Skocz do zawartości

Bmw 316 M43 i problem z gazem BRC po zatankowaniu


Cinecki 1984

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam problem z gazem :( Otoz po zatankowaniu do pelna gaz mi kompletnie wariuje Od pierwszych km po wcisnieciu sprzegla lub jezdzie na luzie auto wchodzi same na obroty tak do 2 tys i kontrolki pokazujace ile mam gazu w baku mrugaja dopuki nie wlacze biegu i nie pojade wiecej jak 40 km/h Co to moze byc ? Dodam, ze od pewnego czasu na benzynie jak autko jest zimne jadac czuje takie chwilowe "slabniecie" auto w calym zakresie obr na kazdym biegu Swiece sa ok, filtry wymieniane 8 miesiecy temu, filtr paliwa wymieniany tydzien temu A gdy autko jestcieplejesze to troszke ustepuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze...

każdy wie że bmki nie lubią gazu..ale coż..sam mam..tez BRC...

W instalkach BRC zdaża się czesto pewien problem...zawór "cofający" czyli ten który podczas tankowania sam odłącza dystrybutor potrafi oszukaci nalac ci więcej do zbiornika niz masz zbiornik..co za tym idzie..większe ciśnienie w zbiorniku i gaz juz podawany jest inaczej.

ale ale... to tylko taki mankament.. pierwsze co zrób... sprawdź filterek gazu...powinien byc nidaleko parownika.. taka kopułeczka chyba mosieżna podobny kolor.. na każdej stacji gazowej dostaniesz za grosze..wymień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i pamietaj o swiecach,bo to jest b.wazne w gazie.

ja osobiscie nie polecalbym BRC a EUROGAS(cos takiego)bo sam mam taki i nie ma zadnego problemu.tak jak kolega wyzej pisal,bmw nie lubi gazu,a w szczegolnosci "zwyklego"gazu.a do takich zwyklch inst.polecam jakis komputerek.kolega ma omege 2.0 i ma tam zwykly gaz z tym komputerkiem i jest ok.koszt to ok.200-300zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bylem z tym mruganiem kontrolek to "szeryf, majster, prezes :)" powiedzial, ze to jakis blad w kompie Ciekawe jest to, ze wystepuje On tuz po zatankowaniu a po paru km przestaje I od momentu kiedy robili mi parownk tzn czyscili itd itp nie mruga mi rezerwa a gaz sie konczy .. co to moze byc >? Zawiesil sie zaworek przy butli ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.