Skocz do zawartości

SPORTOWY TŁUMIK A SPALANIE


pawelorzechowski

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie odnośnie wymiany tłumika na sportowy. Powiedzcie mi czy tłumik sportowy wpływa na większe spalanie auta?? Zaraz po założeniu tłumika przeraziłem się bo moje BMW zaczęło więcej palić:/ Nie wiem czy może to tylko zbieg okoliczności czy po prostu tak jest i lepiej wrócić do normalnego tłumika. Proszę o pomoc:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm dziwne bo przecież tłumik sportowy jest po to aby spaliny szybciej opuszczały wydech więc teoretycznie powinien palić mniej.

A może spalił Ci więcej bo chciałeś przetestować maszynkę na nowym i dawałeś jej bardziej w piec :wink:

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe to masz ten problem co ja ale oczywiscie jest to wynik przynajmniej u mnie stylu jazdy. Juz po odpaleniu silnika zakochalem sie... ochlonolem po odczycie spalania :)

Zrobilem sobie test jezdzilem normalnie spokojnie i pali mniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wpływa spalanie ale jego dźwięk powoduje że nie czujesz wysokich obrotów (nie słyszysz silnika). Na zwykłym tłumiku przy 3000 u większości powstaje odruch zmiany biegu na wyższy, w sportowym wydechu po dłuższej jeździe jazda z obrotami 3500 może wydawać się jazdą na niskich obrotach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam caly wydech sebringa zalozony i na poczatku rzeczywiscie wiecej mi palil ale to dlatego ze krecilem go do wyzszych obrotow mam 1.8 na sekwencji i ostatnio udalo mi sie zrobic w trasie na pelnej butli 42 litry 530 km jezeli jedziesz spokojniej to u mnie pali mniej a i troche kucy przybylo he he
liczy się tylko aby wsiąść i jechać a czy to ważne gdzie!!! ważne czym (BMW)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze powaznie sam bylem w szoku ale to wiesz caly czas ekspresowka i autostrada takze to inna jazda ale nie umniejsza temu ze udalo mi sie tyle przejechac na pelnym zbiorniku gazu dodam ze gaz byl z shella i moim zdaniem jest to najlepszy dostepny gaz na naszym rynku
liczy się tylko aby wsiąść i jechać a czy to ważne gdzie!!! ważne czym (BMW)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zobacze jeszcze ile km zrobie na całej butli z gazem i napisze co i jak. Zawsze na 38L robilem jakieś 300km na trasie a w mieście 270km więc zobaczymy jak to wyjdzie.

to tak troche odskocze od tematu, ale ja z podobnego zbiornika co ty masz (40 litrow) robie min 350 w trasie, a mam 2,5 silnik, to chyba jednak twoj styl jazdy

ja mam caly wydech sebringa zalozony i na poczatku rzeczywiscie wiecej mi palil ale to dlatego ze krecilem go do wyzszych obrotow mam 1.8 na sekwencji i ostatnio udalo mi sie zrobic w trasie na pelnej butli 42 litry 530 km jezeli jedziesz spokojniej to u mnie pali mniej a i troche kucy przybylo he he

twoja spalanie znowu mnie doluje troche:) hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.