Skocz do zawartości

Zmiana foteli w E39


PRZYGODA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukam i nie moge nigdzie znalezć konkretnej odpowiedzi na pytanie czy zmieniając siedzenia ze zwykłych na elektryczne musze dorabiać jakieś wiązki??

Mam teraz czarną skóre (podgrzewaną) a chce kupić z anglika jasny środek w pełnej elektryce (siedzenie pasażera jest z pamięcią-to akurat nie musi działać). zastanawia mnie czy musze kupić jakiś modem żeby cała elektryka działała i czy fabrycznie jest już wyciągnięta jakaś instalacja czy trzeba ją też dorobić??

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam

 

Najprawdopodobniej wszystko będzie działać. Akurat do regulacji wystarczy tylko + i -, dwa przewody ale są już w kostce (tylko niekoniecznie podłaczone z drugiej strony - mały problem). Jakby co, służę radą.

Pamietaj tylko, że od września 98 jest zmieniona cała instalacja w E39 więc złącza przed i po 09.98 nie pasują.

 

P.S. Czy zmieniasz również boczki? Jak rozwiążesz problem panelu sterowania szybami? w angliku jest z prawej strony.

 

Pozdrawiam

typer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam

 

Widzę, że strasznie odgrzewam temat ale jestem właśnie po zakupie foteli do mojego autka. Obecnie posiadam fotele zwykłe podgrzewane sterowane manualnie. Zakupiłem fotele sterowane elektrycznie i co mnie najbardziej interesowało łamane na oparciu (chyba wiadomo o co chodzi) z normalna tapicerką (nie skóra. jakoś nie jestem przekonany).

Moje pytanie zapewne jest banalnie proste do odgadnięcia czyli: czy będzie to działało??

Powiem tak nie interesuje mnie dokładanie pamięci czy innych magicznych rzeczy tylko chciałbym aby działało sterowanie. pod fotelami jest duża żółta wtyczka taka zbiorcza mi sie wydaje. CZy wystarczy podłączyć + i - aby to działało do głównej wtyczki czy są potrzebne jakieś inne kombinacje??

Będę wdzięczny za wszelkie informacje. Jeżeli będą potrzebne fotki to pisać postaram się coś wrzucić. Moje autko z lutego 2000 dawca nie mam pojęcia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzięki bardzo za odpowiedzi dotyczące foteli, jednak mam jeszcze z nimi małe problemy.

Po podłączeniu fotela pasażera na "krótko" pod akumulator wszystko normalnie działa poza jedną funkcją chodzi o przycisk zaznaczony na niebiesko. Nie bardzo wiem do czego konkretnie służy (lędźwie?), ale przy okazji nie ma żadnego odzewu ze strony elektryki po wciśnięciu przycisku w czerwonym kółku:

http://images65.fotosik.pl/345/ee2c370ef5fdff3bmed.jpg

 

 

Kolejny problem mam z fotelem kierowcy czyli jakby tym bardziej potrzebnym :)

Wtyczka troszkę różni się od wtyczki fotela pasażera ponieważ są jeszcze dodatkowe dwa przewody piny 11 12 (przewód niebieski oraz fioletowy) . Piny 13 14 to +/- nie wiem od czego są dwa pozostałe. Możliwe, że odpowiedzialne są za sygnał do pamięci i innych magicznych rzeczy które chciałem pominąć więc jak tak to ok, po prostu je pominę podczas podłączania.

http://images63.fotosik.pl/345/b553b2a488cebcb1med.jpg

 

http://images61.fotosik.pl/345/251e7fab24f75305med.jpg

 

Po podłączeniu na "krótko" + i - działa mi normlanie tylko łamanie fotela, oraz podnoszenie i opuszczanie, pozostałe funkcje są bez odzewu. Generalnie słychać jakieś cyknięcie w silniczkach ale nie ma reakcji i to mnie martwi. Może miał ktoś podobny problem? Czy to po prostu wina sterowania?

 

Na koniec pytanie poszukuję takiej blaszki, zaczepu górnej części tylnej osłony fotela. Według realoem są już wycofane z produkcji.

http://images65.fotosik.pl/345/b27cf09e68187d3cmed.jpg

 

Pozdrawiam i raz jeszcze dzięki za wszelką pomoc i odpowiedzi.

 

Edit:

 

Już wszystko ogarnięte. Chyba po prostu guziki są troszkę już zużyte i datego nieraz ciężko łapią, ale ogólnie wszystko hula.Teraz tylko montaż i satysfakcja z podróżowania. Przycisk zaznaczony służy do spuszczenia powietrza z poduszki lędźwiowej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Raz jeszcze odkopię temat foteli.

Po wymianie wszystko jest cacy, elektryka działa fotele są wygodne i przyjemne a zwłaszcze pompowanie oparcia super sprawa. Problem jest natomiast z ogrzewaniem siedzenia. Generalnie w moich oryginalnych fotelach jak i w tych które zakupiłem były takie same wtyczki więc wnioskuję, że są też ogrzewane, niestety jednak ogrzewanie nie działa. Nie wiem z którego roku są te "nowe" fotele ale czy problemem może być sterowanie? U siebie miałem załączanie przyciskiem z trzeba diodami sygnalizującymi moc grzania które teraz nie załącza się w ogóle.

Czy jest jakiś w miarę prostu sposób na ogarnięcie tego grzania? Głupio rezygnować z tej przyjemności.

Pozdrawiam i dzięki za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Z grzaniem będziesz miał problem, jeśli fotele są ze starszego auta jak 98 rok, bodajże kwiecień.

Wcześniej grzanie było złączane przyciskiem, a regulacja intensywności pokrętłem, później był tylko przycisk i 3 stopnie grzania.

Maty w fotelach pomiędzy tymi wersjami są różne, i nie są zamienne. Czyli starsza mata nie ruszy z nowym panelem, i nowsza ze starszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a takie pytanie za 100 pkt - jest możliwość podmiany skóry z manualnych na elektryczne? pytam bo wszystko co jest dostępne z elektryką, ma już bardzo "zmęczone" skóry, a u mnie są prawie idealne. Ciekawe czy dużo roboty, by z tym było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Shadow69, nie powiem troszkę mnie zmartwiłeś, chociaż spodziewałem się takiej sytuacji. Zastanawiam się co będzie jak zamienię sterowanie ogrzewaniem, tylko czy ma to sens? Z jednej srony tak bo fajnie jak wszystko działa z drugiej prawie w ogóle z tego nie korzystałem, a poza tym pozostają przyciski które będą kiepsko wyglądały bez możliwości załączenia. Chyba, że oddam fotele do tapicera i zamienię maty grzewcze. Troszkę mnie to denerwuje bo zakupiłem kierownicę podgrzewaną i okazało się, że część grzewcza jest uszkodzona i nie wiem czy jest możliwość naprawy tego czyli jak sie sypie to wszystko.

 

adamsaba, działa mi całe sterowanie łącznie z łamaniem oparcia i tak jak pisałeś jest to dokładnie ten przycisk od góry.

 

dell666, wydaje mi się, że tapicer powinien takie coś ogarnąć bez problemu chyba, że masz na tyle zdolności manuanych aby się tym zająć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

zmiana poszyć nie jest łatwa ale jest spokojnie wykonalna we własnym zakresie..

U siebie ostatnio montowałem maty grzewcze. I włożenie maty < zamiennika uniwersalnego> do jednego fotela zajmowało mi 0,5h.

Wymontowałem fotele do tego zabiegu.

Ale chyba łatwiej by było zmienić wraz z gąbkami i poszyciem bo by odpadło rozpinanie.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylicie się panowie w kwesti włączania grzania fotela. Bez problemu będą latać. Nie ważne jaki jest włącznik na panelu,przed czy polift tu i tu docelowo idą dwa kable na fotel czyli plus i intensywność grzania,nawet kolory są te same. Więc bedą latać mam 100% pewności bo już kilka razy tak montowałem i nie ma problemu. Ale z tego co widze na zdjęciach to nie masz grzanych foteli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Maciej V8, a po czym stwierdziłeś, że fotele nie są grzane¿ kurczę wtyczki były takie same jak wpoprzednich fotelach a napewno były grzane. W razie czego bedzie zabawa w przekładanie. Jednak czasem może się to przydać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylicie się panowie w kwesti włączania grzania fotela. Bez problemu będą latać. Nie ważne jaki jest włącznik na panelu,przed czy polift tu i tu docelowo idą dwa kable na fotel czyli plus i intensywność grzania,nawet kolory są te same. Więc bedą latać mam 100% pewności bo już kilka razy tak montowałem i nie ma problemu. Ale z tego co widze na zdjęciach to nie masz grzanych foteli.

To mnie trochę pocieszyłeś :)

Mam przedlifta który posiadał grzanie siedzeń. Kupiłem siedzenia z polifta, który również je posiadał. Oba manualne tylko grzane. Wtyczki rzecz jasna są inne. Tam gdzie rozbierają BMW i kupowałem siedzenia mówili, że muszę kupić panel ten od włączania grzana bo przelutowanie wtyczek nic nie da.

Teraz widzę, że tak nie jest. Czyli muszę tylko przelutować stare wtyczki i będzie śmigać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylicie się panowie w kwesti włączania grzania fotela. Bez problemu będą latać. Nie ważne jaki jest włącznik na panelu,przed czy polift tu i tu docelowo idą dwa kable na fotel czyli plus i intensywność grzania,nawet kolory są te same. Więc bedą latać mam 100% pewności bo już kilka razy tak montowałem i nie ma problemu. Ale z tego co widze na zdjęciach to nie masz grzanych foteli.

To mnie trochę pocieszyłeś :)

Mam przedlifta który posiadał grzanie siedzeń. Kupiłem siedzenia z polifta, który również je posiadał. Oba manualne tylko grzane. Wtyczki rzecz jasna są inne. Tam gdzie rozbierają BMW i kupowałem siedzenia mówili, że muszę kupić panel ten od włączania grzana bo przelutowanie wtyczek nic nie da.

Teraz widzę, że tak nie jest. Czyli muszę tylko przelutować stare wtyczki i będzie śmigać?

Będą grzały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Regulator z potencjometrem do działania wymaga sygnału z czujnika temperatury zainstalowanego w macie.

Czujnikiem jest termistor ntc 10kohm.

W razie kłopotów można sobie taki termistor dołożyć < wsunąć pod tapicerkę> i będzie działało.

Ja zakładając uniwersalne maty musiałem podokładać czujniki.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat: mam zwykłe szmaciaki, teraz planuję zakup czarnych elektrycznych skór z wysuwanymi elektrycznie zagłówkami (bez grzania) z anglika. Z lektury tematu widzę, że wszystko powinno śmigać. Będę musiał przełożyć rączki w przednich boczkach. I oto moje pytanie: te rączki są tak zamontowane, iż da się je zdemontować bez niszczenia czy będę musiał je wypruć i potem jakoś klecić? Dodam, że średnio mi się takie druciarstwo uśmiecha...

A-Z

Myjnia ręczna ● pranie tapicerek ● czyszczenie skór ● doradztwo zakupowe

Ul. Sportowa 6, 55-095 Mirków ok. Wrocławia

536 - 802 - 804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat: mam zwykłe szmaciaki, teraz planuję zakup czarnych elektrycznych skór z wysuwanymi elektrycznie zagłówkami (bez grzania) z anglika. Z lektury tematu widzę, że wszystko powinno śmigać. Będę musiał przełożyć rączki w przednich boczkach. I oto moje pytanie: te rączki są tak zamontowane, iż da się je zdemontować bez niszczenia czy będę musiał je wypruć i potem jakoś klecić? Dodam, że średnio mi się takie druciarstwo uśmiecha...

Jak zdejmiesz boczek to zobaczysz że mocowania rączek są roztopione,wystarczy wiertarka i trzeba te miejsca roztopione rozwiercić i odkręcić chyba cztery śruby. Potem montujesz nowe rączki i tam gdzie były zgrzewy wkręcasz wkręty. Ewentualnie do sklepu przy serwisie BMW i za jeden boczek coś koło 3000pln :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macieju, czyli sposób zamocowania rączki wygląda tak, że trzyma się on na śrubkach do boczka, a same śruby są zamaskowane jakimś stopionym paskudztwem, tak?

A-Z

Myjnia ręczna ● pranie tapicerek ● czyszczenie skór ● doradztwo zakupowe

Ul. Sportowa 6, 55-095 Mirków ok. Wrocławia

536 - 802 - 804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.