Skocz do zawartości

Skrzynia biegów - poci sie, ślady oleju


Zodiac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam mały problem ze skrzynią biegów w E65. Od pewnego czasu wycieka z niej olej (nie bardzo, fachowcy określają to jako "poci się"). Tzn. jest wilgotna, są też ślady oleju w garażu.

 

Sęk w tym, że w ASO wymieniali uszczelkę już dwukrotnie i ten problem pozostał. Może ktoś spotkał się z takim problemem, ewentualnie w E38? Nie wiem czy znowu jechać do ASO i zmieniać to (na gwarancji) czy to jednak niekoniecznie może być uszczelka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam mały problem ze skrzynią biegów w E65. Od pewnego czasu wycieka z niej olej (nie bardzo, fachowcy określają to jako "poci się"). Tzn. jest wilgotna, są też ślady oleju w garażu.

 

Sęk w tym, że w ASO wymieniali uszczelkę już dwukrotnie i ten problem pozostał. Może ktoś spotkał się z takim problemem, ewentualnie w E38? Nie wiem czy znowu jechać do ASO i zmieniać to (na gwarancji) czy to jednak niekoniecznie może być uszczelka?

 

witam

 

przede wszystkim trzeba sprawdzic skad leci - moze leciec spod uszczelki na deklu skrzyni ale wtedy slady oleju bedą na deklu i tą uszczelke pewnie Tobie wymieniali albo moze leciec spod uszczelki pomiędzy silnikiem a skrzynią i w tym drugim przypadku bez wyjęcia skrzyni nic nie zrobisz.Jak auto jest na gwarancji to ich cisnij i koniec!.Oba przypadki są dosyć pospolite w e38.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie może lecieć z uszczelniacza pomiędzy silnikiem a skrzynia. Następna sytuacja to taka, iż olej leci z pod pokrywy cylindrów. Miałem to u siebie w M70 a wyglądało, że leci ze skrzyni lub uszczelniacza. Wymieniłem stare i twarde jak plastik uszczelki i jest czysto!Pocenie sie pozostawiłbym w spokoju ale jeśli pozostają już plamy to jest to coś więcej. Jeśli po jeździe kapnie ci jakaś drobna kropla to tez bym mocno zastanowił sie nad cała operacja. Gorzej jeśli olej kapie na wydech.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że sobie specjaliscie z ASO poradzą, bo 2krotnie zmieniali tą uszczelkę na "deklu" i cieknie dalej. Albo 2krotnie zmienili ją źle, albo tak jak piszecie, to nie tam cieknie.

 

Dzieki za uwagi, w tygodniu podjadę do ASO żeby to sprawdzić.

 

ROMANEK --> po 2giej wymianie kapać przestało (nie ma śladów, podłożyłem tekturę w garażu), jednak na jak to wyżej ktoś nazwał "deklu" czuć olej (jest morky).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że sobie specjaliscie z ASO poradzą, bo 2krotnie zmieniali tą uszczelkę na "deklu" i cieknie dalej. Albo 2krotnie zmienili ją źle, albo tak jak piszecie, to nie tam cieknie.

 

Dzieki za uwagi, w tygodniu podjadę do ASO żeby to sprawdzić.

 

ROMANEK --> po 2giej wymianie kapać przestało (nie ma śladów, podłożyłem tekturę w garażu), jednak na jak to wyżej ktoś nazwał "deklu" czuć olej (jest morky).

 

no to jak kapac przestało ale jest mokro to wszystko jasne :),uszczelke wymienili ale śrub już nie :(, niech wymienia sruby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka jest miska oleju w twojej skrzyce aluminiowa czy blaszana, bo jeśli blaszana to poprostu przeciągneli ją wkręcając za mocno śruby i zawsze będzie się pocić nawet jak zmienisz 100 nowych uszczelek, poprostu trzeba przeklepać delikatnie miskę w miejscu otworów na śruby albo założyć nową i używać siły(momentu) dokręcania z głową a nie z metrową przedłużką. Jeśli aluminiowa to się nie powinna wypaczyć, prędzej pęknie, a nowe śruby też nic nie dadzą bo one tylko dociskają dwie płaszczyzny do siebie, ale nic nie uszczelniają, wokół nich jest uszczelka, która uszczelnia. Jeśli to nie to co napisałem to cieknie z innego miejsca i należy ich przycisnąć, żeby zlokalizowali miejsce, a nie robili robotę najprostszą i najmniej czasochłonną myśląć, że może klient w końcu da sobie spokój i pojedzie gdzieś indziej

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozliwe ze faktycznie nie ciekniez tamtad gdzie wymienili uszczelke - ale to juz ich zadanie zeby wybadac skad cieknie - trzeba umyc silnik i skrzynie , zagrzac porzadnie na trasie i odrazu sprawdzic gdzie cieknie - bo jak potem bedzie wszystko mokre to bedzie ciezko to zdiagnozowac

 

 

czsem nie da sie takiego wycieku uszczelnic uszczelka - trzeba uzyc silikony ( tylko jakiegos dobrego temperaturowego )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.