Skocz do zawartości

Zmiana foteli w E39


PRZYGODA

Rekomendowane odpowiedzi

tak skórę mam kurde mały dylemat koleś podaje, że fotele są z 2003 roku i jest z polifta. Zarzeka się, że nie jest handlarzem. Ja przejrzałym resztę jego aukcji no i na fotach z foteli ma ciemne bmw. W innych aukcjach ma srebrne bmw po lifcie i ciemne przed liftem( przynajmniej tak się wydaje zderzak przed lift lampy po lift) . Fotele mają poucinane wtyczki, jak zapytałem dlaczego uciął to twierdzi, że uciął, bo jakby ktoś chciał przed liftem by sobie mógł podpiąć plus i minus aby chodziło (dla mnie nie ma to logiki bo zawsze można uciąć) Więc jak rozpoznać czy to fotele przed liftem czy po lifcie stan idealny. Bo w razie w mam jeszcze jedne fotele do oglądania za 1200 co wspominałem. Te są za 1000 z uciętymi wtyczkami ale mają plus bo mają podsadkę dla dziecka, a czasem wiozę dziecko :) tak wygląda ucięta końcówka

 

http://imgup.pl/di/HXPQ/4867513575-6.jpg

Edytowane przez ambience
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Maciek nie wiedziałem tego dlatego pytałem. Myślałem, że po 98 jest inaczej jak na przed 98. Dzięki uspokoiłeś mnie :) mogę śmiało jechać po fotele dziękuję za informacje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale te co są na aukcji na pewno będą pasować do mojego auta z 99 roku :roll: Ja chce aby wszystko było sprawne wkurza mnie jak coś nie działa w samochodzie :8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasować pasuje. Jeśli masz takie same wtyczki czyli po 99r bodajże to wyjmujesz swoje i zakładasz te co na aukcji. Jeśli masz inne to trzeba ciąć wtyczki i kombinować z kablami. Mi się do dzisiaj nie chciało tego podłączyć i szukać w sieci jak to zrobić. Maciek pisał że nie trzeba panelu wymieniać a tak mi powiedzieli tam gdzie kupowałem tapicerkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotele kupione dziś zamontowałem ale nie działa elektryka. Dostałem z fotelami wtyczki i różnią się tym, że z ,,nowe" fotele mają wtyczkę z czerwonym grubym kablem (cała reszta jest taka sama), a u mnie w aucie tego nie ma. Domyślam się, że jest to plus. Gdzie najlepiej się podpiąć z plusem i jaki potrzeba bezpiecznik ? Jak gdzieś się mylę proszę o sprostowanie :) Moje auto z 99 roku fotele z 03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotele przełożone :) Dziękuję za pomoc i cenne rady :) w fotelach wszystko działa, przełożyłem plus i minus, z wtyczki co dostałem do foteli, dołożyłem do swojej pociągnąłem plus i masę z rozdzielni pod nogami pasażera :) I bezpiecznik na każdym z plusów :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już po świętach bo teraz pracuje po 12ście godzin dziennie (robię w handlu i każdy wie jak to przed świętami ) a w nocy nie chce zrobić bo nie będzie efektu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Cześć

 

Zakupiłem kompletną elektrycznie regulowaną tapicerkę z pompowaniem, podgrzewaniem i elektrycznie regulowanymi zagłówkami... cały zestaw z przedlifta z tym że już po zmianie wtyczek. Pytanie teraz jak mam to podłączyć, mam kawałki wiązek w których mam takie kable;

- gruby czerwono brązowy (zakładam że to plus)

- gruby brązowy (masa)

 

dalej mam

- biało żółty

- zółto brązowy splątany z żółto czerwonym

- czarny

- brązowo biały

- niebiesko czerwony

- niebiesko czarny

- brązowo czarny

- brązowo niebieski

- biało niebieski

- brązowo czerwony

 

moje auto e39 523i 1996 r, fotele manualne z podgrzewaniem

i takie kable:

 

wiązka kierowcy

- brązowy

- niebiesko biały

- zółto biały

- zółto brązowy splątany z żółto czerwonym

 

wiązka pasażera

- brązowy

- fioletowy zielony

- zółto brązowy splątany z żółto czerwonym

- biało żółty

- niebiesko biały

- czarny brązowy

- biało czerwony

 

tak to wygląda teraz pytanie co z czym połączyć żeby to działało? Zastanawia mnie jedno czemu fotel kierowcy u mnie ma mniej kabli od fotela pasażera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dobry wieczór,

Zasugerowałem się tym tematem, i kupiłem fotele polift do przedlifta, do tego komplet kostek męskich przdlift, żenskich polift, kable polutowałem , dzisiaj na próbę podłączyłem grzanie i niestety nawet nie dygło. I się tak zastanawiam jak to możłiwe, że tu co niektórzy się wypowiadali, że grzanie poliftowe działa bez problemu z matami po lifcie. Sprawdzałem 3 razy połączanie i wszystko gra, termistor startuje z napięcia 3,5V i maleje baaardzo wolniutko, tymczasem na moim starym fotelu dawno było już ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...
Panowie mam do kupienia w dobrych pieniądzach tapicerkę skórzaną tylko że od przedlifta a ja mam polifta, czy wszystko będzie działało? Generalnie wiadomo elektryka to nie problem bo dake plus masę i działa. Bardziej mi chodzi o grzanie. Panel mam 3 stopniowy od podgrzewania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.