania przeisów ruchu, a nie ich ustalania.

Należy się zwrócić do zarządcy drogi :nienie:

Dla jednych więcej niż marka.........

Dla innych skuteczne narzędzie do lansu......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.