Skocz do zawartości

Co sie stanie jak zabraknie oleju w automacie


Zerwi

Rekomendowane odpowiedzi

Dzwonilem do mechanika co wlewal mi ten olej i powiedzial ze wlewal dextron3 ale jak sie upewnic na milion procent ze to nie ATF2 zeby wlasnie nie zrobic takiej mikstury?

Mam jeszcze jeden problem bo nie moge znalezc pozadnego mechanika w okolicach Zamoscia; ten co mi wczesniej robil to ma wakacje i dopiero moze cos grzebnac we wrzesniu

Moze ktos sie orientuje w terenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja juz nic nie wiem jeden mowi ze dolewac na goracym na N przy 2000 obrotow a drugi ze na D lub R na zimnym

Co najlepsze jednemu i drugiemu smiga autko ladnie

Teraz tylko stanac i plakac :cry2: bo nie wiem co mam robic a autko dalej stoi :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolewasz tylko na zimnym, najlepiej po nocy, kiedy olej splynie na dno skrzyni, oleje ATF po podgrzaniu bardzo sie rozszerzaja wiec mozesz blednie okreslic jego stan na cieplo.okaze sie ze na cieplo bedzie ok, a na zimno braknie odrobinke. dlategodolewasz na zimno, odpalasz auto i po rozgrzaniu max 10minut dolewasz jeszcze raz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze za mało albo za duzo płynu to bedzie zle pracowac.O jezdzeniu lepiej nie myślec tylko nawet wymienic cały płyn na nowy zawsze to pewniejsze. ale u fahowca

Jurek Ja mam V8 540i z automatem i uważam ze jest to najlepsze rozwiązanie rece mam wolne ... i moge sie zając pasażerką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manual w e30 to wykopalisko w porownaniu z automatem, to osobne urzadzenie o wiele bardziej skomplikowane od kazdego silnika. tu olej nie tylko smaruje ale wykonuje cala robote i MUSI go byc tyle ile trzeba. kazde 100ml ubytku moze byc zabojcze dla skrzyni

 

dla niedouczonych polecam lekture:

http://www.automat.pl/readarticle.php?article_id=12

http://www.automat.pl/pdf/statidyn.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Obudzę troszkę ten temat i co sie okazało z tym wyciekiem oleju z automatu?? Pytam bo w mojej 5hp18 też jest lekki wyciek. Stan sprawdzałem oleju brakowało 300ml i został uzupełniony oryginałem z servisu. Skrzynia jak pracowała tak pracowała zarówno przed dolewką jak i po idealnie. No ale w końcu można by sie za to zabrać i wyciek usunąć! Czy ktoś to robił jakie koszty były? Czy to tylko wymina uszczelniacza czy też panewki a moze i regenerowanie konwertera???? Moze ktoś mi to objaśnić??? Pozdrowionka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.