Skocz do zawartości

KTóRY SZYBSZY ????


carlos1

Rekomendowane odpowiedzi

A o co ci tak naprawdę chodzi ??? który szybszy ... zeby cos takie stwierdzic trzeba wziąsc oba auta na hamownie i sprawdzic i w kazdym z tych aut musi siedziec ten sam koles ...

530d i 530i to są auta których nie ma sensu zestawiac ze sobą ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze szybsze będzie 530i. Już moje 523 łapie drugą setkę szybciej od 530d. Mówię tu o maksymalnym przyśpieszeniu, na optymalnych biegach, a nie o elastyczności, bo to dwie różne sprawy. W elastyczności nie mam szans z 530d ale 530i może mieć podobne miedzy czasy do tego diesla.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o co mi chodzi ?? przeczytaj jeszcze raz moje zapytanie a odnośnie tego że nie ma sensu porównywać 530d z 530i to jest wlaśnie bardzo dobre porównanie ponieważ 530d ma mniejszą moc ale nadrabia momentem

natomiast 530i ma większą moc więc obydwa są bardzo dobre ale który szybszy? umiesz rzeczowo odpowiedzieć ? podać dane z przyśpieszenia w górnych zakresach prędkości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o co mi chodzi ?? przeczytaj jeszcze raz moje zapytanie a odnośnie tego że nie ma sensu porównywać 530d z 530i to jest wlaśnie bardzo dobre porównanie ponieważ 530d ma mniejszą moc ale nadrabia momentem

natomiast 530i ma większą moc więc obydwa są bardzo dobre ale który szybszy? umiesz rzeczowo odpowiedzieć ? podać dane z przyśpieszenia w górnych zakresach prędkości ?

 

ok chcesz odpowiedzi rzeczowej to proszę :

530i będzie szybsze

(a tak na marginesie zanim zaczniesz byc opryskliwy do kogos to sprawdz czy wszystko umieściles w swojim temacie :

530d od 1998 do 2000r

530d od 2000 do 20003r

nie napisałes o ktory model Ci chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze szybsze będzie 530i. Już moje 523 łapie drugą setkę szybciej od 530d.

 

Coś masz dłubane?

Z Google wychodzi że 528i łapie drugą setke w ~33sek a 530d w ~34sek. Nie mogę się doszukać danych 523i ale czyżby było aż tak optymistycznie?:D

 

(Tak teraz patrze że ten czas dla 528i to do 120mph i w dodatku optymistyczny bo w tym samym teście im wyszło 20.4sek dla 540i)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze szybsze będzie 530i. Już moje 523 łapie drugą setkę szybciej od 530d.

 

Coś masz dłubane?

Z Google wychodzi że 528i łapie drugą setke w ~33sek a 530d w ~34sek. Nie mogę się doszukać danych 523i ale czyżby było aż tak optymistycznie?:D

 

(Tak teraz patrze że ten czas dla 528i to do 120mph i w dodatku optymistyczny bo w tym samym teście im wyszło 20.4sek dla 540i)

 

 

http://www.bmw-klub.pl/samochody/danetech.htm

 

Nie mam nic grzebane, a powyżej są dane z testów. Co prawda nie od 100 do 200 tylko od 0 do 200 ale 523 i 530d ma prawie identyczny czas do pierwszej setki wiec w drugiej go lekko zostawia. Dokładne 523i 200km/h łapie o 2.4 sek. szybciej od 530d (obydwa manual)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i trzeba pamietac, że jak ktos chce zestawiac 530i i 530d to wyniki testów moga być różne od stanu silnika, w szczególności w dieslu.

 

Jesli diesel nie będzie miał super sprawnej przeływki, turbiny, wtrysków, no no to możemy go spokojnie na równi z 520i moim zdaniem postawic. A że diesle zazwyczaj przejechane mają po 200-300 tys. km (w perełki poniżej 100 tys km w E39 wierze jak w Euro 2012 w Polsce), to też zazwyczaj będą się gorzej od benzyny spisywały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat dyskusyjny, tylko zastanawia mnie gdzie tu tyle przetestować jechałem przed chwila z KAZIMIERZY przez TARNÓW pod jASŁO jakieś120 KM , około 2, 20 h, liczy się jednak przyśpieszenie do 100km/h--pzdr :arrow: :arrow: :arrow:
"" jedż z butem ,ale nie na kapciu"", mów co myślisz , rób co mówisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.