Skocz do zawartości

Przestroga dla wszystkich TEKNOROT to dno!!!!


damp

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie 22tys km temu wymieniłem wahacze przód. Ze względu na opinie na forum-zdecydowałem się na tego producenta - TEKNOROT.

 

Wczoraj coś zaczęło stukać z lewej strony w zawieszeniu. Zajrzałem pod auto i tu :shock:

 

Stuka swożeń górnego lewego wahacza, bo jego guma sparciała i się zozsypała!!!! :jawdrop: Po 22tys przebiegu a zaznaczę, że uważam na wszelkiego rodzaju dziury i oszczędzam zawieszenie!!!!

 

Ale to jeszcze nie koniec.

Na pozostałych wahaczach guma taż sparciała na swożniach i lada dzień gumy się zozpadną.

Nie kupujcie tego badziewia a Ci co mają proponuję przejrzeć zawieszenie.

 

No i szykuję się do zakupu nowych wahaczy :evil:

Edytowane przez damp

pozdro damp

Moje BMW e38 728iA '95

moje byłe BMW e34 525i '93

e60 520i Tata

e87 120i Mama

http://www.damp479.bravehost.com

Jeżeli się nie otwiera spróbuj jutro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie 22tys km temu wymieniłem wahacze przód. Ze względu na opinie na forum-zdecydowałem się na tego producenta - TEKNOROT.

 

Wczoraj coś zaczęło stukać z lewej strony w zawieszeniu. Zajrzałem pod auto i tu :shock:

 

Stuka sworzeń górnego lewego wahacza, bo jego guma sparciała i się zozsypała!!!! :jawdrop: Po 22tys przebiegu a zaznaczę, że uważam na wszelkiego rodzaju dziury i oszczędzam zawieszenie!!!!

 

Ale to jeszcze nie koniec.

Na pozostałych wahaczach guma taż sparciała na sworzniach i lada dzień gumy się zozpadną.

Nie kupujcie tego badziewia a Ci co mają proponuję przejrzeć zawieszenie.

 

No i szykuję się do zakupu nowych wahaczy :evil:

 

 

u mnie teknoroty ok - ale fakt faktem ze tylne - przody mam oryginały - jak na razie ok-stan taki jaki po zakupie a zrobilem juz na jednym komplecie 6 m-cy,drugie wymieniane jakies 1,5 m-c temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem wcześniejsze wypowiedzi, ale przyczyną stuków jest kiepskiej jakości guma- jej sparcienie!!!! Oryginalne wahacze które stukały przed wymianą zawieszenia stukały ze zuzycia i gumy miały w idealnym stanie!!!!!

 

Rozumiem nasze drogi itd ale sparciała guma to nie jest wina naszych dróg tylko niestety bardzo niskiej jakości tego produktu :(

pozdro damp

Moje BMW e38 728iA '95

moje byłe BMW e34 525i '93

e60 520i Tata

e87 120i Mama

http://www.damp479.bravehost.com

Jeżeli się nie otwiera spróbuj jutro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie będę miał pewności że sposób xsilver da 100% pewności że gumy się nie rozlecą.

 

Ludzie miałem kiedyś Poloneza i żadnych gum od wahaczy nie musiałem smarować!!!! Wymieniłem wahacze tuż po zakupie i przez 4 lata użytkowania nic nie stukało.

A ponoś to kiepskie auto i a części tzw. Rzemiosła to już są w ogóle poza jakimikolwiek normami!

 

W e34 którą miłem wcześniej też 4 lata zrobiłem spokojnie na nowych wahaczach- niestety nie pamiętam producenta, a te które wymieniałem to były jeszcze oryginalne ze znaczkiem pewnie od nowości auta jeszcze nikt wcześniej ich nie wymieniał.

 

Co sadzicie o wahaczach febi? Tym razem wybór padnie pewnie na nie :)

pozdro damp

Moje BMW e38 728iA '95

moje byłe BMW e34 525i '93

e60 520i Tata

e87 120i Mama

http://www.damp479.bravehost.com

Jeżeli się nie otwiera spróbuj jutro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem na allegro 2 zestawy naprawcze teknorot (2xsworzen i tuleja) do wahaczy przednich (koszt160zl) dzis wlasnie zalozylem .... no i niesamowita radiosc z odzyskanej kontroli nad pojazdem na łukach przy wyzsyzch prekosciach :D:D .. co do trwałosci to sie okaze. ale na polska dziure nie ma mocnego. nawet drogie firmowe czesci wymiekną :D a koszt DUZO mniejszy. podobno teknoroty dobrze sprzedają sie z niemczech sa cenione przez wiele warsztatow. ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zakladalem pare nowych czesci i proponownao mi kilka roznych marek i moge potwierdzic to co MracinPioneer napial-MOOG I LEMFORDER w tej chwili to najlepsza jakosc wsrod zamiennikow, FEBI jeszcze jakis czas temu bylo ok natomist teraz spadla jakosc ich produktow.

Pozdro

JDM FORGED EVIL 446KM @ FLYWHEEL

http://imageshack.us/g/1/9961312/

JDM EVO 6 TME

http://imageshack.us/g/1/9933589/

JDM V3-LIMITED TYPE R FORGED 2.2860cc STROKER

http://imageshack.us/g/1/9861689/

E63 630i

http://imageshack.us/g/1/10087309/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam cale przednie zawieszenie z teknorota, przejechalem okolo 20 tys km, dzis z ciekawosci wszedlem pod auto (wystraszylem sie po przeczytaniu tekstu zalozyciela topicu) ale nie widze nic zlego w gumach. moze ktos nie mogl u ciebie odkrecic lub wybic poprzednich galek i psikal jakims zracym odrdzewiaczem a potem mu sie nie chcialo umyc przed montazem nowych i poprostu zzarlo gume??

 

dodam ze zawieszenie nie stuka i nie ma nawet minimalnych luzow. (jezdze na stacje diagnostyczna 3 razy w roku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt niczym nie pryskał. Wahacze były wymieniane pod moim okiem. Może to kwestia czasu, ale ja robię rocznie ok 15 tys - mało jeżdzę a autko niestety nie ma garażu i stoi pod churką. Ale to i tak nie usprawiedliwia tego, że po tak krótkim okresie czasu guma sparciała. :(

 

Na szczęscie mam już nowe Lemfordera.

Cieszę się, że u Ciebie jest ok. Ja jednak już więcej nie kupię tanich wahaczy bo w tym przypadku tanio wyszło mnie ok 700 zł drożej liczac wahacze teknorot, ich wymianę i ustawienie geometrii :(

pozdro damp

Moje BMW e38 728iA '95

moje byłe BMW e34 525i '93

e60 520i Tata

e87 120i Mama

http://www.damp479.bravehost.com

Jeżeli się nie otwiera spróbuj jutro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciesze sie ze jest ok :-) z jednej strony masz racje, juz sie nauczylem ze tani zakup z biegiem czasu okazuje sie najdrozszy, ale pomyslalem ze ze co 2 lata zrobie kompletny remont zawieszenia i bedzie dobrze. na razie jestem zadowolony, jak bedzie potem to sie okaze. po prostu czasem trzeba zajrzec pod auto, nawet jak jest wszystko ok, dlatego co 4 miesiace jezdze na stacje diagnostyczna . auto wytrzepia i powie co i jak.guma nie parcieje w tydzien, ten proces trwa dluzej i mozna to stwierdzic wczesniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja niedawno zakupilem czesci do 750 E38 (zawieszenia, wahacze, drazki...itp) i wszytskie sa firmy LEMFORDER (ta firma produkuje czesci dla BMW). Klocki i tarcze mam z firmy TRW.

W tym tygodniu mam wizyte u mechanika, wiec zobaczymy po efekcie :wink:

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też szykuje się remont całej zawiechy z przodu i chyba zdecyduję się na Lemfordera , ale polecacie tylko wahacze tej firmy czy też resztę jak łącznik stabilizatora itd. i może ma ktoś gdzieś jakieś rabaciki na części tej firmy :lol: ?

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taka zasade. Wydac wiecej pieniedzy ale na solidne i pewne czesci niz mniej ale jakies badziewie zeby po pol roku znow wymienic? Do tego koszt robocizny. Czy warto ? To jest BMW tym bardziej motor 5,4 litra i wszytsko ma byc cacy :P

 

To jakbys pojechal np 100 km zeby kupic wietnamskie buty pilkarskie i po kilku strzalach z przewrotki :P nadawaly sie do wyrzucenia i znow jechac 100 km po kolejna pare. :twisted2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne dylematy przy remoncie przedniego zawieszenia :?: ,Wybrałem Moog;a, pierwszy odezwał się lewy dolny po 6 tyś :shock: ,

po przejechaniu kolejnych 10 tyś poleciała cała reszta :cry2: , wymieniłem na Teknorota bo były najtańsze a mechanik powiedział, że wszystkie wytrzymują góra 20 tyś na Polskich drogach. Obecnie mam przejechane 60 tyś na teknorocie i nic się nie dzieje, reasumując nigdy więcej Moog’a .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

odgrzewam kotleta ale po to zeby ostrzec innych uzytkowikow forum.

niestety musze z przykroscia odwolac wszystko co napisalem w poprzednich postach. ujme sprawe w 3 slowach

 

TEKNOROT TO SYF !

 

zagladam ostatnio pod auto a tam ... wszystkie gumy sparciale, doslownie jak po 30 latach. niestety 3-4 miesiace jazdy z kiepska guma i smar zostal wyplukany, skutkuje to luzami na WSZYSYKICh elementach ruchomych. to jest masakra. znow musze zmieniac cale zawieszenie. ale tym razem idzie mix - moog i lemforder.

 

p.a. splentuje to powiedzonkiem mojej babci. nie stac mnie na zakup tanich rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale znow trzeba kupic ( wtedy zalowalem na drozsze to teraz je kupie), znow trzeba jechac na zbieznosc, opony mi lekko scielo. ja to bede robil sam wiec koszty roboty odejda, a teraz pomysl jak ktos ma zaplacic za robote? lekko 1000 wyrzucone w bloto - i to po roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meyle to najlepsze zamiennniki moim zdaniem ,,,

w dodatku niektóre elementy zawieszenia robią wzmocnione np tuleje tylnej belki albo poduszki tylnich amorków

 

Mam pytanie dlaczego nikt orginałów nie kupuje tylko np drogie zamienniki :mad2:

http://img182.echo.cx/img182/3667/bmwx25qo.jpg

Sprzedaje materiał na podsufitki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.