Skocz do zawartości

hamulce


helmut84

Rekomendowane odpowiedzi

witam. zastanawiam sie nad zmiana tylnich hamulcow bebnowych na tarczwe,czy jest to duzy koszt i co trzeba kupic oprocz tarcz i klockow,napewno zaciski ale czy beda pasowac zeby zamontowac czy to jakas wieksza przerobka i w sumie nieoplacalna...?? wielkie dzieki za rade :modlitwa:

P.S. z gory sorki wiem ze napewno cos bym znalazl na forum gdybym poszukal ale nie za bardzo mam czas siedziec przed kompem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybierz się na najbliższy szrot gdzie rozbierają auta na części lub na giełdę i kup sobie całe kompletne piasty nawet z wachaczami i tylko przełożysz podłączysz wężyki i linki potem odpowietrzysz hamulce oraz zrobisz zbieżność tylniej osi i po krzyku !!!!

myślę że przy dobrych wiatrach nie powinno wynieść cię to więcej jak 400zł a hamulce nieporównywalnie lepsze zobaczysz jak auto w miejscu będzie chciało stanąć... wymianiałem kiedyś całą tylnią belkę u kolegi w Astrze kombi dosłownie 3 godzinki roboty i jak depnął hamulec to na przedniej szybie wylądował...

 

aha jak będziesz wymieniał całe wachacze z piastami to wymień w nich odrazu gumy na nowe bo i tak zbieżność ustawić musisz a nowa guma to 35 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi tylnimi sie wstrzymam poniewaz zamierzam wymienic silnik na wiekszy juz kiedys o to pytalem tez na forum wtedy mi odradzali ale ja to przeliczylem rpzekalkulowalem na wszystkie strony i to najtansze rozwiazanie( a nie kupno nowego auta) tylkoz e wtedy bede musial zmienic tylnia os dyfer itp...wiec narazie sie wstrzymam az skarbonka bedzie pelna :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.