Skocz do zawartości

E36 a VECTRA


eques

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mój pierwszy post więc witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem e36 1.8 lub 1.6 roczniki 95, 96. Mam ograniczony budżet ok 13 tys. Biorąc pod uwagę kupę listów które przeczytałem dotyczące problemów z przekręcanymi przebiegami, spalaniem czy nie lepiej rozważyć np. Vectrę w tym samy roczniku. Potrzebuje niezawodne auto do dojazdów do pracy. Warunek klima. Minusem opli napewno korozja. Co byście wybrali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego sie obawiałem. Wiem ze na forum BMW niespotkane by było aby ktoś powiedział tylko nie BMW hehe. Mi chodzi o po prostu o zalety i wady w celu porównania. Dodam że Vectra urodziła się dopiero dzisiaj a od 3 tygodni szukam 318.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsiadz do Vectry,rozejrzyj sie po wnetrzu,popatrz na rózne szczególy ,przejedz sie a nastepnie wsiadz do E36 i zrob to samo.

Sam wybierzesz ;) Ja mialem niedawno bardzo podobny dylemat.

Ogladałem VectreB , Meganke Coupe,Carisme i 406 , i oczywiscie E36.

Dla mnie wybór był prosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Siedem lat temu byłem oglądać Vectre 96' 1.8, a zaraz potem E36 95 1.6' I choć BMW nie miało klimy i było rok starsze wybrałem bez namysłu. Teraz już nie chce innego auta niż BMW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem bezpośrednio na pytania autora:

Obawiasz się kręconego przebiegu-a czy w Vectrach ich nie kręcą?? Ten problem dotyczy każdego auta.

Spalanie bmw 316, 318 będzie bardzo zbliżone, a także podobne jak w Vectrze więc i tu nic nie przemawia za Oplem.

Blacharka przemawia za bmw, tylny napęd,a co za tym idzie przyjemność z prowadzenia również przemawia za bmw. Jakość wykończenia wnętrza również przemawia za bmw.

 

Pozdrawiam i czekam, aż się nabytkiem pochwalisz na forum :wink:

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejedz sie Vectra, przejedz sie E36. I bedziesz wiedzial ;).

Ja pare lat temu mialem Omege B 2.0 16V, przejechalem sie E36 316i i... juz jakos do Omegi nie mialem ochoty z powrotem wsiadac ;).

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedys jezdzilem Vectrami. Pierwsza byla vectra A 1.8 i z 93r i ja bardzo dobrze wspominam. Przez trzy lata pratycznie bezawaryjnie jezdzila i dobrze znosila gaz. Puzniej pod wplywem dobrych doswiadczen z nia przesiadlem sie na vectra B rozniez 1.8. Przez niecaly rok jezdzenia tym samochodem cala sympatia do opla prysla. Silnik ecotec to porazka!!! bardzo awaryjny, brzydka kultura pracy. Spasowanie plastikow we wnetrzu to porazka byla. Wszystko odlatywalo albo skrzypialo. Tak wiec Vectry B nie polecam. Poszukaj dobrej e-36 a napewno bedziesz zadowolony. Z malymi silnikami duzo latwiej bedzie Ci znalez zadbany egzemplaz. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dobrze wspominam Vectrę B - co prawda to był tylko służbowy przez jakiś rok, ale bez zarzutu - prowadziła się całkiem nieźle. Ale porównanie E36 do Vectry B nie jest najlepsze - niby ta sama klasa, ale jednak nie do końca - po prostu trzeba potraktować Vectrę jako samochód niższej klasy i tak podchodzić do zakupów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mój pierwszy post więc witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem e36 1.8 lub 1.6 roczniki 95, 96. Mam ograniczony budżet ok 13 tys. Biorąc pod uwagę kupę listów które przeczytałem dotyczące problemów z przekręcanymi przebiegami, spalaniem czy nie lepiej rozważyć np. Vectrę w tym samy roczniku. Potrzebuje niezawodne auto do dojazdów do pracy. Warunek klima. Minusem opli napewno korozja. Co byście wybrali?

 

Ja jak wszyscy doradzam BMW jednak tu musisz się zastanowić. Jak kupisz Vectrę A z 95r to nie wydasz dużo szmalcu i silniczek w miarę zniesie gaz jak będziesz chciał wsadzić. Częsci tanie. Vectra B jest ładna(z zewnątrz) wewnątrz trgiczna. Jak kolega wspomniał ecoteki to porażka. Palą tyle oleju co benzyny :D

Żadne z tych aut nie dadzą tyle przyjemności z jazdy co BMW.

Jak już kupisz E36 to daj do galerii :D

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, ja mam e36 a moj ojciec ma Vectre B z 96 roku. Wiec jakie takie porownanie mam :) W Vectrze nie podoboba mi sie wnetrze - deska rozdzielcza pomyslana niby nowoczesnie (jak na tamte czasy) ale jakas taka.. no nie wiem.. dziwna - nie podoba mi sie. Tapicerka w jakies kolorowe ciapki :duh: W ciagu roku ojcu raz padla uszczelka pod glowica, pare miechow pozniej chlodnica oleju :duh: Co chwile teraz zaglada czy w chlodnicy przypadkiem znowu oleju nie ma.. ciagle jakies tam usterki..

 

Co do e36 to za takie pieniadze znajdziesz ladny egzemplarz.. ale trzeba sie naszukac :( Jak ja szukalem swojej to widzialem FULL powypadkowych egzemplarzy. :( Napewno samochod drozszy w zakupie niz opel. Ja po wlozeniu calkiem sporej kasy w auto zaraz po zakupie (w koncu byla w "bardzo dobrym stanie" hehe) teraz tylko leje paliwo i sie nie martwie. Jak dla mnie bmw jest o mniej awaryjne.. na spalanie tez nie narzekam - a jezdze tylko do pracy i z powrotem i nie ma tragedi

 

wazne zeby pojezdzic i sie zaznajomic z oboma autami

 

powodzenia :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przejechałem się Vectrą. Nie ma w tym samochodzie w sumie nic oprocz tego że jest w miarę przystępne cenowo i jak ktoś wcześniej wspomniał tanie części. Środek tragedia też racja. Poluje na e36 bez zastanowienia. Co do cofanych liczników na pewno nie powinno się kupować w polsce i przy granicy. Facet który ma mi coś przywieźć opowiadał o punktach tzw. korekcji liczników. Do punktów tych sa kilometrowe kolejki również w nocy. Zastanawiam się tylko jakie plecy muszą mieć klienci którzy się tym zajmują. Ten sam gość twierdzi ze kupując od niemca z wschodniej części niemiec czyli przy granicy można się bardziej naciąć niż w polsce. "Oni są zatruci" Pozdrawiam i dzięki za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przejechałem się Vectrą. Nie ma w tym samochodzie w sumie nic oprocz tego że jest w miarę przystępne cenowo i jak ktoś wcześniej wspomniał tanie części. Środek tragedia też racja. Poluje na e36 bez zastanowienia. Co do cofanych liczników na pewno nie powinno się kupować w polsce i przy granicy. Facet który ma mi coś przywieźć opowiadał o punktach tzw. korekcji liczników. Do punktów tych sa kilometrowe kolejki również w nocy. Zastanawiam się tylko jakie plecy muszą mieć klienci którzy się tym zajmują. Ten sam gość twierdzi ze kupując od niemca z wschodniej części niemiec czyli przy granicy można się bardziej naciąć niż w polsce. "Oni są zatruci" Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

 

 

E36 i części do niej nie są chyba dużo droższe od V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z tych dwóch aut wybrałbym A4 lub E34 :D Lub jak chce tanio i w miare wygodnie to B4 1.9TDI spali to około 5-6l/100km.Auto nie do zdarcia i w ocynku,więc zero kłopotów z rdzą :D Ale jak ma to być BMK-a to z E36 raczej nie będzie zadowolony,chyba,że z motorem 2.5 :twisted: ,ale to inna bajka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z tych dwóch aut wybrałbym A4 lub E34 :D Lub jak chce tanio i w miare wygodnie to B4 1.9TDI spali to około 5-6l/100km.Auto nie do zdarcia i w ocynku,więc zero kłopotów z rdzą :D Ale jak ma to być BMK-a to z E36 raczej nie będzie zadowolony,chyba,że z motorem 2.5 :twisted: ,ale to inna bajka.

Tyle ze B4 to juz prawie 20letni archaik... A4 jest natomiast ciekawsza propozycja szczegolniez silnikiem TDI, tylko (co sie tyczy wszystkich diesli) znalez nie zamordowany samochod jest trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ! ja mam opla vectre b i bmw e39 . Opel spoko autko ale bardziej polecam e36 jednak. W oplu jest slaba blacha bardzo , a poza tym to jednak jest opel .

 

za 13 tys mozesz juz kupic vectre z 98 roku nawet w idealnym stanie , podobnie jest z e36 . Ceny sa porownywalne .

Everyday I’m hustlin'

http://i53.tinypic.com/28tfl1c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.