Skocz do zawartości

Słabe ogrzewanie


krzych81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam taki problem kupiłem bmw e36 1,6compakt z 95r autko bardzo zadbane,mam wrażenie że ogrzewanie jest słabe powietrze z nawiewu jakies takie niezbyt gorace,w poprzednim bmw jak włączyłem ciepłe powietrze to praktycznie nie można było reki trzymac przy kratce nawiewu.co może byc przyczyną miał ktoś z was podobne zdarzenie?patrzyłem stan płynu w zbiorniczku przy chłodnicy jest ok.pomocy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe mialem to samo!!! co sie naszukali sprawdzili plyn odpowietrzyli przewody i jakies bzdury... (nie znam sie)

i co okazalo sie ze compact ma pokretla na lince... (ponoc coupe is edany nie maja linki... nie wiem czy to prawda....)

wychaczyla sie linka i nie odkrecala do konca dlatgeo slabo grzalo gosciu za rozgrzebanie schwoka bo tylko tak sie dostal ( zdja schowek i od boku sie dostal) wzial 50 teraz grzeje jak w saunie :)

mam nadzieje ze pomoglem pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Pomocy,odpowietrzyłem ogrzewanie,nic nie pomogło,rurka doprowadzająca płyn do chłodnicy jest gorąca,może to zawór nie otwiera?jest jeszcze jedno jak skieruje nawiew na nogi to leci zimne,mam też wrażenie że ciepłe powietrze od strony kierowcy jest bardziej ciepłe,czy to możliwe że z jednej strony leci zimne z drugiej ciepłe powietrze?co robic pomocy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie gdzie są te filtry kabinowe,jak się do nich dobrać?czy to może być powód słabego ogrzewania i tego że z jednej strony powietrze jest bardziej ciepłe,podkreślam że ogrzewanie nie jest dwustrefowe,a może bmw compackt ma słabsze ogrzewanie?pomocy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtry kabinowe znajdziesz za przegrodą silnika w podszybiu odkręc\ dwie śrubki trzymające wiązkę kabli w takim plastikowym korytku nad końcem silnika ,wyciągnij tę plastikową siatkę nad nim i zobaczysz wentylator i te okrągłe filtry wyciągnij je wypierz ręcznie w ciepłej wodzie z proszkiem i wysusz , a i w miedzyczasie jak się będą suszyły to włacz sobie ogrzewanie powinno być ok.

U mnie to pomogło 100%

 

Pozdrawiam Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyda spalę to bmw :oops: :oops: wczoraj rozebrałem wszystko od strony schowka,linka siedzi wszystko ok,odpowietrzyłem układ.stan płynu jest,a ogrzewanie nadal slabe :oops: od strony kierowcy bardziej ciepłe.zaś od pasarzera tylko letnie,wykluczam filtr kabinowy,bo siła nadmychu z obu stron jest jednakowa,tylko że z jednej strony bardziej ciepłe,no chyba,że sie myle?czy to moze być wina termostatu?chyda nie bo wslazówka stoi rowno na połowie tak jak w poprzednim bmw,,przewody kore wchodzą do kabiny (do nagrzewnicy)po rozgrzaniu są gorące cięzko reką utrzymać.panowie pomocy bo jestem bliski załamania,jeszcze trochę i stracę zaufanie do marki już mi się to po nocach śni :cry2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na zapchaną nagrzewnicę, można to sprawdzić po rozebraniu osłony pod deską rozdzielczą po stronie kierowcy - na max rozgrzanym silniku i max ustawionym nastawie temp wystarczy porównać temperaturę przewodów zasilających (u mnie jest zapchana, ogrzewanie jest znośnie ale nie działa w 100% wydajnie), część w przyszłym tygodniu zostanie wymieniona.

Galeria moich pojazdów i ich historia

http://img149.imageshack.us/img149/6353/podpisoj3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrzewnica jak mi się wydaje jeśli daje ciepło to jednakowo czy to na góre czy na dół czy na boki jest na tyle mała ,że nie ma znaczenia czy jest czesciowo zapchana,bo wtedy słabiej grzeje wszędzie .

 

Wez w końcu wykręc te filtry zajmie Ci to 15 minut ,a sprawdzisz jeszcze tą jedną z możliwych usterek

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody ktore wchodzą do nagrzewnicy(patrzyłem od strony silnika)na rozgrzanym są jednakowo gorące ten zasilający i ten na wyjściu ,ciężko utrzymac ręką,moze to faktycznie wina tego filtra.myślałem że filtr odpowiada tylko za siłe nadmuchu a nie za ogrzewanie,wezmę sie za ten filtr oby pomogło bo strace wiarę :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrzyłem od strony silnika

 

które przewody sprawdzałeś i jaki masz silnik, u mnie w M50B25 nie ma dostępu do powrotnego przewodu z nagrzewnicy...

 

Filtry ogólnie odpowiadają za siłę nadmuchu więc jeśli będą zapchane nawiew nie będzie wydajny tak samo zimnego powietrza jak i ogrzewania. U mnie ogrzewanie przy spokojnej jeździe jest znośne ale kiedy trochę poganiam ostrzej, trzeba przykręcać temp ponieważ można się ugotować (ukrop z nawiewu). W poprzedniej E30 nie używałem maks nastawu gorącego powietrza w zimę bo nie można było wytrzymać w środku...

Galeria moich pojazdów i ich historia

http://img149.imageshack.us/img149/6353/podpisoj3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zwykle jednostrefowe ogrzewaniebez klimy, dostęp do przewodow jest dodry od strony silnika,gdy silnik osiągnie temperatorę dwa przewody są jednakowo gorące,termostat jest dobry bo trzyma tempetratorę idealnie na środku (wskaznik temperatóry)myślę ze to będzie coś z nagrzewnicą,może zapchana?dziwi nmie dlaczego ogrzewanie jest mocniejsze z jednej strony z drugiej zaś zinmiejsze,jak ustawię nawiew na nogi,wtedy wcale leci zimne powietrze,czy może to być wina zapchanej nagrzewnicy?jak ją wyczyścić?jak wogóle dostać się do niej,wie ktoś?co robić pomożcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wiem co jest grane,wczoraj podczas podróży do pracy,ogrzewanie samo wrociło,grzeje jak szalone,równomiernie z każdej strony,nie wiem co było przyczyną,podejrzewam że poprzedni właściciel nie używał ogrzewania w pełni i nagrzewnica gdzieś trochę się przypchała,teraz wszystko jest ok,dziękim za chęć pomocy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtry przy szybie ,nie mają nic do ogrzewania(mam na myśli cieplo)do filtrów mozesz się odezwac gdy siła nadmuchu jest slaba i ne ma rożnicy czy zimne czy ciepłe,ale do samego ciepla nic to nie ma.jak bedziesz miał problem z czymś, pytaj ja u siebie wszystko juz rozbierałem chetnie podpowiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

podepne sie pod temat...e36 kombi

Podobna sytuacja...klimatronic 2strefowy..wskazowka temperatury idealnie 90st,filtr za schowkiem czysty,dmuchawa hula,na kompie dziwny komunikat o niskim poziomie plynu pomimo ze stan plynu jest OK...

ogrzewanie z klimatronika jest cieple ale nie gorace...

przy przekreceniu pokretla na cieply nawiew lekko cieplejsze ale tez bez rewelacji...(apropo czy to pokretlo cokolwiek daje gdy jest klimatronic?)

moze uklad zapowietrzony?(ale wtedy zdaje sie ze grzalby sie tez silnik? a nawet po ostrej jezdzie jest 90...)

Może to pokretło od nagrzewania "nie styka"?jak sie do tego dobrac by to sprawdzic?

ewentualnie jakies inne sugestie... :( ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.