Skocz do zawartości

Problem z tylną klapą w kombi


black26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od niedawna mam ten samochodzik .odkryłem iż niedziała tylna wycieraczka < nie dochodzi prąd +> oraz od momentu jak odłączyłem akumulator to wysiadły w klapie klamki.

Czy ktoś wie gdzie jest bezpiecznik lub przekażnik od wycieraczki i dlaczego klamki przedtały działać. ( 525TDS z 95r )

Z Góry dziękuje za wszelką pomoc.Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam!

 

Przekaźnik od tylnej wycieraczki znajduje się po prawej stronie bagażnika, zaraz pod zatrzaskiem rolety. Trzeba zdemontować cały boczek (tam gdzie zbiornik z płynem do spryskiwacza tylnej szyby.

U mnie też nie działała tylna wycieraczka i spryskiwacz - okazało się, że do przekaźnika nie dochodziła masa - okazało się, że to brak styku - starość nie radość.

 

Jak dojdziesz co z tymi klamkami w klapie, to z chęcią się dowiem - u mnie nie da się otworzyć klapy, bo klamka nie działa. Jednak otwieranie szyby działa bez problemu.

 

Powodzenia i czekamy na rezultaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam na forum często uszkadzają się przewody elektryczne na przejściu na zawiasach klapy są na dwóch.U mnie nie ma trzeciego światła stopu i szyba klapy się nie podnosi.Ciężko do nich się dostać .Dojście do przewodów jest przez głośniki i zawiasy które są mocowane także od strony środka klapy i można je odkręcić po podniesieniu szyby a u mnie się nie podnosi i se odpuściłem.POWODZENIA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zgadza się koledzy przekaźniki odnalazłem we wskazanym miejscu.

Okazuje się iż jeden z przekaźników się odzywa a drugi nie.

Jak tylko dostane nowy to sprawdze na ile pomogła jego wymiana.

Co do klamek okazuje się iż dochodzi do nich + a po rzyduszeniu obojętnie której + zamiast przejść dalej to poprostu ginie.

Podejrzewam iż faktycznie jest gdzieś uszkodzony kabelek

Jak ustale coś więcej to dam znać.

Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie nie masz gdzieś masy.

Niestety musisz przedzwonić wszystkie kabelki przy klapie, zmierz je również amperomierzem, bo często zdarza się, że kabel jest naderwany (trzyma się tylko na jednym druciku) i napięcie jest OK, ale wtedy prąd nie płynie, lub jest strasznie mały. Najbardziej newralgicznym punktem łamania się kabelków jest zawias tylnej klapy - z prawej strony w zasadzie idzie cała elektryka, a po lewym zawiasie chyba tylko ogrzewanie tylnej szyby.

 

Ja u siebie nie miałem masy na przekaźniku od wycieraczek, podpiąłem masę z pod jakiejś śrubki i wycieraczka hula.

 

Powodzenia i udanej naprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam zupełnie inny problem. Mechanizm wycieraczki mam sprawny ale wycieraczke w klapie ZATARTĄ na maxa (nie ruszy sie w zadną strone) a to tego buracznie stoi w pionie jak w tuningowamym 126p

 

dramat

BMW E60 530d

Gdyby Bóg był za przednim napędem - wszyscy chodzilibyśmy na rękach ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DON - też tak miałem. Wycieraczka (mocowanie) ma dwa małe otwory. Psiknij tam WD-40, sporo. Otwórz szybę i ręcznie ruszaj kilka minut wycieraczką, tak, aby płyn się rozszedł. Psiknij jeszcze raz i poruszaj jeszcze raz. 5 miut roboty i problem zniknął.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.