Skocz do zawartości

Regeneracja felg - jakie koszta


Zodiac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zanim zapakuje felgi i zawiozę do specjalisty (a to jest troche pracy, bo trzeba będzie pewnie zdjąc opony), chciałbym zorientować się lepiejw temacie regeneracji.

 

Posiadam od poprzedniego właściciela auta felgi 20 cali z oponami. Bardzo ładne, niestety też bardzo obite. Nie są powykręcane, zniekształcone, mają tylko miejscami mocno uszkodzone (obite, zdarte) miejsca tuż przy końcu felgi, gdzie zaczyna się opona. Zrobię jakieś zdjęcia jeśli potrzeba, będzie od razu wiadomo o co chodzi.

 

Są to felgi takie jak te, oferowane na aukcji: http://moto.allegro.pl/item251478164_oryginal_bmw_20_c_e_65.html

 

Teraz pytanie: jaki (orientacyjnie, przedzial, np 100-300 pln czy 500-1500 pln, jestem zielony w temacie) może być koszt regeneracji takich felg i jak taka regeneracja bedzie wygladać (domyślam się, że na koniec będą felge malować, bo słyszałem że tak się robi)?

 

 

Chcę te felgi sprzedać (pewnie na wiosnę, bo na zimę raczej mi się to nie uda) i zastanawiam się, czy warto poddawać je regeneracji. Jeśli koszt byłby nie duży, to myślę że tak, bo nieuszkodzona felga na pewno sprzeda się szybciej. Jeśli regeneracja będzie nieopłacalna, wówczas wystawie je w jakieś atrakcyjnej cenie, tylko nie wiem jak takie felgi schodzą. Pewnie słabo.

 

Chciałbym za nie dostać 4-5 tys PLN. Mam jakieś realne szanse?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takich kolach najlepiej malowac srodek rant polerowac jesli kola sa prosta !! to zaplacisz mniej wiecej 200-250 polerowanie rantow i jakies 250 za malowanie krzyzy razem z rozkreceniem itd... jesli nie sa proste to prostowanie sztuki + - 1 szt 50-70 zł tekie ceny oscyluja sie w poznaniu = cztyli jesli sa proste to nie powinienes zaplacic wiecej jak 400-500 zł za kpl jesli krzywe + 250-250 zł razde sprawdzic czy sa proste !!!

 

pozdrawiam

 

p.s a robi sie felgi prawie jak auto :mrgreen: szlifowanie do podkladu male ubytki szpachlem wykanczajacym potem podklad szlifowanie i malunek baza potem klarem ---- dla twojej wiadomosc malowane felgi to juz nie to !! w 70 % lakier odchodzi od karschera itd....... ale zrobic sprzedac jak najbardziej

Vw uNd Be-Em-We fRoInDe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Szczecinie kiedys za prostowanie 3 sztuk ( w innym aucie) placilem po 75zł/szt..........za regeneracje chcieli dodatkowo po 70zł/szt..........bez polerki-ukrycie zadr, itp + malowanie w srebrnym kolorze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.