Skocz do zawartości

Automatyczna skrzynia...warsztat


paolo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pojechalem na wymiane olejow i okazalo sie ze jest cos nie tak z skrzynia. Uszkodozny jakis "koszyk" (?) i cos jeszcze. Zaproponowano mi wymiane tych czesci z gwarancja za 4000 zlotych. Samochod to E34 525 tds touring z grudnia 93 r. Skrzynia na "oko" spisuje sie ok bez szarpniec itp. Jedynie przy dojezdzie do STOP`u i gwaltownym ruszeniu czasem szarpie (tak jakby nie wskoczyla do konca 1.) Prosze o jakies rady, adresy warsztatow zajmujacych sie "automatami" na terenie slaska. Szukalem takze uzywanej skrzyni - koszt od 1500 do 2000 zlotych. Zastabawiam sie czy kupic uzywana (nie wiadomo w jakim stanie) czy remontowac swoja. A..bylo tak pieknie... :cry: Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pojechalem na wymiane olejow i okazalo sie ze jest cos nie tak z skrzynia. Uszkodozny jakis "koszyk" (?) i cos jeszcze. Zaproponowano mi wymiane tych czesci z gwarancja za 4000 zlotych. Samochod to E34 525 tds touring z grudnia 93 r. Skrzynia na "oko" spisuje sie ok bez szarpniec itp. Jedynie przy dojezdzie do STOP`u i gwaltownym ruszeniu czasem szarpie (tak jakby nie wskoczyla do konca 1.) Prosze o jakies rady, adresy warsztatow zajmujacych sie "automatami" na terenie slaska. Szukalem takze uzywanej skrzyni - koszt od 1500 do 2000 zlotych. Zastabawiam sie czy kupic uzywana (nie wiadomo w jakim stanie) czy remontowac swoja. A..bylo tak pieknie... :cry: Pozdrawiam.

 

Daruj sobie tę naprawę...

Oni zawsze mówią, ze lepiej robić od razu - bo wtedy maja mniej pracy !!! a cenę jak widać dali Ci zaporową :(

 

Moja skrzynia nie działała - stanęła... po 2 czy 3 wymianach oleju i płukaniach na włączonym silniku zaczął działać bieg wsteczny ®...

Naprawa kosztowała 2800 PLN w SAMKO w Warszawie....

 

Wymieniali pewnie niewiele jakąś tarczkę i płukali skrzynie... a i tak wzieli strasznie dużo kasy... a Tu ciebie chcą skasować 4000 za działającą skrzynie... i pewnie okaże się, ze wymienią elektrozawór albo poprawią zaśniedziałą wtyczkę... :(

 

Moja rada jest taka... więcej niż 4000 za naprawę skrzyni ( w dowolnym stanie !!! ) nikt nie weźmie bo używane i działające skrzynie są jak mówisz po 1500 - więc poczekaj aż Ci się kompletnie zepsuje albo poszukaj innej firmy która poda cenę w granicach 1200-1800 PLN.

Marcin

BMW Klub Polska

F25 X3 2,8iA xDrive

E91 320dA touring

E39 530dA touring

E39 530iA touring

E36 316iA m43 Compact


----------------------------------------

historia - E32 750iA (1992-2004)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc .

kiedyś pojechalem do samko bo skrzynia rozlaczala przy chamowaniu

wycenili naprawę na ok. 3600zet.

w Józefowie dolali mi oleju (bo bylo malo 0,25l ) i po bólu .

następne auto kupuję w manualu bo w Polsce 1.naprawy drogo kosztuja

2.nie naprawiaja tylko zgaduja

przykre nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena zgadza sie zaporowa...gosc z gadki sprawial wrazenie, ze wie co mowi. Jednak 4000 to bardzo duzo wiec jak narazie jezdzi:) Chcial wymieniac jakis "koszyczek" i to co w nim jest:) (niby cos nie tak miedzy 2 a 3 biegiem) , tarczki + wszystkie uszczelki i uszczelniacze. Poszukam innej firmy albo jak skrzynia bedzie calkiem kaput kupie uzywke za 1500 i moze bedzie OK. Troche zawiodlem sie na mojej BETI :cry: Wymiana oleju...550 zlotych,glowiczka w pompie wtryskowej (?) chcieli wymienic bo juz "nie ma regulacji" koszt 1200 zl lub cala pompa 3500...do tego skrzynia niby 4000...a dzisiaj jeszcze rozsypala sie pompa wody (plastikowy wirnik) koszt 199+100 wymiana. Mozna sie zalamac :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paolo, jak czytam Twoje posty, to zaczynam wierzyć w skrót "Będziesz Miał Wydatki" :twisted: , choć z drugiej strony te Twoje mechaniory chyba umiar gubią proponując takie ceny.

Pogoń dziadów i poszukaj bardziej uczciwych (bo całkiem nie ma :wink: ).

Łącząc się z Tobą w bólu PzDr :twisted: .

Królowa jest tylko jedna - HAYABUSA!

Było: E-34 520i M50, E-36 318i M40, szukam E-39 3.0D M57

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc!

 

Skoro jestes ze Slaska to proponuje zebys odwiedzil niejakiego p. Piorkowskiego. Kontakt znajdziesz na stronie www.bmka.pl . Tam pan Ci podepnie do komputera i sprawdzi jakie masz opoznienia przy wlaczniu biegow i ewentualnie doradzi dalsze dzialania. Z tego co mi mowil to robocizna automatu kosztuje u niego 1000 zeta + czesci. Jesli chodzi o ten nieszczesny koszyczek to jest to czesc ktora faktycznie lubi sie psuc. Jest to takie aluminiowe ustrojstwo w ksztalcie paczka z dziurka przecietego na pol z prostokatnymi zabkami ktore wlasnie lubia sie powylamywac. Raz widzialem taki manewr w skrzyni 5hp30 do e38 - dramat :jawdrop: . Faktycznie element ten nie jest tani, bo do wsponianej 7-demki kosztowal 1600 zlotych, ale nawet jakby co to caly biznes by kosztowal 2600 zl a nie 4000. Pozdrawiam i zycze wiecej szczescia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat bylem nie w Wojkowicach....a w Myslowicach u ex wspolnika z Wojkowic:) Panowie rozeszli sie i teraz kazdy ma swoj warsztat i jak widac swoje ceny:) Pan z Myslowic mowil ze pan w Wojkowicach poskladal M5 na silikonie zamiast uszczelek i pan z Myslowic robi remont ilnika (zatarty). I tak to z tymi fachowcami jest albo nie zna sie albo kasuje astronomiczne sumy. Juz sam nie wiem komu wierzyc i gdzie odstawic woz. Pozdrawiam :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze nikogo tym postem nie urazilem itp. Napisalem tylko co slyszalem. Beti jak narazie smiga i nie uwazam aby potrzebowala naglej naprawy:) Jezdzi nie szarpie miedzy 2 a 3 wogole nie czuc zmiany biegu (podobno wlasnie ten koszyczek jest uszkodozny i zmiana miedzy 2 a 3 jest nie tak) szarpie jedynie przy wrzuceniu D lub innego biegu. Bieg wskoczy i jest ok. Czasami tak jak juz pisalem przy dojezdzie do swiatel itp gdy skrzynia "wysprzgla" nagle ruszymy potrafi szarpnac. Uczucie jakby zeby nie zdazyly sie zejsc jeszcze. Napisalem to prostymi slowami poniewaz na automatach nie znam sie;) Mam nadzieje ze ktokolwiek cokolwiek zrozumial:) Pozdrawiam wszystkich fanow oraz uzytkownikow BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak przy okazji bo widze ze temat sie rozmywa

w tym autku montowane byly skrzynie

A4S270R - oznaczane jako THM-R1

i A4S310R - oznaczane tak samo montowana tylko do 95 roku

jedna i druga w wersji z konwerterem

podzielam zdanie ze nie oplaca sie jej naprawiac bo do wszystkich automatow w bmw potrzeba naprawde niezlego fachowca a stosunek ceny skrzyni do najczestrzych remontow jest prawie jak 1 do 1.

pozdrawiam

REMOL

______

o/_______\o

(Oo=00=oO)

[] =****= []

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 HP ... to oznaczenia ogólne skrzyń ZF, a A5S ..., A4S ... itp. to konkretne oznaczenia BMW. Np. skrzynia o oznaczeniu "ogólnym" 5HP30, w BMW jest nazywana np. A5S560Z (lub są tez inne odmiany ...)

Jeżlei chodzi o oznaczenie BMW :

np. A5S560Z

A - Automatyczna skrzynia

5 - 5 biegowa

S - że posiada nadbieg

560 - max. moment przenoszony przez skrynię

Z - symbol wytwórni

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie zgadza sie

to tak jak w tym pliczku co wysylalem

A4S310R ?

no to kto robi skrzynie R

bo ze czterobiegowy automat z nadbiegiem i do 310 Nm to rozumiem

tak czy siak to nie jest skrzynia 5HPxxxx to napewno.

REMOL

______

o/_______\o

(Oo=00=oO)

[] =****= []

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem kto robi "R" :-(

A masz może jakiś opis do A5S440Z (taka jest u mnie - steptronic), chętnie na jej temat cos poczytał.

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W E34 525tds - A5S 310Z

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakladam ze wszyscy kumaja po angielsku :shock: :roll:

wiec tak na dobitke przedstawiam maila jakiego wyslalem do irmy ktora profesjonalnie zajmuje sie beemkami w Anglii

oto mail: (jak by co to przetlumacze)

-----------------------------------------------------------

 

We do not touch, drain, clean or open these boxes. The rule of thumb is,

that if it works, leave it alone!

 

Kind regards,

Ian

www.linwar.com

 

-----Original Message-----

From: [email protected] [mailto:[email protected]]

Sent: 17 December 2004 08:37

To: [email protected]

Subject: 5HP30 maintenance ?

 

 

Good day

I`m holder of BMW E32, 740i, with engine from E38, tuned to 4400 cbm

and 440 BHP and 5HP30 automatic gearbox.

I`ve found LINWAR as highly recommended company to solve my problem :

and the question is:

- if 5HP30 is a subject of any maintenance and oil, filter and magnet

replace.

My gearbox is in very good condition (I hope ;) ), but I don`t know if

should I replace mentioned parts. Actualy it is frequently appearing

problem in Poland ( a to nie wiem czemu akurat napisalem )

Thanks in advance

Remol

REMOL

______

o/_______\o

(Oo=00=oO)

[] =****= []

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Zasada ta ma sens JESLI WSZYSTKO DZIALA. Natomiast jest skrzynia kuleje a Ty musisz np robic trasy po Europie to warto sie zastanowic. Natomiast jesli sa opoznienia przy przelaczaniu biegow to mozesz sie zdzwic jak Ci pod Frankfurtem skrzynia wejdzie w tryb awaryjny. Jesli natomiast kulasz sie po Polsce, to jesli to faktycznie to jest koszyczek to i tak juz jest po ptokach, bo to jest najdrozsza czesc ktora sie mogla zepsuc i w takim wypadku moze faktycznie lepiej jezdzic poki sie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mialo wlasnie tego dotyczyc

.... jezeli wszystko dziala....

czasami ktos pyta o wymiane olej, filtru i magensu w automatach tylko tak rutynowo. To wlasnie dla tego napisalem do tej firmy i to podaje jeszcze na potwierdzenie tego co pisalem wczesniej

REMOL

______

o/_______\o

(Oo=00=oO)

[] =****= []

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Co do utrzymania automatów w e38 (mówię o 5HP30 oraz 5HP24) to BMW nie zaleca żadnych czynności serwisowych polegających na wymianie filtra czy oleju. Taką mają politykę i na wszystkich skrzyniach z zielona naklejką ewidentnie widnieje napis: Lifetime …

Polityk BMW nie zakłada serwisu tych skrzyń tylko ewentualną wymianę w razie awarii za ok. 4000E + robocizna. Jednak producent firma ZF jak najbardziej poleca serwis tych skrzynek oraz wprowadziła specjalne kity naprawcze dla poszczególnych, najczęstszych usterek - np. brak wstecznego. Za oceanem temat wymiany oleju w AT e38 był podnoszony notorycznie i ustalono ostateczny sposób postępowania: wymieniać olej + filtr co 70-80 tyś mil! Ja też jestem zwolennikiem wymiany tylko jest jeden problem skrzynie te potrzebują specjalnego oleju ESSO LT 71141, który w ASO kosztuje ok. 60 PLN za litr a w 5HP30 spokojnie wlewa się 12-13 litrów gdy wymieniamy cały olej razem z konwerterem. Dodatkowo należy stosować filtr TYLKO oryginalny BMW bo ma on unikalna konstrukcję zapewniająca prawidłowe ciśnienie oleju.

Jakby ktoś potrzebował oleju do tych skrzyń to proszę o kontakt, bo wiem gdzie można go dostać za 20 PLN/litr.

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Taką mają politykę i na wszystkich skrzyniach z zielona naklejką ewidentnie widnieje napis: Lifetime …

 

A co ten napis ma oznaczać ??

"Życie " czy może typ oleju jaki się do skrzyni stosuje ??

Masz może cały tekst z tej zielonej naklejki ?? (fotke)

M.

Marcin

BMW Klub Polska

F25 X3 2,8iA xDrive

E91 320dA touring

E39 530dA touring

E39 530iA touring

E36 316iA m43 Compact


----------------------------------------

historia - E32 750iA (1992-2004)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Co do utrzymania automatów w e38 (mówię o 5HP30 oraz 5HP24) to BMW nie zaleca żadnych czynności serwisowych polegających na wymianie filtra czy oleju. Taką mają politykę i na wszystkich skrzyniach z zielona naklejką ewidentnie widnieje napis: Lifetime …

Polityk BMW nie zakłada serwisu tych skrzyń tylko ewentualną wymianę w razie awarii za ok. 4000E + robocizna. Jednak producent firma ZF jak najbardziej poleca serwis tych skrzynek oraz wprowadziła specjalne kity naprawcze dla poszczególnych, najczęstszych usterek - np. brak wstecznego. Za oceanem temat wymiany oleju w AT e38 był podnoszony notorycznie i ustalono ostateczny sposób postępowania: wymieniać olej + filtr co 70-80 tyś mil! Ja też jestem zwolennikiem wymiany tylko jest jeden problem skrzynie te potrzebują specjalnego oleju ESSO LT 71141, który w ASO kosztuje ok. 60 PLN za litr a w 5HP30 spokojnie wlewa się 12-13 litrów gdy wymieniamy cały olej razem z konwerterem. Dodatkowo należy stosować filtr TYLKO oryginalny BMW bo ma on unikalna konstrukcję zapewniająca prawidłowe ciśnienie oleju.

Jakby ktoś potrzebował oleju do tych skrzyń to proszę o kontakt, bo wiem gdzie można go dostać za 20 PLN/litr.

 

Pozdrawiam ;)

Ja wlasnie chcialbym wymienic bo mysle ze problem z moja skrzynia to syfiasty olej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.