Skocz do zawartości

Rozsądny micro tuning


dmcneo

Rekomendowane odpowiedzi

W jaki sposób najtaniej i najprościej podnieść osiągi mojego autka. Nie liczę na niewiadomo co ale chciałbym uzyskać trochę lepszą dynamikę. Obecna nie jest najgorsza ale mam wrażenie, że coś ją delikatnie dusi. Mam E36 320 Touring z 1995r. Auto naprawdę zadbane sprowadzone ze Szwajcarii. Jak sprawdzałem pszyspieszenie to od 0-100 wacha się w okolicach 9, 9,4s. Generalnie nie jest najgorzej ale miałem do tej pory same Civic-ki 90-konne i ostatnią piękną Madzię MX3 105-konną i muszę przyznać, że różnica jest na korzyść oczywiście B-ardzo-M-ajestatycznej-W-enndetty ale niewielka. Moment obrotowy jest super zdecydowanie lepszy niż w japończykach i ten dzwięk 6 Zepterów..........Chciałbym jednak coś ulepszyć i nie mam pojęcia jak to zrobić. Słyszałem o filtrach stożkowych ale czy to naprawdę działa? Liczę na pomoc doświadczonych właścicieli tych pięknych cacek. Pozdrawiam wszystkich, dmcneo. :lol:
"Jak się przyłożysz to osiągniesz każdy cel"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Witam. Sam mam w planie wzmocnienie silnika dlatego pisze.

Na poczatku powiem ze filtry typu stozek mozesz sobie darowac. Jedyne rozsadne modyfikacje dolotu to dedykowane uklady z filtrem stozkowym i oslona termiczna, ktore kosztuje tyle ze chyba nie warto. Ja mam po prostu wklad K&N i wystarczy.

Co dalej? Chip-tuning. Od razu kieruje cie do strony gdzie mozesz porozmawiac z kims kto to robi: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=3494. Sam jutro sprawdzam numer kompa i zamawiam. Poczytaj sobie i zastanow sie, ja mysle ze warto.

Dalej. Wciaz zastanawiam sie nad kolektorem wydechowym. Jesli nie dostane "baranow" pod moj silnik to kupie takie cos podobne do baranow, ze stali nierdzewnej. Barany maja dluzsze od standardowego kolektora wyd. kanaly wyprowadzajace spaliny. Nie zachodzi wtedy zjawisko zasysania spalin wydobywajacych sie z jednego cylindra (suw wydalania) do cylindra sasiadujacego (bedacego w fazie suwu ssania).

Tu masz typowe kanaly, czyli krotkie: http://cgi.ebay.co.uk/BMW-E36-320-323i-325i-Stainless-Steel-Exhaust-Manifold_W0QQitemZ220158475812QQihZ012QQcategoryZ38786QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

a tu juz wyraznie dluzsze: http://cgi.ebay.co.uk/BMW-E36-Race-Headers-Manifolds-92-98-325-328_W0QQitemZ250174271380QQihZ015QQcategoryZ38786QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

Zreszta w tej aukcji postanowilem zalicytowac, zobaczymy jaka bedzie cena.

To tyle. Jak bedziesz zainteresowany to napisz to dam znac co dalej z moim autkiem. Bo chipa na pewno wstawiam. Pozdro...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześc ja na twoim miejscu zacząłbym od chipa z podanego linku od Krzyśka RESERVEDA ... sam u niego brałem dla siebie i dla kolegi właśnie do 2 litrówki i tak samo jak u mnie u niego też niesamowity efekt lepszego momentu i przyśpieszenia co naprawdę cieszy.... jak za tą cenę to naprawdę warto.... a potem sam zdecydujesz czy nadal chcesz coś modyfikowac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.