Skocz do zawartości

ropa sie skonczyla a wskazuje prawie na 20- ???


zaba84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzis odpalilem auto i udalo mi sie przejechac doslownie 20 metrow poczym zgaslo i juz nie odpalilo, Wskazowka od stanu paliwa jest ciot przed 20. Zalalem piatke ropy z banki i odpalilem, podjeachalem na cpn i zalalem wskazowka sie podniosla. Wyglada jak by nowmalnie dzialala tylko jakby w okolicy "20" sie cos podwieszalo. Co to moze byc, pływak w baku sie podwiesza czy jak? :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Masz uszkodzona pomke paliwa, ta ktora jest w baku. Pozdrawiam,

 

uszkodzona...hmmmm.... a jakie moga byc objawy uszkodzenia tej pompki poza tym ze zle wskazuje stan paliwa?? Mozliwe ze to przez ta pompke jak auto pracuje na jalowym to nieraz zabuja silnikiem i nie raz jak wcisne sprzelo to zgasnie??

 

ogolnie da sie jakos sprawdzic czy jest uszkodzona...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Na pewno pompka w zbiorniku,, ??? Może warto poszukać czujnika położenia, ewentualnie wymontować go ze zbiornika i przeczyścić, ,mogło coś się przyciąć, dlatego nie opada niżej,, dzieje się tak szczególnie jak często masz pustynię, albo rzadko tankujesz,, miernik położenia jest zintegrowany jakoś z pompką paliwa ???? Dziwne, ,, , , ale możliwe, ,,
Teraz to ja mam radość z jazdy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Na pewno pompka w zbiorniku,, ??? Może warto poszukać czujnika położenia, ewentualnie wymontować go ze zbiornika i przeczyścić, ,mogło coś się przyciąć, dlatego nie opada niżej,, dzieje się tak szczególnie jak często masz pustynię, albo rzadko tankujesz,, miernik położenia jest zintegrowany jakoś z pompką paliwa ???? Dziwne, ,, , , ale możliwe, ,,

 

oki to dzis wyjme pompke i oblukam ja..ale skoro to pompka to chyba zamowie nowa, mam nadzieje ze pomoze....

 

Tak na marginesie myslalem ze to tylko plywak sie jakos podcina i dlatego wskazowka nie chce opac nizej...hmm... cuz zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie w tds-ach przy uszkodzonej pompie w zbiorniku i stanie paliwa zbliżonym do 20 litrów są problemy z odpalaniem ,powyżej tego stanu jest ok .Sam napisałeś że po dolaniu ponad ten stan auto odpaliło ,zrób jak radzi kolega Jawor i sprawdż czy pompa działa .Poszukaj już kilka razy ten problem był opisywany.

Dotyczy e-39 u Ciebie dostęp do pompy jest w bagażniku. http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=36845&highlight=pompa+paliwa+tds

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeśli chodzi tylko o złe wskazania poziomu paliwa to w mojej beni pomogło kilkakrotne płukanie pływaka i wydmuchanie go sprężonym powietrzem.Syfu było co niemiara.Samego pływaka nie udało mi się rozebrać pomimo szczerych chęci.Prawidłowo pokazuje już drugi rok. :)

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem nie jest pompa. Gdyby byla to bez wzgledu na poziom paliwa w zbiorniku by nie bylo mozliwosci odpalenia samochodu.

Paliwo w zbiorniku rowniez jest na poziomie tych 20 litrow.

Problem polega na szczelnosci polaczen pompa - weze paliwowe, ewentualnie weze - weze. Przez te nieszczelnosci pompa zaczyna zaciagac/pompowac powietrze. Po uszczelnieniu tych polaczen problem zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem nie jest pompa. Gdyby byla to bez wzgledu na poziom paliwa w zbiorniku by nie bylo mozliwosci odpalenia samochodu.

Paliwo w zbiorniku rowniez jest na poziomie tych 20 litrow.

Problem polega na szczelnosci polaczen pompa - weze paliwowe, ewentualnie weze - weze. Przez te nieszczelnosci pompa zaczyna zaciagac/pompowac powietrze. Po uszczelnieniu tych polaczen problem zniknie.

 

hmmm... zaraz bo lekko nie kumam.. ... mi paliwo sie skonczylo a wskazowka wskazywala ciut przed 20 na wskazniku...

 

to co mam zrobic, tzn co mam sprawdzic zeby dobrze wskazywala....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam E34 i był problem i w sumie nadal jest z wskaźnikiem poziomu paliwa. Wyjechałem w dłuższą trasę i kilka razy zalałem ponad pół baku. Problem się zmiejszył, bo bardziej dokładnie teraz wskazuje, o ile nie dojdzie się do poziomu 20l lub mniej. Ale jak poziom paliwa spada trochę poniżej 20 litrów, to wskazówka stoi aż się wyjeździ na tyle dużo, że spada do poziomu 7-8l. W E34 trzeba trzymać 30-40l w baku i jest ok.
http://i.imgur.com/CgYlyQw.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje auto sie zachowuje tak samo !!!

mam 520 benzyne. gaz mi sie skonczyl, przelaczylem na PB i jade sobie spokojnie. patrze na wskaznik okolo 20l, mysle spokojnie dojade. nagle auto zgaslo i okazalo sie ze paliwa nie ma (na 100% bo slyszalem jak pompa chodzi glosno, a po bujaniu autem delikatnie zachlystuje sie paliwem). ani rezerwa sie nie zapalila, ani wskaznik nie chce zejsc ponizej 20. jak zatankuje 20l to wskaznik pokazuje 40l. teoretycznie zegary odpadaja bo rezerwa i wskaznik to 2 osobne obwody. gdyby sie uszkodzil wskaznik w zegarach to chociaz rezerwa by sie zapalala. teoretyzuje ze mam uszkodzony plywak w baku, lub moze jakiejs masy nie ma. ale ni e mialem nigdy czasu sie tym zajac. moze ktos rozwiazal podobny problem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozwiążę ten problem u siebie to dam znać, póki co obstawiam na połączenia w kostce przy czujniku paliwa bo już ze dwa razy lutowałem, najpierw pokazywał max połowę, później świeciła się cały czas kontrolka, a teraz objaw jak w większości u Was czyli poniżej 20 l wskazówka nie spada i nie wiadomo ile jest jeszcze paliwa.

Jest tam chyba z 5 przewodów i to tak sprytnie połączonych :doh: , że jak jeden nawali to albo świeci rezerwa, albo właśnie wskazuje od 20 wzwyż, albo w innym przypadku nie więcej jak połowę. Zabieram się do tego od dłuższego czasu, ale jutro już na mus.

 

Pozdrawiam.

A wszystko to przez REKINA ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.