Skocz do zawartości

kilka pytan nowego ;-)


ROBSON_E36

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie :

od miesiaca jezdze e36 motor 1.8 daimondschwartzmetalic ;-) 94 rok po 1 wlascicielu w De.

 

mam kilka pytan byc moze ktos z was Panowie bedzie mial chwile i mi podpowie .

 

 

1 a wiec ile spinek tapicerki jest w przednich drzwiac - sedan

 

2 druga sprawa co pokazuje / kombinacja przekrecenia kluczyka w 1 pozycje i przytrzymanie kasowania kilometrow , chodzi o idace do konca zegary ;-)

 

 

3 / czy w e36 kluczyk nie domyka el.szyberdachu jak w volkswagenie ???

 

4/ jaki olej wlac do skrzyni i dyferku - wymiana

 

5/ po wrzuceniu 17-tek breytona jest efekt jakby strzelania dufru przy ruszaniu w lewo !!! -- whats this?? oponka 215

 

6/ czujnik klockow wystepuje tylko na lewym kole przednim ?? od razu ile to ustrojstwo kosztuje ;-)

 

7/ czasami podczas jazdy z zegrow wydaja sie dzwieki baaaaa baaaaaa ;-) jest mozliwe ze robi tak czasami poniewaz mam zepsuty termometr zewnetrzny tzn czasami pokazuje ok czasami nie ;-(

 

8/ jakie jest oznaczenie motoru na lancuszku ??

 

licze ze ktos z was z wolnym czasie mi pomoze i udzieli odpowiedzi

 

 

 

z gory dziekuje i pozdrawiam

Vw uNd Be-Em-We fRoInDe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...troszke moge pomuc...ale nie we wszystkim:

odpowiedzi do pytania

1jest ok 8-10 spinek...dokladnie nie pamietam.

2Jest to test zegarow(nie zadny sat faktyczny przejechanych kilometrow...nigdy i nikomu w to nie wierz!!!!wpisz sobie w opcje szukaj..."test zegarow")

3.nie domyka z tego co wiem...chyba ze ktos sobie zalozyl taka opcje...ale jak i co zalozyc to nie wiem.

4.tez musisz poszukac za pomoca opcji "szukaj"

5.prawdopodobnie przego konczy swoj zywot

6.tak tylko na lewym przednim(jest jeszcze z tyl...ale nie jestem pewnien z ktorej strony)Koszt ok 10-20zl

7.to musisz miec cos walniete z czujnikiem...przydala by sie wymiana...tak wlasnie Cie komp ostrzega przed niska temp(bodajrze jesli spadnie do +3stopni to pojawia sie taki dzwiek"gong")

8.Jest to motor m43

 

Jesli sie gdzies pomylilem to przepraszam.

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnoscie tego termometru to sprawdz czy wtyczka łaczy. :lol: Czujnik masz bodajze gdzies w zderzaku przednim po strionie kierowcy :?: (moze sie myle niech ktos mnie poprawi) Jak nie łaczy albo cos z nim nie tak to pokazuje -37*C? Mialem tak w poprzednim autku :evil:

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik masz bodajze gdzies w zderzaku przednim po strionie kierowcy

dokaldnie to on sie znajduje we wlocie powietrza do chlodzenia tarcz...taka wystajaca igielka...tak jak mowi kolega z lewej strony(po stronie kierowcy)we wlocie chlodzenia tarch chamulcowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domykanie szyberdachu kluczykiem, odbywa się tylko jeśli przekręcisz kluczyk w zamku kierowcy (jakbyś zamykał) i przytrzymasz w tej pozycji. Tak jak szyby. Jeśli u Ciebie nie działa, to znaczy, że gdzieś jest przerwa.
"... Jednością Silni, Rozumni Szałem... "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zlokalizowalem u siebie czujnik temp . w prawym nadkolu tak jak mowicie przy tunelu chlodzenia tarcz hmmm..

 

a z tym szyberdachem ciekawy temat szyby domyka ok !! u kolegi jest to samo szyber duu.pa.. a szybki ok domyka :cry: czyli generalnie musi domykac i tak bylo fabrycznie w e36 tak ??/ za to odkryle gadzet w postaci zapalajacej sie lampki w srodku przy zamknietych drzwiach przy pociagnieciu za klamke :cool2: w vw tego nie mialem :duh:

Vw uNd Be-Em-We fRoInDe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za to odkryle gadzet w postaci zapalajacej sie lampki w srodku przy zamknietych drzwiach przy pociagnieciu za klamke

czyli jak zamkniesz kluczykiem dzwi i pociagniesz za kalmke to Ci sie swieci swiatlo w srodku???jesli tak to masz nastepny gadzet....posiadasz podgrzewane zamki w swojej buni(tylko nie wiem jak to jest dokladnie czy to wszystkie zamki Ci podgrzewa czy tylko kierowcy i pasazera...musisz obczaic)...do czego to sluzy to juz nie musze chyba mowic.

 

Pozdrawiam.

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejną nowoscia jest ustawienie wycieraczek w pozycje raz za czasowkami .... w takiej pozycji kiedy tylko kropi !! zaczynaja sie dziac akcje typu jak jade chodza caly czas natomiast kiedy stane no w korku automatycznie przechodza w opcje czasowek .... wystarczy ze rusze i znowu pracuja na pelen etat :mrgreen: czy to tez standard ??? :cool2:
Vw uNd Be-Em-We fRoInDe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejną nowoscia jest ustawienie wycieraczek w pozycje raz za czasowkami .... w takiej pozycji kiedy tylko kropi !! zaczynaja sie dziac akcje typu jak jade chodza caly czas natomiast kiedy stane no w korku automatycznie przechodza w opcje czasowek .... wystarczy ze rusze i znowu pracuja na pelen etat :mrgreen: czy to tez standard ??? :cool2:

normalka, w wiekszosci aut juz tak jest, chodzi o to by ci nie wahlowalo na swiatlach jak maly deszcz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w sedanie jest podświetlany przełącznik świałteł. Wymiana żaróweczki jest prosta: odkręcasz wkręt od spodu kratki nawiewu wraz z przełącznikiem (trochę ciężko wyjmuje się ale trzeba zacząć od wysówania dolnej częći gdyż w górnej jest mały zaczep, następnie wypinasz wiązkę dochodzącą do przełącznika (odkręcas ją chyba w lewo). Wtedy masz już cały element w ręku wyciągasz taki mały biały lub pomarańczowy (z takimi się spotkałem) koreczek z tyłu przełącznika. Ten element ma około 4cm na końcu jest żaróweczka standard więc kupisz wszędzie wymieniasz mątujesz w odwrotnej kolejności niż demontowałeś i masz podświetlany przełącznik świateł. A wracając do halogeów to kontroliki zapalają się na dole w liczniku gdy masz włączone światła mijania. Mam nadzieję że pomogłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
a jeszcze z innej beczki czy wlacznik swiatel jest podswietlany ?? poniewaz u mnie sie nie swieci ;-( i czy po wlaczeniu halogenow lub przevciwmgielnych tyl powinna sie palic lampka ta przy wlaczniku swiatel ??

 

pozdrawiam Robert

 

u mnie tez sie nie swieci a podswietlany jest, co do przecwimgielnych to jak je wlaczysz zapalaja sie kotrolki na dole zegarow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.