Skocz do zawartości

325 TDS '99 powolna reakcja na pedal gazu, pompa?przeplywka?


miniol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zauwazylem ze reakcja auta na pedal gazu jest opozniona, dam gazu a dopiero po chwili wchodzi w obroty, auto nie stare wiec powinno byc OK.

Czytam po forum i czesto pisze o PRZEPLYWOMIERZU-tylko pytanie czy to w dieslu jest?? jak tak to gdzie jesli moge wiedziec.

Na pewno troszeczke pompa juz szwankuje bo jak wiadomo bolem w tych silnikach jest odpalanie na cieplym, zastosowalem magiczna czarna skrzynke z allegro co podgrzewa swiece za kazdym razem wiec z tym jest OK.

Jednak brak szybkiej reakcji na pedal to tez pompa? Albo zle ustawienie zaplonu jak to ejst w benzynie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam podobna przypadłośc w moim dieslu. Wydaje mi sie ze zbyt wolno wchodzi na obroty. Ostatnio zmieniłem filtr paliwa i chyba troszke pomogło ale chyba jeszcze nie jest tak jak powinno być.

Byłem z tym nawet u speca od BMW i powiedział ze sam zabardzo nie wie co to moze byc(powiedział ze to może być pompa ale jak sie potem okazało podobno pompe mam dobra).

Wiec jakby ktos doradził tez bym był wdzieczny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 lipca bede robil pompe, stwierdzilem ze jeszcze pojezdze autem 2 lata wiec zrobie to, podobno po regeneracji wytrzyma kolejne 200 tys, mocy przybedzie, mneij bedzie palil i ladnie odpalal nawet na cieplym silniku, koszt regeneracji 1200 zl z jakas tam czescia regenerowana, z jakas tam nowa (choc nie wiem co to jest) 1500 zl. na pewno podziele sie wrazeniami..

 

 

CZY JEST TA PRZEPLYWKA W TDSach, DIESLACH???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NOI stalo sie:D

 

Dzis sie wziolem za czyszczenie przeplywki, pelno bylo w niej jakby olej( nagar) oraz tam gdzie wchodzi metalowy przewod EGR bodajrze to spalin pelno.

 

Potrzebne do tego bylo :

 

rozpuszczalnik NITRO

klucze 10 i 13

WD-40

strzykawka i igla

szmatki

 

po wyjeciu przeplywki zaczolem wszystko wymywac i czyscic do czystego metalu...

tam gdzie wchodzil przewod EGR, jest miejsce jakby 1 cm srednicy w ktorym jest jakby maly TŁOK, ktory pewnie sie porusza gora dol, nalalem NITRO i poczekalem 5 min, pozniej wyczyscilem , poczekalem az odparuje i dodatkowo spsiukalem wd-40

 

w grubym otworze znajduje sie na przestrzal maly jakby silownik tak samo, porzadnie nitro i na koniec WD40

 

tam gdzie wchodza 2 przewody gumowe strzykawka nalalem duzo nitro trzachalem, ile sie da, w kazda strone, wylalem nitro, i ponownie to samo....

 

po zalozeniu, silnik jakby u mnie siszej chodzi, bo wczesniej WYŁ, od razu predkosc przejechalem sie 200 km/h a wczesniej trzeba go bylo prosic....POLECAM KAZDEMU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zdjecie od kolegi, z samochodu, wczorajsze bodajze.

 

http://wgrajfoto.pl/pokaz/img0607/obraz02573c8.jpg

 

 

tu jest rozebrana:

 

http://wgrajfoto.pl/pokaz/img0607/prz18cb1.jpg

http://wgrajfoto.pl/pokaz/img0607/prz28b79.jpg

 

Nie wiem jak sie robi zeby fotka byla tu widoczna, niby jest przyklad ale nie umiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
dokładnie to egr, poza tym na zdjeciu widac, że ma zaslepiony jeden wężyk, z zaworu egr idą 2 węzyki - jeden idzie jakiegoś czujnika przy lewym kielichu a drugi powinie isc równolegle tego grubego gumowego węża który dochodzi do egr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.