Skocz do zawartości

Nie odpalił ( brak paliwa ) na wskaźniku jest... o co chodzi


Rafal_W_wa

Rekomendowane odpowiedzi

Ostanio miałem nie milą sytuacje...

Miałem zbiornik zatankowany... zawsze się staram tankowac jak zaswieci się rezerwa... ale czasem sie zdarzało...

podjechałem pod dom... zaświeciła się rezerwa... ( wskaźnik pokazywał ok 10 - 15 litrów ) ... wstawiłem auto do garażu...

na drugi dzień przychodze... zapalam... auto nie zapala... kreci tak jakby miało zapalic ... a nie mogło... patrze paliwo jest ... zaswiecona dopiero co rezerwa... i wskaźnik stoi na 10-15 litrach...

objaw silnika skojarzył mi się z brakiem paliwa...

zalałem 5 litrów z kanistra i było ok... zapałil ...

 

CO się stało..

teraz boje się sytuacji że jak mi się zaświeci rezerwa to może braknąc odraz u paliwa... ?

Ile paliwa jest w zbiorniku po zapaleniu rezerwy... ?

http://img110.imageshack.us/img110/2668/naroummmpr4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się przejmować :wink: Jak koledzy wcześniej napisali jednorazowa wtopa.

Moja rada: mniej więcej wiesz ile pali twoja beemka ->> patrz na dzienny licznik przejechanych kilometrów

 

 

hmmm... no tak... ale mnie strasznie boli..jka cos jest nie tak... i zaraz bede chcial to naprawic... bo nie lubie sytuacji... że np.. zapomne o tym... a tu raptem Kupa z jazdy... :( ...

 

mam nadzieje że to tylko przywieszka...

 

nie wie nikt ile benzyny jest po zaswieceniu sie rezerwy?

 

oo i pytanie... za 100% ... czy 730 ma dwie pompy paliwa... jedna z jednej czesci zbiornika do drugiej a drugą do silnika... bo taka opinie ostanio slyszalem... ale to chyba bledna teoria ... tylko 750 ma chyba dwie pompy... i to też chyba obydwie do silnika a nie jakas przepompowującą d drugiej czesci zbiornika

http://img110.imageshack.us/img110/2668/naroummmpr4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się przejmować :wink: Jak koledzy wcześniej napisali jednorazowa wtopa.

Moja rada: mniej więcej wiesz ile pali twoja beemka ->> patrz na dzienny licznik przejechanych kilometrów

 

 

hmmm... no tak... ale mnie strasznie boli..jka cos jest nie tak... i zaraz bede chcial to naprawic... bo nie lubie sytuacji... że np.. zapomne o tym... a tu raptem Kupa z jazdy... :( ...

 

mam nadzieje że to tylko przywieszka...

 

nie wie nikt ile benzyny jest po zaswieceniu sie rezerwy?

 

oo i pytanie... za 100% ... czy 730 ma dwie pompy paliwa... jedna z jednej czesci zbiornika do drugiej a drugą do silnika... bo taka opinie ostanio slyszalem... ale to chyba bledna teoria ... tylko 750 ma chyba dwie pompy... i to też chyba obydwie do silnika a nie jakas przepompowującą d drugiej czesci zbiornika

http://img110.imageshack.us/img110/2668/naroummmpr4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w niektorych bmkach jest w baku przegroda, i np jesli w jednej znajduje sie 10litrow to wskaznik cos pokazuje, druga moze byc pusta i pompa nie zassie paliwa.

coz, te auta nie zostaly projektowane tak aby jezdzic do zapalenia sie "komornika" na zegarach. czasem pomaga pobujanie autem na boki, paliwo sie przeleje i wyrowna

 

tu rezerwa zaczyna sie od 20l ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w niektorych bmkach jest w baku przegroda, i np jesli w jednej znajduje sie 10litrow to wskaznik cos pokazuje, druga moze byc pusta i pompa nie zassie paliwa.

coz, te auta nie zostaly projektowane tak aby jezdzic do zapalenia sie "komornika" na zegarach. czasem pomaga pobujanie autem na boki, paliwo sie przeleje i wyrowna

 

tu rezerwa zaczyna sie od 20l ;-)

 

 

hmmm dzieki...

 

ale z tym "...coz, te auta nie zostaly projektowane tak aby jezdzic do zapalenia sie "komornika" na zegarach." sie nie zgodze... po to mam duży zbiornik żeby jak najwiecej móc przejechać ... a tankowanie to zawsze strata cennego czasu... jak ktoś mało jeździ to może tankować do pełna... i gdy wyjeździ po tygodniu 1/2 zbiornika znów dotankowac...

jednak dla wiekszości uzytkowników... a dla mnie napewno... jesli mam tankować co 3 -4 dni... a nie co dwa to spora róznica...

http://img110.imageshack.us/img110/2668/naroummmpr4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

ale z tym "...coz, te auta nie zostaly projektowane tak aby jezdzic do zapalenia sie "komornika" na zegarach." sie nie zgodze... po to mam duży zbiornik żeby jak najwiecej móc przejechać ...

Możesz się nie zgadzać, ale to będzie cię kosztować. Taki duży zbiornik masz po to, żeby na trasie nie musieć zbyt często tankować, ale jeżdżąc po mieście, gdzie komputer nie jest tak precyzyjny, lepiej jest tankować, gdy strzałka zbliża się do 20 Litrów. Jeżeli nie będziesz tego robił, to ryzykujesz awarią pompy paliwa, bo jedyna rzecz, jakiej nasze pompy nie lubią, to zasysanie powietrza, a Boschowska pompa kosztuje 800zł.

Tak więc masz wybór...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z tym "...coz, te auta nie zostaly projektowane tak aby jezdzic do zapalenia sie "komornika" na zegarach." sie nie zgodze...

 

w instrukcji obsługi jest informacja o tym zeby nie jezdzic na rezerwie poniewaz mozna sobie powaznie uszkodzic auto. W moim poprzednim BMW e32 735i, mialem instalacje gazowa i w baku bylo niewiele ponad rezerwe (bo niby poco wiecej skoro sluzy tylko do odpalenia silnika). Po paru miesiacach eksploatacji padla pompa...

E38 735iA Sport Individual 99`
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że jazda na rezerwie nie jest zdrowa każdy wie... a jesli juz mamy auto na gaz..i jeżdzimy na resztach paliwa to normalne...

ja przeważnie jeżdze do momentu zapalenia się kontrolki... wiec jeszcze jest sporo... nie zgadzalem sie z tym żeby tankowac wczesniej czyli.. np.. przy ok 30 litrach badz wiecej... wiem że jeżdzenie na rezerwie może byc ksoztowne...

 

głownei chodziło o to czemu auto staneło po zapaleniu sie rezerwy i pokazujac 15 litrów ...

http://img110.imageshack.us/img110/2668/naroummmpr4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.