Skocz do zawartości

pewnosc prowadzenia w zakretach - zawiedziony


baja

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

po przesiadce z vw polo `1.6 na 523 e39 bylem oczywiscie bardzo milo zaskoczony wlasciwosciami jezdnymi, jednak po dokladniejszym przyjrzeniu sie, zauwazylemn ze zakrety na trqasie ktore normalnie bralem powiedzmy 140kmh w polo, to w e39 wiecej bym sie nie odwazyl. mam wrazenie ze zareaz odsrodkowa mnie wyrzuci. byc moze odczucia sa spowodowane tym ze w vw mialem bardeziej "kubelkowe" fotele. jednak tutaj mam tez wrazenie plywania auta. tym amortyzatorow mam na poziomie 60% skutecznosci a przod zalozone nowe monroe.

zdaje sobie sprawe ze to jest limuzyna a nie male autko na uliczki, ale kiedys jadac audi a6 lub 740 (e38) prowadzilo sie zupelnie normalnie przy tych samych zakretach na DUZO wiekszych predkosciach. czy moze byc spowodowane moje wraznie? jadac np na prostej, robiac delikatny slalom prawo-lewo to normalnie czuje jakby tyl byl "luzny", reagowal z opoznieniem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badania na stacji diagnostycznej są mało wiarygodne. Ostatnio robiłem badania techniczne E-32 (jeżdzę nią od prawie 3 lat i w zawieszeniu wymieniłem tylko łącznik stablizatora i po zakupie tuleje belki) a z każdym rokiem (ta sama stacja diagnostyczna) pokazuje mi coraz lepszą sprawność amortyzatorów - ostatnio przód 65 i 68 % - to niewiele mniej niż pokazywało po wymianie na nowe w E-39.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze istnieje szansa ze bmw jest oczywiscie bezwypadkowe,bo kolizja z tirem na niemieckiej autobanie to w koncu nie wypadek :shock:

a tak powaznie,trzeba sprawdzic konkretnie geometrie,bo bmw nie ma prawa robic takich rzeczy,bynajmniej moje nie robi

WYPRZEDAŻ CZĘŚCI E30 E34

CZĘŚCI ZA GROSZE-skrzynie od 250zl,mosty tylne od 150zl,zawieszenia,blachy

#####Kasacja aut#####

tel.787482121

gg 208272

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duzo zalezy od rozmiaru felg i opon, ja mam 205/65/15 i tez srednio jestem zadowolony z brania zakretow... Moze w tym tkwi Twoj problem

 

No, w porównaniu z np. 17' - 18' i szerokimi oponami (225>) to różnica jest dość znacząca (zakładając oczywiście poruszanie się po normalnej drodze - idealne wręcz trzymanie i prowadzenie, zupełny brak "efektu plasteliny"), ale opisywany przez baja przypadek nie ma wg. mnie racji bytu w "zdrowym" egzemplarzu - nawet na seryjnym ogumieniu te wozy prowadzą się świetnie (zwłaszcza w odniesieniu do przednionapędowych taczek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam ze bmw bylo tanie i okazyjne,wiec tak samo sie prowadzi....

to musi byc prawdziwy dramat zeby polo prowadzilo sie lepiej niz auto klasy bmw 5 lub audi a6...

WYPRZEDAŻ CZĘŚCI E30 E34

CZĘŚCI ZA GROSZE-skrzynie od 250zl,mosty tylne od 150zl,zawieszenia,blachy

#####Kasacja aut#####

tel.787482121

gg 208272

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam ze bmw bylo tanie i okazyjne,wiec tak samo sie prowadzi....

to musi byc prawdziwy dramat zeby polo prowadzilo sie lepiej niz auto klasy bmw 5 lub audi a6...

Muszę się przyznać, że moje poprzednie A4q prowadziło się lepiej/stabilniej niż moje obecne e39, pomimo że nie było ani tanie ani okazyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też tak sądzę , Polo można porównać do Lanosa , a nie BMW. Nie raz robiłem test ile pojadę na zakręcie Trasą PRYMASA koło Cmentarza Powązkowskiego /Ci co jechali po tych łukach wiedzą o czym piszę/ i zawsze BMW jest tam górą, proszę sprawdzić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam ze bmw bylo tanie i okazyjne,wiec tak samo sie prowadzi....

to musi byc prawdziwy dramat zeby polo prowadzilo sie lepiej niz auto klasy bmw 5 lub audi a6...

Muszę się przyznać, że moje poprzednie A4q prowadziło się lepiej/stabilniej niż moje obecne e39, pomimo że nie było ani tanie ani okazyjne.

 

 

mialem wczesniej a4 ,bezwypadkowe a zona miala a3 i nie ma zadnego porownania jesli chodzi o prowadzenie .moje e39 prowadzi sie ciut lepiej niz a6 ktorym jezdzilem wczesniej.

WYPRZEDAŻ CZĘŚCI E30 E34

CZĘŚCI ZA GROSZE-skrzynie od 250zl,mosty tylne od 150zl,zawieszenia,blachy

#####Kasacja aut#####

tel.787482121

gg 208272

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam opony 235 i zakrety na 2pasmowej drodze 160km/h można spokojnie brać.

Jeśli droga ma 2 pasma w jedną stronę (czy 2 w sumie?), to raczej nie ma takich ostrych zakrętów, by 160km/h było większym problemem dla typowego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duzo zalezy od rozmiaru felg i opon, ja mam 205/65/15 i tez srednio jestem zadowolony z brania zakretow... Moze w tym tkwi Twoj problem

 

Ja jezdze na takim samym rozmiarze opon i nie narzekam. Auto na zakretach zachowuje sie neutralnie nawet przy duzych predkosciach.

Jesli z zawieszeniem i geometria wszystko ok, to to auto nie ma prawa sie zle prowadzic.

Facet z próchnicą grał w kości i... wypadły mu cztery szóstki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ze odgrzewam temat, bo chyba nic nie wniose, ale chce sie sie troche wytlumaczyc ;) owszem, auto sie trzyma drogi dobrze, problemow tez nie mam (jest 100% bezwypadkowe, zawias tez ok), ale mowiac ze jestem srednio zadowolony chodzi mi o to ze np w e46 u kumpla na felgach 17 i oponach 235 bodajze, branie zakretow i stabilnosc jest o wiele lepsza, a juz na pewno z takimi oponami i lekko twardszym zawiasem, podczas brania lukow, subiektywne odczucia, ze mozna wiecej i szybciej daja poczucie bezpieczenstwa :) do normalnej jazdy moje 205/65/15 zupelnie wystarcza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.