Skocz do zawartości

ktory najlepszy plyn chlodzacy?


Rekomendowane odpowiedzi

Slyszalem zeby raczej nie kupowac Borygo. Polecacie cos?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borygo najsłodsze, po reszcie głowa mnie boli na drugi dzień

 

A probowal ktos moze jak smakuje petrygo :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za bardzo kwaskowate

 

wracając do tematu - nawet w autodacie, w esi , czy infotechu nie ma nic na temat klasy czy jakości /oprócz wymogów krzepnięcia/ - myślę że pomiar przyrządem za 30pln celem sprawdzenia temp. jest najistotniejszy

 

no może jeszcze warunek psychologiczny jak ktoś wyda 10 pln więcej myśli że to co kupił jest best of the best

 

PS.

 

znam gości co naprawia swoje aut /ma 3/ tylko markowymi, drogimi. zachodnimi narzędziami - uważa że to nie niszczy śrub i dokręcenia są precyzyjniejsze - paranoja / moim zdaniem gość nadaję się na żółty kwit/ :mad2:

TS SERWIS diagnostyka i elektronika samochodowa


tel. 607 890 658

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje Prestone, jest drogi w porównaniu z innymi ale można go mieszać z każdym innym płynem i wymienia się go co 4 lata. Wygrał też testy płynów w Tygodnikach Motor i auto Świat.

Też go kupiłem i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem zeby raczej nie kupowac Borygo. Polecacie cos?

 

Dlaczego? Ja jeżdżę już 2 lata i jest spox.

Z tymi płynami to trochę jak z olejami. Większość zna tylko Mobil i Castrol. Podobnie jak Borygo i Petrygo :D

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

borygo bynajmniej rozowe reaguje z aluminium i nie jest do niego polecane !, wytraca sie osad bialy ktory potrafi rozszczelniac uklad. do aluminiowych chlodnic lepsze sa plyny niebieskie, czy to petrygo, czy po prostu glixol koncentrat to bez roznicy, 99,9% plynow jako glowny skladnik ma wlasnie glixol. skoro ktos twierdzi ze lepiej oddycha sie powietrzem niemieckim niz polskim moze przeplacac i kupowac zagraniczny plyn. ja polecam glixol koncentrat polskiej organiki. kazdy plyn mozna ze soba mieszac jesli jest zachowany kolor, po to producenci przyjeli koloryzacje plynow aby urzytkownik sie nie pomylil i nie mieszal tego czego nie wolno. podobnie jest z ATF do wspomagania, plynami hamulcowymi itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Prestone`a można zalać bo dłużej się na nim pojeździ ale jest znacznie droższy od Petrygo ! Ja zalałem Petrygo bo po co przepłacać to że płyn jest droższy to nie znaczy że lepiej będzie odprawadzać ciepło itp-itd kiedyś był test w Auto Świecie i na równi z Prestone`m był płyn do chłodnic z Tesco...

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak odprowadza cieplo zalezy od stopnia nasycenia glixolu woda. w testy autoswiata przestalem dawno wierzyc, to sponsorowana gazeta. kazdy z dzisiejszych plynow jest lepszy od tego jakim bylo auto zalane, czy to olej, plyn hamulcowy czy chlodniczy.

 

p.s. pamietam jak pare lat temu najlepsze oleje byly oznaczane SG/CD a tu juz mamy jakosc w standardzie SL a orlen sprzedaje platinum syntetyczny w klasie SM, najwyzszej na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Szukając płynu Prestone zobaczyłem w internecie ze niektórzy sprzedają koncentrat z angielską etykietka lub gotowy plyn juz na polski rynek z polska etykietka. Który lepiej kupić? Przy okazji ile litrów wchodzi do e46 330d?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuje Denager 2000 jest on mieszalny i cena nie jest zbyt wygórowana.

 

Chyba Dynagel 2000.

Co do mieszalności to podobnie jak z olejami - mieszają się wszystkie w jednej klasie. Jedynie rozcieńczenie wodą w jednych jest dopuszczalne w innych nie ( z powodu iz są już odpowiednio rozcieńczone ).

 

Co do płynów - każdy jest dobry z tym że jesli masz chłodnice aluminiową - płyn nie może reagować z aluminium.

Ja polecam osobiście - BORYGO ALU ( kolor zielony).

 

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.