Skocz do zawartości

Bmw 730D Jaki olej do skrzyni biegow ?


progrip

Rekomendowane odpowiedzi

a dlaczego juz chcesz zmieniac olej??przeciez to nie jak z wymiana oleju w silniku ze trzeba to co 10tys zmieniac a przeciez E-65 to prawie nowy wozek.mysle ze jeszcze nie ma potrzeby tego robic w max 3 letnim samochodzie

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w tytule jaki olej do automatycznej skrzyni ?

 

 

zmieniaj , zmieniaj i wogóle się nie zastanwiaj , olej w skrzyni bmw - przynajmniej w e38 powinno wymieniać się średnio co 60.000.Najlepiej zastosować olej do skrzyń zf czyli esso lt 71141.Olej ten można kupić , występuje w bańkach 20 litr np w serwisie bmw - koszt ok.90 zł/l lub w serwisach zajmujących się skzyniami automatycznymi , np. tu (ja u niego kupowałem - spzedaje po 40 zł / litr - polecam - facet jest z Poznania

 

 

NAPRAWA I SERWIS AUTOMATYCZNYCH SKRZYń BIEGóW !!!-Poznań. Po bliższe info proszę dzwonić pon.-pt. w godz.8.00-17.00 tel./061/ 652 51 61, kom. 601 948 738

 

pozdrawiam

 

p.s.

pamiętaj też o wymianie filtra!!!,najlepiej by było zrobic wymianę dynamiczną czyli spuscic tez olej z konwertera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynajmniej w e38 powinno wymieniać się średnio co 60.000.Najlepiej zastosować olej do skrzyń zf czyli esso lt 71141.

 

p.s.

pamiętaj też o wymianie filtra!!!,najlepiej by było zrobic wymianę dynamiczną czyli spuscic tez olej z konwertera.

No chyba pomyliło się Tobie E38 z E32 :shock: . Tam trzeba było wymieniać olej co 60 tys, w E38 jest zalany longlife, co nawet oznaczenie pokazuje, bo LT jest skrótem od Life Time. Ten olej, zdaniem fachowców z centrali ZF, powinno się pierwszy raz wymienić po 6 latach lub 150 tys. km i potem co 100 tys.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba pomyliło się Tobie E38 z E32 :shock: . Tam trzeba było wymieniać olej co 60 tys, w E38 jest zalany longlife, co nawet oznaczenie pokazuje, bo LT jest skrótem od Life Time. Ten olej, zdaniem fachowców z centrali ZF, powinno się pierwszy raz wymienić po 6 latach lub 150 tys. km i potem co 100 tys.

Pozdrawiam

 

na początku bmw twierdziło że oleju w skrzyni nie powinno wymieniać się wcale - ale jak zaczęły padać skrzynie - szczególnie 5hp30 to zmienili zdanie - olej w skrzyni powinno wymieniać sie co ok. 60.000 - oczywiscie jak auto jezdzi po autostradach to ok ,ale jak jezdzi po miescie??.Częsta wymiana oleju w skrzyni w niczym nie zaszkodzi może tylko ZNACZNIE wydłużyć jej żywotność.Nie chcesz nie wymieniaj - Twoja sprawa.Oby później nie było już za poźno :(

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba pomyliło się Tobie E38 z E32 :shock: . Tam trzeba było wymieniać olej co 60 tys, w E38 jest zalany longlife [...]

 

Nie do końca, E32 (nie wszystkie) miały ten sam olej. Ja jestem szczęśliwym posiadaczem E32 z 5HP30 A5S560Z z zieloną naklejką, która straciła wsteczny. W garażu trzymam identyczną od E38 którą zamierzam sobie wrzucić za jakiś miesiąc (bebechy bo nie pasują mocowania i sterownik bo też jest inny) która już ponoć nie ma tych wad fabrycznych związanych z powierzchnią tarczek i trwałością koszyczka. Sorry za małe OT.

CB: 161BD221
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze jeszcze nie ma potrzeby tego robic w max 3 letnim samochodzie

 

 

ja pierdziele , ludzie!!! w aucie za ponad 100k nie stać Was na wymiane oleju za max 500 zł w jednym z najbardziej newralgicznych miejsc w samochodzie jakim jest skrzynia automat??!!!.Gratuluje!

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok tak napisalem za 3letni wozek.kazdy jak zaczynal przygode z samochodem odrazu nowego bmw nie mial.ja jezdzilem na poczatek 325 na auto i biegi mi zmieniała switnie.pewnego dnia mi sie umyslalo zmienic olej.ok 150km to tym zostal tylko wsteczny bieg.moze dlatego jestem przewrazliwiony na tym punkcie...

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim 745i właściciel zmieniał olej przy ok 70 tys km (4 lata) i aktualnie (92 tys) skrzynia chodzi świetnie. Niestety robił w serwisie w PL, czego wynikiem była wymiana uszczelki/dna od miski z olejem w skrzyni biegów (nie wiem jak to sie fachowo nazywa, gdzieś mam fakture za część + robote).

 

Ja wymienie ponownie przy 120-140 tys, czyli pewnie za 2-3 lata użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.