Skocz do zawartości

E 39 Efekt uboczny dodania wzmacniacza i wymiany głośników


kkkki

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ to mój pierwszy post to witam wszystkich.

Niedawno kupiłem e39. Ze względu na bardzo słabą jakość dźwięku zdecydowałem się na dodanie subwoofera w prawym tylnym boczku, wzmacniacza i wymianę głośników. Wygląda to w następujący sposób:

Do wyjść głośnikowych radia podłączyłem adaptory HI-LO. Z nich wychodzą chinche do bagażnika i podłączone są do wzmacniacza. Z tego wzmacniacza wychodzą kable do woofera i przednich głośników (wymienionych). Niestety przestał działać zestaw głośnomówiący tzn. telefon działa normalnie jeśli się rozmawia przez słuchawkę ale kiedy chcę rozmawiać przez głośnomówiący to głośniki milczą. Nie wiem dlaczego ale wnioskuję, że coś odłączyłem. Czy ktoś ma doświadczenie w tym względzie? Czy to może któreś z kabli dochodzących do głośników w drzwiach? Tam dochodziły cztery kable do każdego głośnika. Może jedne zasilały głos z radia a drugie z telefonu? To by oznaczało, że w telefonie jest jakiś dodatkowy, niezależny wzmacniacz. Jak mogę zaradzić temu problemowi?

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Głośniki przednie wpiąłem do wzmacniacza pędzącego głośniki przednie a głośniki tylne wpiąłem do wzmacniacza pędzącego subwoofer.

Zastanawiają mnie te podwójne kable dochodzące do głośników w drzwiach. Może jedna para to dźwięk z radia a druga to dźwięk z telefonu?...

Myślę, że ktoś już wymieniał głośniki i dokładał wzmacniacz w wersji z telefonem... :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.