Skocz do zawartości

wadliwa naprawa automatu cd


Bono

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Czesc,

 

niektorzy pewnie pamietaja, ze pisalem na forum o wadliwej naprawie automatu w jednym z okolowarszawskich warsztatow

 

to co dzis zobaczylem pozbawilo mnie wiary w ludzi... ale do rzeczy - zlecilem naprawe skrzyni, wymieniono: tarczki, przekladki, pistony, uszczelniacze, zregenerowano konwerter, wymieniono olej (na szczescie powiedzialem jaki ma byc, bo chcieli zalac nie taki jaki trzeba)

 

skrzynia nie chodzila jak trzeba, w koncu zamarla - reklamacji nie uwzgledniono

 

dzis w innym warsztacie, w obecnosci rzeczoznawcy, zdemontowano skrzynie, okazalo sie, ze nic z powyzszej listy nie zostalo wymienione, powtarzam NIC - no moze z wyjatkiem oleju, dodatkowo, zamiast nowych uszczelnien zastosowano stare + silikon... rece opadaja

 

drgajacy konwerter uszkodzil pompe olejowa...

 

nie wiem na co licza takie brakoroby; to, ze nie uwzglednili reklamacji to jedno, ale to, ze naciagneli mnie na koszty czesci, ktorych nie wymienili to inna sprawa; nie jestem prawnikiem, ale czy tego nie mozna podciagnac pod jakies przestepstwo?

 

pozdr

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bono, ja Ci bardzo współczuję :(

 

Nie wiem, jak to wszystko potrafisz psychicznie wytrzymać :doh:

 

Radź się prawnika i na krzesło elektryczne tych pseudo-mechaników :twisted2:

A na poważnie, to jeśli posiadasz opinię rzeczoznawcy to spokojnie możesz dochodzić swoich praw i masz wygraną w kieszeni.

 

Pozdrawiam z wyrazami sympatii!

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

dzieks mattiss za slowo otuchy :)

 

jakos to znosze i mysle, jak kolesia sprowadzic maksymalnie do parteru, tzn. jak zwiekszyc (realnie) kwote odszkodowania, o ktore bede go sadzil...

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiedzialem ze mechanicy od automatów to skur...y ... ale az takie :evil:

 

 

ja bym pojechal do nich z opinia rzeczoznawcy poparta zdjeciami i kazal zwrocic wszystkie pieniadze - co do grosza ( lacznie z pieniedzmi za olej - bo nadaje sie pewnie do kanalu ) dodatkowo zwrot za pompe olejowa - ktora penie nadaje sie na zlom...

 

dlatego wlasnie zmienilem skrzynie na manualna i jestem przeciwnikiem napraw skrzyn automatycznych w polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do autora.

Masz opinie rzeczoznawcy. OD RAZU DO SADU z nimi. Troszke sie pobijesz ale kase odzyskasz a goscie dostana "po dupie".

I sie dziwic, czemu biedne automaty padaja. Jak ludzie (pisze ogolnie nie do autora) nie potrafia nimi jezdzic, ich obslugiwac, i do tego serwisy serwisuja je w TAKI sposob. MA SA KRA!

I jeszcze warsztat naprawiajacy nie wiedzial jaki olej? "Co to za warsztat". I czemu tak oddales skrzynie.

Gdyby to co mieli zrobic, zrobiliby porzadnie. Skrzynia przejezdzilaby jeszcze 2x tyle ile ma obecnie przebiegu (tak mysle).

 

Xsilver - masz racje. Z tego co sie czyta, slucha. W polsce automatow lepiej nie naprawiac. Fachmani dopiero sie ucza... w stanach pewnie kazdy "henio" z kanalem naprawi automata w amerykancach nawet czesci maja dostepne. A oleje zmieniaja na poczekaniu ;D ehhh

http://img571.imageshack.us/img571/7404/logotds.jpg

Naj.... forum o TDS-ach http://www.bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

oczywiscie, ze pojde z tym do sadu, z baranami nie zamierzam juz gadac na innej stopie - niestety bedzie sie to ciagnelo 1-1,5 roku

 

jesli chodzi o olej, to przeznam, ze wielu juz sie przejechalo, jesli chodzi o jego wlasciwy dobor do mojej skrzyni - niestety nie nalezy polegac na doswiadczeniu i rutynie, ale sprawdzic we wlasciwych papierach, nawet w ASO krzycza na poczatku, ze ma byc esso, po chwili, kiedy prosisz, aby sprawdzili w etk zmieniaja zdanie :)

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jeśli znamy warsztat lub warsztaty które są naprawdę godne zaufania należy je bezwzględnie reklamować. Szczególnie warsztaty zajmujące się skomplikowanymi naprawami takimi jak np. skrzynie automatyczne.

ps.

czy ten warsztat nie skusił Cie niską ceną naprawy?

http://images22.fotosik.pl/34/375df5381f18b28am.jpg

Moja śliczna była..........teraz w Gliwicach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

absolutnie nie kierowalem sie cena, bo wiem jakie moga byc tego konsekwencje, zrobilem research, wynikalo z niego, ze najlepszy w okolicy jest Olczak, ale termin za 4 tygodnie mnie zniechecil, w necie + od taxiarzy z sawy (jezdza mercami) usylszalem, ze godny polecenia jest autojozefow.pl i tam sie udalem... byl to jeden z wiekszych bledow mojego zycia :)

 

samochod teraz jest u Olczaka, wiec co sie odwlecze to nie uciecze :)

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

jak juz pisalem w pierwszej czesci należy miec opinie,traz jak poczolec pierwsze kroki w tym kierunku to powinno sie potoczyc wlasnym torem ,

Moze warto nawiazac kontakt z pseldo warsztatem i naklonic ich do zwrotu kasy,w przeciwnym wypadku jezeli sad sie przychyli do twojej osoby moze byc tak ze dostaniesz kase a sad nakaze zaplacic warsztatowi za nastepna naprawe. Jest taka opcja ze warsztaty zalatwiaja ta sprawe miedzy soba wiec moze i tak byc ze obejdzie sie bez sadu.Nalezy poinformowac poprzedni warsztat o poczetych postepowaniach i ze Auto bedzie naprawiane w innym warsztacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
witam

 

jak juz pisalem w pierwszej czesci należy miec opinie,traz jak poczolec pierwsze kroki w tym kierunku to powinno sie potoczyc wlasnym torem ,

Moze warto nawiazac kontakt z pseldo warsztatem i naklonic ich do zwrotu kasy,w przeciwnym wypadku jezeli sad sie przychyli do twojej osoby moze byc tak ze dostaniesz kase a sad nakaze zaplacic warsztatowi za nastepna naprawe. Jest taka opcja ze warsztaty zalatwiaja ta sprawe miedzy soba wiec moze i tak byc ze obejdzie sie bez sadu.Nalezy poinformowac poprzedni warsztat o poczetych postepowaniach i ze Auto bedzie naprawiane w innym warsztacie.

 

z bucami nie zamierzam juz rozmawiac, niestety wyczerpali moj zapas cierpliwosci, poza tym, z nimi normalnie sie rozmawiac nie da...

 

ja nie bede sie staral o zwrot kasy za pierwsza naprawe tylko za druga, przeciez ich fuszerka doprowadzila do dodatkowych zniszczen (m.in. pompa paliwowa), do tego dochodza m.in. koszty lawety

 

nie musze ich informowac, ze naprawiam samochod w innym warsztacie, po prostu po naprawie wzywam ich do zaplaty za naprawe (przeciez nie przyjeli mi reklamacji), jestem na 99% pewien, ze sprawa trafi do sadu

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla pewnosci wyslij list polecony z informacja ze oddajesz auto do naprawy w innym warsztacie i bedziesz od nich dochodzil zwrotu kosztow, jest szansa ze go wyrzuca i nie ustosunkuja sie do zadania zwrotu kasy w ciagu 14 dni, bedziesz mial argument dla sadu. bo inaczej wypra sie przed sadem, ze by ci to naprawili, ze oni chcieli itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

nie chcieli go naprawiac, nie uznali reklamcji, kazali mi przyjsc z opinia rzeczoznawcy, ze usterka (drgania, wibracje a pozniej calkowity brak biegow), to wina skrzyni :) wszystko to mam na papierze od nich

 

dziwna postawa, biorac pod uwage fakt, ze nic w tej skrzyni nie wymienili z wyjatkiem oleju (a i tak i to by spartaczyli, gdybym nie powiedzial jaki ma tam byc wlany plyn)

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrob tak, jak napisal flash. To wazne w pozniejszym postepowaniu sadowym.

Generalnie, ja napuscilbym na nich prawnika i probowal podsunac ugode, w ktorej bylyby pokryte wszystkie Twoje koszty. Jezeli nie beda chcieli sie na to zgodzic, pozostaje sprawa sadowa.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

procedura jest taka - ktos wykonuje usluge, daje gwarancje, okazuje sie, ze usluga jest schrzaniona, reklamujesz - zaklad odmawia uznania reklamacji (dla celow dowodowych najlepiej miec na pismie), usuniecie wad w ramach reklamcji, to prawo zakladu - tego punktu w procedurze nie mozna pominac, nie mozna od razu po stwierdzeniu usterek isc do innego zakladu

 

idziesz do innego zakladu, najlepiej powolac rzeczoznawce - to on jest dla sadu najwiarygodniejszy, naprawiaja ci samochod, wystawiaja fakture, nastepnie nalezy wystosowac przedsadowe wezwanie do zaplaty, jesli oleja, to do sadu

 

nic wiecej, nic mniej

 

oby jak najmniej takich sytuacji!

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

papier, papier i jeszcze raz papier. miej wszystko na papierze, wysylasz zadanie, zrob kopie tresci, zatrzymaj potwierdzenie nadania (tylko polecony !!!) jak jedziesz do warsztatu gadac wez swiadka, koniecznie obcego (tzn nie z rodziny) jesli nie chca przyjac auta niech wydadza oswiadczenie, udokumentuja dlaczego nie chca. nie zalatwiaj nic w pojedynke na krzywy ryj bo cie wyruchaja !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bono bardzo mnie ciekawi jak sie sprawa zakonczy. Czy "znudzi" Ci sie zabawa w sad. Licze jednak na to, ze ostro ich pogonisz i skrzynke zrobia Ci na tip top, zwroca koszty wszystkie i pieknie.

Ale bezwzglednie informuj na forum o postepach.

Powodzenia w walce!

http://img571.imageshack.us/img571/7404/logotds.jpg

Naj.... forum o TDS-ach http://www.bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

dziekuje za slowa otuchy i zagrzewanie do walki :)

 

jestem oczywiscie zdeterminowany do walki, do konca (ich lub mojego) :)

 

w chwili obecnej stawka jest zbyt wysoka, abym mogl sobie (i partaczom) pozwolic na wyluzowanie

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.