Skocz do zawartości

serwisy w de


jeromer

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zmieniłem i przejechałem już 30 000 km na zmienionym oleju ,a skrzynia pracuje lepiej ,niż przed zmianą (szybciej i płynniej) . Mimo ,że ASO nie zaleca wymieniac oleju to jednak nadal są w produkcji i sklepach oleje do automatycznej skrzyni biegów . Zmieniałem regularnie olej w poprzednim samochodzie i przejechałem 600 000 km bez remontu silnika i skrzyni automatycznej . Ale olej powinien wymieniac tylko mechanik ,który o tym ma pojęcie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadzwonić to zawsze można tylko po co

ja bym jechał w ciemno napewno mają na magazynie nówki, szybka zmiana i do domku

:lol:

Pozdrawiam

 

Najpierw trzeba się upewnić iż ten model objęty jest tą gwarancją.

Jak tak, i jak znam serwis BMW w DE to zmienią bez żadnych kombinacji.

No i trzeba być jeszcze pewnym, że poprzedni właściciel nie zmieniał oleju.

Proponuję zdzwonić do jednego z serwisu umieszczonego na ich stronie.

Jak by były problemy to do HQ ;) Ale myślę, że u nich jest normalnie

nie to co u nas w kraju.

Biedni Mało Wiedzą o tej marce ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadzwonić to zawsze można tylko po co

ja bym jechał w ciemno napewno mają na magazynie nówki, szybka zmiana i do domku

:lol:

Pozdrawiam

 

Najpierw trzeba się upewnić iż ten model objęty jest tą gwarancją.

Jak tak, i jak znam serwis BMW w DE to zmienią bez żadnych kombinacji.

No i trzeba być jeszcze pewnym, że poprzedni właściciel nie zmieniał oleju.

Proponuję zdzwonić do jednego z serwisu umieszczonego na ich stronie.

Jak by były problemy to do HQ ;) Ale myślę, że u nich jest normalnie

nie to co u nas w kraju.

 

Wlasnie przed 5 minutami dzwonilem do BMW NIEDERLASSUNG MÜNCHEN w sprawie tej nieszczesnej skrzyni i oleju.Ioto jakie uzyskalem informacje u zrodla.

1.Twierdza ze oleju nie wymienia sie.Bo jest to zamkniety system.

2.Na skrzynie jest 2 lata gwarancji jak i na inne czesci mechaniczne,wiec w razie awarii niestety ale trzeba plakac i placic. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Po wizycie w polskim serwisie jadę teraz do niemieckiego. Nie żebym był niezadowolony (chociaż, ale o tym później)ale coś mi nie pasuje. Była kiedyś mowa na forum o wgraniu nowego oprogramowania do E60. U nas powiedzieli mi, że ta usługa będzie kosztować 400zł. Powiedzieli także że robię to na własną odpowiedzialność, gdyż jak się wysypie jakiś sterownik to za każdy będę musiał dopłacić 400 zł (jest ich ponad 40 :norty: ), więc dałem se spokój. Nowy program chciałem niejako przy okazji, bo chodziło mi raczej o zmianę języka z niemieckiego na angielski, a słyszałem także , że po takim przeprogramowaniu auto lepiej przyśpiesza - bez takiego zastanawiania się. Wracając jeszcze do polskiego serwisu to autko dostałem poodkurzane i umyte. W kabinie była kartka na której był zakres mini przeglądu (płyny i opony) - głównie wzrokowo - wszystko było OK. I tu dochodzimy do sedna miałem opony na przedniej osi zdarte od wewnątrz, a to nie dałoby się nie zauważyć oglądając auto od spodu, ale o tym nikt mnie nie poinformował.

W niemczech jestem już umówiony na wgranie nowego oprogramowania( zmiana języka, wgranie nowego numeru rejestracyjnego itp.(powiedzieli także że nie muszę się niczego obawiać :mrgreen: (usługa 65€), kompletna dezynfekcja klimatyzacji (usługa z częściami 99€) (niestety tak jak ktoś zauważył kupienie płynu i nowych filtrów nie starczy na długo.

Skomentujcie to sami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz z tym nowym softem i ja bym chciął mieć angielski i też może lepiej by latała

masz już upatrzony dokładnie jakiś punkt serwisowy w D,długo to trwa?

Pozdrawiam

Jadę do Goerlitz do serwisu. Trwa to od 4 do 6 godzin. Ja mam blisko więc opłaca mi się zostawić auto na 1 dzień - bez czekania.

I jeszcze jedno: Jest polska obsługa :clap: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana języka w softcie.Dziwi mnie,że nowe auto kupione w Polsce nie ma wpisanego języka polskiego.

Auto kupione w Polsce posiada język angielski (biorę pod uwage to co jest napisane w książce obsługi kupioną w polskim salonie). Wydaje mi się, że niewiele aut posiada język polski na pokładzie (pomijając nawet to, ze koputer E60 jest tak rozbudowany), mógłbym nawet zawyrokować, że większość nie ma polskiego języka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie ten temat męczył. Rodzina dziewczyny pracuje w BMW w Monachium i wczoraj z nimi rozmawiałem, bo byli przejazdem.

 

Ogólnie jest miło, bo podobno mogą serwisować auta z upustem na rodzinę (np. syn pracuje i jego matka miała też bonus na serwis). Zawsze to jakiś plus, np. przy serwisie 7er.

 

Mnie właśnie interesuje tzw. pełny serwis 7er. Koszta w Polsce to ponad 10 tys. W Niemczech - jeszcze nie wiem, ale na pewno będzie taniej. Tak że planuje zaraz po zakupie (auto bedzie na rodzine zakupione najpierw) zamierzam sobie dać na pełny serwis by jeździć spokojnie jakiś czas.

 

I co mnie zdziwiło, wjazd na kompa z wydrukiem 30 EUR. U nas ASO zaoferowało mi taką możliwość za jedyne 500 PLN. Bo wiadomo, Niemcy są biedni, wiec mają taniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co mnie zdziwiło, wjazd na kompa z wydrukiem 30 EUR. U nas ASO zaoferowało mi taką możliwość za jedyne 500 PLN. Bo wiadomo, Niemcy są biedni, wiec mają taniej ;)

Właśnie o tym mówiłem. U nas koszą za wszystko jak za zboże. A co to za różnica czy podjedzie się siódemką czy piątką? U nas za piatkę koszą 200 - 400, za siódemkę 500 a w de tak czy siak około 35 Euro(nie będę się wdawał w konkretne liczby, bo nie chodzi tutaj o złotówki - 500 zł i około 133zł to inny rząd liczb - różnica nie do zaakceptowania). Pomijając nawet tę zniżkę, którą przytoczył Zodiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę bronic polskich serwisów i też wolałbym mniej płaicc ale chyba trzeba wziąć pod uwagę ilość aut jeżdzących do serwisu

zresztą widac to na ulicach spójrz Niemcy piątka goni piątkę u nas czasem sie zobaczy

zrobiłem teraz przegląd olejowy i klimy puchy w serwisie

zyjemy w Polsce i wiele rzeczy mamy na niskim poziomie ale ceny wysokie chociażby wypożyczalnie samochodów (przeżyłem szok jak kiedyś wypożyczałem kabriolet w LA,nie chciałem wierzyć jak łatwo jest dostać kluczyki do ręki)) i trzeba sie z tym pogodzić

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas kupno BMW w salonie jest po prostu i pewnie jakiś czas bedzie dla bardzo bogatych ludzi. Dlatego ceny innych usług są pod nich ustawione. Nie każdego interesuje czy usługa kosztuje 100, czy 500 PLN. A przebicie na autach od dealera jest porażające (jak dla mnie).

 

Ja jestem ciągle studentem, ktory uwielbia markę BMW i który sam sobie na nią musi zarobić - więc każdy grosz sie liczy. Dlatego jak większość, kupuje auto w Niemczech i szukam zbicia kosztów.

 

Tłumaczenie ze Polski serwis obsługuje mniej aut więc jest droższy jest dla mnie troche dziwne. Fakt, musi się im to opłacać. Ale jeśli tak będzie, to tych aut dużo więcej przybywać nie będzie. Znam ludzi z kasą, którzy np. BMW sobie nigdy nie kupią, bo dla nich taki wydatek jest zbedny i spokojnie mogą jeździć innymi markami, których serwisy są tańsze (choćby Mercedes, kolega ma serwis autoryzowany i trochę mi opowiadał jak to u nich wygląda).

 

Jeżeli się okaże, że pełny serwis dla 7er w BMW jest tańszy w Niemczech i bardziej kalkuluje mi się wydać 200-250 euro na paliwo, niż na serwis w Polsce, to taki serwis mnie tutaj nie zobaczy długo. A z tego co pamiętam w ekonomii liczy się bardziej 10 klientów którzy płacą trochę mniej, niż 1 klient ktory od czasu do czasu zapłaci ASO więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

innymi markami, których serwisy są tańsze (choćby Mercedes, kolega ma serwis autoryzowany i trochę mi opowiadał jak to u nich wygląda).

moje odczucia sa wrecz przeciwne niz opowiesci twojego kolegi.

glupi czujnik esp pod fotel do sprintera w polskim aso kosztowal 2200 zl podczas gdy w niemczech ta sama czesc kosztuje w aso uwaga: 98 E! :duh:

tak ze ja sie raczej nie wybiore do polskiego serwisu jakiejkolwiek marki chyba ze bede wyjatkowo nie mial juz zadnego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.