Skocz do zawartości

Problem ze sterowaniem zamka z kluczyka


__ed__

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim witam wszystkich.

 

Kilka tygodni temu w środku nocy moja 323i nagle zgasła. Okazało się, że to zasilanie pompy paliwa(tej pod tylną kanapą).

Jacyś magicy ograneli temat i poinformowali mnie, że były zaśniedziałe przewody zasilania pompy gdzies w wiązkach bo ktoś demontował wcześniej alarm.

 

Po tej naprawie przez kilka dni zamykanie drzwi z kluczyka działało sporadczynie aż w końcu nastąpił całkowity brak reakcji na przyciski w kluczyku.

 

W serwisie BMW powiedzieli, że kluczyk jest prawidłowo zaprogramowany i że to zajmie im kilka bardzo drogich roboczogodzin żeby dojść co się dzieje.

 

Może ktoś mógłby mi pomóc??!! Gdzie znaleźć te wiązki lub sterownik centralnego zamka etc. Co powinienem sprawdzić??

 

Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze na poczatek najlepiej poszukac "pana Kazia" ktory grzebal przy alarmie. Nastepnie popros go aby zdradzil swoj sekret podlaczen lub ewentualnie doprowadzil samochod do stanu fabrycznego.

Skoro ktos grzebal przy zasilaniu pompy paliwa to podejzewam ze zainstalowal jakis dodatkowy element sprzegniety z alarmem ktory mial za zadanie ja odlaczac.

Zawsze mozesz rozpoczac poszukiwania samodzielnie, przydatny na pewno okaze sie schemat instalacji elektrycznej e46.

 

OT: E46 ma wystarczajaco dobre fabryczne zabezpieczenie przed zlodziejami. Wszelkiego rodzaju "dodatkowe wodotryski" nieumiejetnie wpiete w instalacje samochodu wczesniej czy pozniej przysporza tylko klopotow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za pomoc, ale muszę chyba zwrócić honor panu "Kaziowi" - po kilu rozmowach z miłośnikami e46 dowiedziałem się, że w moim modelu z 2000 roku powinienem mieć inny kluczyk niż ten co ostatnio dokupiłem i zaprogramowałem. Kupiłem nowy model kluczyka (samoładowalny w stacyjce) i okazało się że moje BMW nie ładuje baterii kluczyka stacyjką bo ten rocznik nie miał tej opcji.

Nowy kluczyk działał bo bateria była naładowana fabrycznie a po rozładowaniu niestety się nie ładowała.

 

Nie wiem czy to jest prawda bo nie mam jak naładować tej baterii - może jest jakiś sposób na jej naładowanie??

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.