Skocz do zawartości

woda w aucie


stasiek2000

Rekomendowane odpowiedzi

dzis bylem umyc auto na myjni i przy okazji sprawdzilem czy cos przecieklo i niestety,pelno wody pod plastikiem na lewa noge.Odchylilem wykladzine,pod spodem strasznie mokro,gąbka cala wilgotna,w samej podlodze brak miejsc ktorymi mogla by dostac sie woda.Jak sie tego pozbyc ? :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź odpływ wody pod lewym filtrem kabinowym(zdemontuj obudowę), kiedyś miałem zatkany i nazbierało Się tam pełno wody,która do środka wpadała po przewodach i zalała mi cała lewą stronę aż do pasażera z tyłu
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam mam taki sam problem jak wy woda pojawia się u mnie w z tyłu po stronie prawej. Chciałem przeczyścić odpływ wody z szeberdachu i pytanie czy są tylko 2 odpływy z przodu czy z tyłu też ??. czyściłem jeden lecz nie zauwarzyłem drutu zeby wyszedł mi za zwenatrz a było już ciemno i nic się nie zobaczy Ale myślę, że woda płynie mi przez drzwi i muszę pewnie podkleić tą matę, wsadziłem palce od domu i faktycznie tam jest wilgotno, Pytanie do was jakim klejem podkleić tą matę ?? Wiem, że klej szewski i Budapren odpada, ponieważ stopi to piankę.. Edytowane przez daroox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z wodą w kombi na rolecie.Po deszczu lub roztopach pojawia sie woda na rolecie >prubowałem zlokalizwać przeciek ale wszystko suche {obydwie uszczelki ta od tylnej klapy i od szyby) czy ktoś już robił regulację tylnej klapy(czy jest ona możliwa)no i proszę o złoty środek czym szczyścić ten zaciek na rolecie dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki sam problem jak wy woda pojawia się u mnie w z tyłu po stronie prawej. Chciałem przeczyścić odpływ wody z szeberdachu i pytanie czy są tylko 2 odpływy z przodu czy z tyłu też ??. czyściłem jeden lecz nie zauwarzyłem drutu zeby wyszedł mi za zwenatrz a było już ciemno i nic się nie zobaczy Ale myślę, że woda płynie mi przez drzwi i muszę pewnie podkleić tą matę, wsadziłem palce od domu i faktycznie tam jest wilgotno, Pytanie do was jakim klejem podkleić tą matę ?? Wiem, że klej szewski i Budapren odpada, ponieważ stopi to piankę..

Szukalem tych odplywow u siebie i nic takiego nie znalazlem,moze ktos z was dokladnie opisac ich polozenie?Wczoraj w nocy padal deszcz wiec rano sprawdzilem w jakim stanie podloga od strony kierowcy,oczywiscie kaloza wody i najwiecej gromadzi sie wokol tego plastiku na ktorym spoczywa lewa noga.Wydaje mi sie ze to nie od szyber dachu,przez drzwi raczej tez nie bo ulewy nie bylo zeby az tyle przedarlo sie przez progi.Moze faktycznie woda dostaje sie do srodka ,splywajac po kablach?Zeby to stwierdzic musialbym zdemontowac tapicerke podlogowa :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki sam problem jak wy woda pojawia się u mnie w z tyłu po stronie prawej. Chciałem przeczyścić odpływ wody z szeberdachu i pytanie czy są tylko 2 odpływy z przodu czy z tyłu też ??. czyściłem jeden lecz nie zauwarzyłem drutu zeby wyszedł mi za zwenatrz a było już ciemno i nic się nie zobaczy Ale myślę, że woda płynie mi przez drzwi i muszę pewnie podkleić tą matę, wsadziłem palce od domu i faktycznie tam jest wilgotno, Pytanie do was jakim klejem podkleić tą matę ?? Wiem, że klej szewski i Budapren odpada, ponieważ stopi to piankę..

Szukalem tych odplywow u siebie i nic takiego nie znalazlem,moze ktos z was dokladnie opisac ich polozenie?Wczoraj w nocy padal deszcz wiec rano sprawdzilem w jakim stanie podloga od strony kierowcy,oczywiscie kaloza wody i najwiecej gromadzi sie wokol tego plastiku na ktorym spoczywa lewa noga.Wydaje mi sie ze to nie od szyber dachu,przez drzwi raczej tez nie bo ulewy nie bylo zeby az tyle przedarlo sie przez progi.Moze faktycznie woda dostaje sie do srodka ,splywajac po kablach?Zeby to stwierdzic musialbym zdemontowac tapicerke podlogowa :duh:

 

Jak chodzi o te "awaryjne odpływy" w podwoziu to są umieszczone blisko progu (wiem ze to chyba nie tych szukasz ale mogą Ci się przydać jak masz już kałuże). Jest tam po prostu wycięty w półksiężyc niecały otwór i trzeba go wbić do środku śrubokrętem. Raczej jak nie wejdziesz pod spód to tego nie znajdziesz, może być zabrudzone. Potem wystarczy zaszpachlować. . Kleić proponuje klejem do szyb idealnie się nadaje. Bratu przy okazji jakiejś blacharki po wypadku to nawet serwis nie potrafili dobrze skleić dopiero jak sam im powiedział aby zrobili to klejem do szyb jest dobrze.

Ponoć da radę wyciągnąć całą mate z podłogi bez ściągania siedzenia kierowcy, ale jest to bardzo trudne. Inaczej nie masz szans całkiem tego wysuszyć.

Edytowane przez tomekds4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z wodą w kombi na rolecie.Po deszczu lub roztopach pojawia sie woda na rolecie >prubowałem zlokalizwać przeciek ale wszystko suche {obydwie uszczelki ta od tylnej klapy i od szyby) czy ktoś już robił regulację tylnej klapy(czy jest ona możliwa)no i proszę o złoty środek czym szczyścić ten zaciek na rolecie dzięki

 

Miałem to samo. U mnie ciekło w okolicach kabelka co przechodzi do światła stopu przez uszczelkę (to chyba nie jest oryginalny patent) . Wystarczyło go przesunąć. A znalazłem to zamykając się w bagażniku a 2 osoba lała z węża wodę :)b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj rozkręciłem tapicerkę drzwi i okazało się, że mata wygłuszająca była z dołu odklejona, kupiłem do tego masę uszczelniającą o to uszczelniłem, nie wiem czy mi to przyległo i pewnie nie zaschło bo temperatura musi być minimum 5 Stopni a teraz takich temperatur nie ma, albo się to nie przykleiło albo odpływy. na dniach zobaczę co znowu jest nie tak.. ile jest odpływów bo ja zauważyłem tylko 2 z przodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

podepnę się pod temat, jeśli można.

Moja sprawa wygląda tak że leci mi prawym przednim słupkiem, to musi być spływ od szyberdachu, tylko jak go wyczyścić gdyż linka hamulcowa od roweru nie chce wejść (tam na początku jest chyba zakręt po kątem 90st), trzeba zdemontować słupek? pomocy bo pogoda do luftu a auto potrzebne jest :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie rób powietrzem bo zamiast przepchać to tylko końcówki ci pozsadza z przewodu i będziesz miał kłopot.
Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.