Skocz do zawartości

podswietlenie


dziku750IL

Rekomendowane odpowiedzi

ten przełącznik od sport itd wyciągasz,zdejmujesz tą ruchomą część(górę) i musisz wlutować nową żaróweczkę (60 gr w elektroniku+kolorowy kapturek aby na bursztynowo świeciło),bądz z allegro trafić można fabrycznie kolorowe żaróweczki

 

reszty rozszyfrować nie mogę :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A jak rozebrac te wlaczniki z Tylu bo mi sie nie podswietlaja :cry:

 

pewnie chodzi o te w drzwiach-więc musisz wyciągnąć same przyciski,zamocowane są one na 2 blaszkach ,które sprężynując trzymają przełącznik w drzwiach,,,

 

mi najlepiej szło od środka -tzn po zdjęciu boczka wycisnąłem go na zewnatrz

 

potem odpinasz z wtyczki,demontujesz "górę"-czyli to gdzie masz znaczki góra -dół,-po bokach trzyma się na 2 bolcach

 

o masz już dostęp do żaróweczek

 

:idea: lepiej podłożyć coś jasnego pod drzwi-bo te blaszki lubią zlecieć na glebę lub do środka drzwi :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Podepnę się do tematu z pytaniami czy podświetlane są:

1. Przednia popielniczka/zapalniczka (popielniczka w drewnie)?

2. Literki i cyferki przy drążku skrzyni automatycznej ( P R N D 4 3 2)?

3. Środkowe pokrętło w panelu klimatyzacji ( od regulacji obrotów)?

4. Pokrętła od regulacji wysokości położenia świateł i regulacji jasności podświetlenia?

Jeśli tak to jak się dostać do żaróweczek, aby je wymienić? Jak narazie wymieniłem podświetlenie tylnych popielniczek i czekam na żarówkę od podświetlenia tylnej zapalniczki, za która krzyknęli mi w sklepie 20 złotych... Jest mi to w sumie zbędne, bo i tak nie pale, ale jak jest to niech działa;]

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Podepnę się do tematu z pytaniami czy podświetlane są:

 

4. Pokrętła od regulacji wysokości położenia świateł i regulacji jasności podświetlenia?

Jeśli tak to jak się dostać do żaróweczek, aby je wymienić? Jak narazie wymieniłem podświetlenie tylnych popielniczek i czekam na żarówkę od podświetlenia tylnej zapalniczki, za która krzyknęli mi w sklepie 20 złotych... Jest mi to w sumie zbędne, bo i tak nie pale, ale jak jest to niech działa;]

Pozdrawiam!

 

4.tak są podświetlane

-te pokrętła są na wcisk wsadzone w drewno-siedzi bardzo mocno-bynajmniej u mnie -wydostałem je od 2 strony tzn odkręciłem "tapicerkę"

-ten z lewej str.kierownicy to musisz odkręcić śrubki od "sufitu"schowka-wsadzić dłoń i od spodu wypchnąć całe pokrętło na zewnątrz,wtedy odepniesz wtyczkę i można zabrać się do wymiany

 

-te z prwej od wysokości świateł -odkręcasz taki mały trójkąt tapicerki poniżej i reszta tak samo

 

-w mojej e32 pokrętła były zbudowane tak,że trzeba było wydostać nit-na którym zawieszony jest pstryczek i od tyłu wydostać całość

 

-ale również jest 2 wersja-tzn są przyciski w których,od przodu adjąć należy ten plastyk z bolcem do przełączania,potem spod niego wzór zegara/świateł i już jest dostęp

 

PODŚWIETLENIE TYLNEJ ZAPALNICZKI :roll2: żaróweczka 1,2 wat za 1 zł,tylko trzeba ją wstawić w ten walcowy profil-wywalić starą i wmontować 2 i działa bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą oprawkę od żarówki podświetlającej tylną zapalniczkę można rozebrać? Żarówka jest taka jak w podświetleniu popielniczek, ale ta w oprawce ma przylutowane druciki do blaszek. Jak ją wyjmę to oderwę druciki i jak mam zamocować nową? Na szczęscie jeszcze mi nie przywieźli z magazynu tej za 20 zlotych bo nie mają narazie :)

 

Możecie napisać dokładniej o podświetleniu przedniej popielniczki/ zapalniczki? Gdzie jest ta żaróweczka dokładnie? Jak wyjmę popielniczkę to nic nie widać elektrycznego, jedynie sprężynkę...

 

I jeszcze jedno pytanie: czy przycisk od awaryjnych też ma podświetlenie? Jakoś w moim samochodzie panują "egipskie ciemności"... :cry2: [/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pownien sie swiecic ale po wlaczeniu. Powinno mrygac przynajmniej ja tak mam...dla mnie najgorsze to rozebrac tylnie boczki z drzwi i wyjac jakos pstryczek od skrzyni a za cholere nie wiem jak. Probowalem i jedyne co wymontowalem to pstryczek od szyberwłazu :lol: musze kupic te zarowki w BMW bo nie wiem gdzie znajde bursztynowe lamkpi :?:
Magia trzech liter - BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój przycisk od awaryjnych nie świeci w ogóle (jak go wyjąć?) :( Jak wyciągnąleś od szyberwłazu to spróbuj tak samo wyjąć ten od skrzyni. One są takie same, więc powinny być tak samo mocowane, chociaż nie wiem jak wyjąć który kolwiek więc prosiłbym Ciebie o instrukcję wyjęcia bo u mnie też nie podświetla ten górny. Zamiast żarówki bursztynowej możesz użyć diody bursztynowej lub założyć na żarówke kapturek gumowy (znalazłem to gdzieś na forum). Na początku tematu koledzy napisali jak się dostać do żarówki w przycisku od skrzyni.

Żeby zdjąć boczek musisz podważyc delikatnie listwy drewniane, wykręcić guziczek od zamykania drzwi i śruby pod listwami. Następnie musisz energicznie szarpnąć boczek ku sobie. Tak jest z przednim, z tylnim zapewne tak samo.

Wracając do pytania o podświetlenie pokreteł od regulacji wysokości świateł i jasności podświetlenia deski rozdzielczej to czy maja świecić tylko symbole czy też pokretła i cyferki 1, 2, 3 ? U mnie świecą właśnie same symbole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KaMeLe32

 

-tylna zapalniczka-tą starą wywaliłem,a nową wlutowałem,bo tak sama na wcisk jakoś nie zawsze dolegała dobrze-trochę rzeźby było

 

ja mam zwykłą popielniczkę-przód -nie drewniana i tam są takie jakby bursztynowe szybki przez które leci światło z podświetlenia panelu od nawiewów/klimatyzacji

 

PePe86

 

tylne boczki-czymś długim podważasz wstawki drewniane i one wyskoczą same,pod nimi są 2 śruby,chyba 8-semki,je odkręcasz i już boczek trzyma się na takich spinkach-coś jak plastykowe pinezki,które są po obrzeżach drzwi i dociskają boczek do blachy

 

-również delikatnie podważasz boczek i jak 1 spinka wyskoczy to reszta sama pójdzie

 

-na górze boczek jest mocowany też na zatrzask-parę podłużnych

 

-wsumie musisz rozebrać do tego momentu-gdy będzieśz mógł wsadzić dłoń i wypchnąć przycisk

 

chyba,że zajdzie potrzeba całkowitego zdjęcia boczk'a to jeszcze musisz odkręcić bolec od zamykania drzwi i wyciagnąć linkę od otwierania z dziury,którą ma ta wajcha

 

:!: jak skłasz już drzwi-to na boczku jest na samym środku ZATRZASK plastykowy-wyciągasz go z boczk'a i wsadzasz w odpowiednie miejsce w drzwiach,i przy skłądaniu musisz klepnąć w środek boczka aby się zatrzasnęło

 

-można go nie zciągać,ale wtedy jak montujesz boczek trzeba ten zatrzask wsunąć od góry i zabawy jest trochę,dlatego osobiście wolałem przełożyć

 

przycisk od skrzyni -podważasz te literki i wyjdzie -pod nimi są 2 śrubki,po odkręceniu nich ten plastyk jest luźny i wyciągniesz go do góry

 

wtedy wsadzisz palec i wypchniesz od dołu przycisk

 

ŻARÓWEK NIE KUPISZ W BMW---dostepny jest np cały przycik cena kosmos :shock: a sama żaróweczka 60 groszy w elektroniku

 

----w elektronicznym można zamówić i poczekać /lub czasem są takie "kapturki" kolorowe

 

---można też walnąć markerem/lakierem do paznokci

 

---na allegro bywają bursztynowe :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki JACA za poradę z tą tylną zapalniczką :modlitwa: Na szczęście nie mam jeszcze tej żarówki za 20 złociszy bo w magazynie nie wiedzą o co chodzi :mrgreen: W sobotę będe kombinował i może dzięki Tobie zaoszczędze prawie 20 zlotych :norty:

w mojej popielniczce nie mam żadnych "oczek", przez które wpadało by światło z panelu klimatyzacji. U mnie wyjmuje się tylko korytko popielniczki, ale sprawdzę czy na pewno nie wpada tam światlło jak wymienię żaróweczki od 3 przycisków w panelu od strony kierowcy. Możliwe, że to własnie światło z nich wpada do popiołki. Chyba, że w mojej jest inaczej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KaMeLe32

 

Co do pokreteł od regulacji wysokości świateł i jasności podświetlenia deski rozdzielczej to u mnie swieca sie tylko symbole i nie wiem czy powinny sie swiecic tez cyferki ale znajac zycie sie swiecic powinny. Jak wyjac wlacznik od awaryjnych....nie wiem :duh:

 

JACA

 

Dzieki za wskazowki :cool2: ale i tak bede mial obawe ze dam ciala i cos polamie ale trzeba byc dobrej mysli :) ale pierwsze co musze zrobic to kupic te diody lub zaroweczki z kapturkiem a z tym mam najwiekszy problem jak narazie...

Magia trzech liter - BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem 2 pstryczki :D od skrzyni i od szybera. Kupilem zaroweczki pomazalem je markerem do wskazowek zegarow i swieci jak w morde strzelil :D

 

Kamele32

 

Pstryczek od szyberwłazu wyjmiesz bez problemu wystarczy srubokrecikiem podwazyc go z jednej strony i wysunie sie elegancko.

Magia trzech liter - BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Zeby wyjac przelaczniki od podnoszenia szyb z tylnych drzwi wcale nie trzeba zdejmowac boczkow. Wystarczy podwazyc przelacznik np srubokretem, uwazajac przy tym zeby nie uszkodzic tego plastiku ktory jest dookola. U mnie udalo sie tak wyjac obydwa bez zadnego problemu. Co do podswietlania pokretla od regulacji wysokości położenia świateł i regulacji jasności podświetlenia to u mnie tez swieci tylko symbol.
BMW - Like No Other
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam..

u mnie tez sie podświetla tylko ikonka przy rś i przy podkręcaniu jasności zegarów....

a tu mam zdjecia jak u mnie to wygląd :) są trochę nie wyraźne bo ruszyłem ręką :?

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/7087621cbc1b9185.html

 

a tu przycisków przy siedzeniach grzanie/pompowanie

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/34f5c73650cc3fb6.html.

 

popielniczka tez sie oczywiście podświetla,zapalniczka z tyłu tez i przyciski do szyb w tylnych drzwiach też świecą :D

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz735 uprzedziłeś mnie z odświeżeniem tego tematu :D, ale dobrze, że to zrobiłeś bo po obejrzeniu Twoich zdjęć nadal nie wszystko jest dla mnie jasne. I znów mam kilka pytań dotyczących świecidełek w naszych samochodach:

1. popielniczka przednia jest podświetlana, ale która? W drewnie czy nie?

ja mam taką i widzę tam żarówkę, ale nie wiem czy od podświetlenia popielniczki czy zapalniczki? http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=GD21&mospid=47340&btnr=51_2044&hg=51&fg=35

Nie zależnie od czego ona jest, proszę powiedzcie jak ja wymienić ( co i jak odkręcić/rozebrać).

2. Dlaczego na realoem.com nie mogę znaleźć żarówki od podświetlenia tylnej zapalniczki? Czy dostanę takową w aso?

3. Widzę na Twoich zdjęciach podświetlenie pokrętła od regulacji powietrza ciepłe zimne na środku deski rozdzielczej. Czy pozostałe pokrętła tj. od otwierania i zamykania nawiewów tez sa podświetlane? tutaj tez proszę o pomoc w wymianie i dostaniu sie do żarówki]

4. Czy przycisk od awaryjnych tez jest podświetlany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.nie wiem bo nie mam popielniczki w drewnie.moja jest podświetlana i światło daje panel od "klimy" a o zapalniczkę chodziło mi tylna,z przodu zapalniczka sie dopiero podświetla po jej wyjęciu

2.dostaniesz ja w kazdym sklepie motoryzacyjnym

3.od otwierania/zamykania nie są podświetlane(tylko ten na środku)

trzeba wyciągnąc ta duzą kratke ze srodka i bedzie dostęp do tej zarówki

4.tak,chyba to jest widoczne na moim zdjęciu

 

w razie pytań chętnie pomogę

pozdrawiam Łukasz

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.