Skocz do zawartości

525d co ile serwis


bicker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie zastanawiam się co ile tyś. km nalezy wymieniać olej. Mam ksiązke serwisową i chciał bym sobie auto nadal serwisować tylko nie wiem co ile tyś od ostatniego przeglądu jeździć do serwisu. Dodam ze chodzi tu o E60 2500d z Góry dzięki

ps

moze macie jakieś wytyczne co na jakim przeglądzie powinno być zrobione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie zastanawiam się co ile tyś. km nalezy wymieniać olej. Mam ksiązke serwisową i chciał bym sobie auto nadal serwisować tylko nie wiem co ile tyś od ostatniego przeglądu jeździć do serwisu. Dodam ze chodzi tu o E60 2500d z Góry dzięki

ps

moze macie jakieś wytyczne co na jakim przeglądzie powinno być zrobione

 

No oto w ksiązce serwisowej masz napisame która inspekcja co ile i co obejmuje, a jezeli chodzi o wymiane oleju to jest to częsc serwisu który robi się zgodnie ze wskazaniem komputera. Zresztą nie przesadzaj w kazdym serwisie Ci powiedzą to są podstawowe informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swój sprowadziłem z Niemiec w listopadzie i do tej pory tylko dolałem litr oleju. Mało jeżdżę, więc planuję wymianę oleju bez względu na wskazania komputera przed zimą. Wymagania co do przeglądu podaje komputer samochodu. Do tej pory sądziłem, że olej trzeba wymieniać zgodnie z przebiegami albo raz w roku.
PawełH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mnie polecono przy w dieslu co 15k km.

 

W benzynie którą posiadam teraz dyży serwis robiony był przy 80 tys przez poprzedniego właściciela. Ja zrobie kolejny przy 95 tys.

 

I teoretycznie komputer pokazuje mi właśnie że przy tym przebiegu powinienem pojawic sie w serwisie. Ale np. informacja jest że olej ma być wymieniony za 18 tys km dopiero (czyli 110 tys przebiegu). Wymiana wiele nie kosztuje, więc myślę że nie ma czego załować.

 

 

Kwestia tylko wyboru serwisu, prawdopodobnie Sikora. Albo Bawaria Motors w Katowicach. Właśnie, czas najwyższy się zorientować w temacie, gdzie warto serwisowac auto (oczywiscie w naszych granicach) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Bicker! Oczywiście zaufaj komputerowi. Otóż przebieg pomiędzy przeglądami silnika w BeeMWu, liczona jest nie kilometrami a jego cząstkowym zużyciem. Komputer uwzględnia liczbę obrotów silnika i jego obciążenie. Rzadko zdarza się by wymiana oleju w 525d była częściej niż 20tys.km. a najczęściej to ok. 40tys. +/- 5 tys. To dla tego olej w formule LongLife. Natomiast ewentualna dolewka 1 litra, to przy szybszych jazdach dopuszczalne.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.