Skocz do zawartości

WYMIANA SILNIKA M40 (115KM) na M43 (140KM)


pawelorzechowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam taki mały problem:P Chciałbym wymienić silnik M40 w moim E36 SEDAN na silnik M43. Może ktoś już takie coś robił i wie czy wszystkie mocowania i inne pierdoly będą pasować no i jak wiadomo jest to trochę mocniejszy silnik to czy wszystkie elementy wytrzymaja większą moc. Nie znam się na tym za bardzo więc pytam bardziej doświadczonych użytkowników BMW. Mam możliwość zakupu takiego silnika za niewielką kase a wydaje się być to lepszym rozwiązaniem niż wymiana wałka popychaczy i dźwigienek. Chciałbym jakoś wcisnąć silnik M43 do mojego sedana. Tylko muszę wiedzieć czy będzie to możliwe bez zbędnych komplikacji:)

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:search: To ostatnio szalenie popularny problem, każdy chce zamienić M40 na M43 :) Dwie takie dyskusje toczyły się jeszcze przedwczoraj. Przeszukaj 3 pierwsze strony tego forum, a znajdziesz :wink:

Przekładka jest możliwa, ale potrzeba kompletnego silnika z osprzętem i trochę zachodu. :search:

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk, tą niewielką (!?) nieścisłość możemy koledze wybaczyć :wink: Nie każdy musi znać moc i oznaczenia poszczególnych motorów.

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ircowiec zrobic dobry remont m40 potrzebujesz 2000zl mowie o samej glowicy i dalej masz m40 ktory predzej czy pozniej bedzie klepal. Ja mialem u siebie 1,6 m40 i zrobilem w nim cala glowice koszt ok 2000zl pojezdzilem miesiac i juz pukalem sie w czolo po co to bylo. Po ok 4 miesiacach od remontu wsadzilem m42 i dopiero teraz jestem zadowolony z jazdy silnik sprzedalem za 600zl. Moral z tego taki ze nigdy nie bedziesz zadowolony z m40 i szkoda pakowac w to tyle kasy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ircowiec zrobic dobry remont m40 potrzebujesz 2000zl mowie o samej glowicy i dalej masz m40 ktory predzej czy pozniej bedzie klepal. Ja mialem u siebie 1,6 m40 i zrobilem w nim cala glowice koszt ok 2000zl pojezdzilem miesiac i juz pukalem sie w czolo po co to bylo. Po ok 4 miesiacach od remontu wsadzilem m42 i dopiero teraz jestem zadowolony z jazdy silnik sprzedalem za 600zl. Moral z tego taki ze nigdy nie bedziesz zadowolony z m40 i szkoda pakowac w to tyle kasy.

 

to co tu piszesz nie ma pokrycia i jest jakas sciema z kad ty wytrzasnoles kwote 2000 za glowice

ja tak zylowalem auto ze szczeli mi rozrzad nie musze mowic jaki tego efekt zawory wszystko do wymialny i remont silnika głowica i pierscienie na tloku + calutki rozrzad i wszystkie uszczelki do poskladania wyszlo mnie nie caly 1000zl i mam na to faktury z tego tygodnia!!!!! i przed awaria mi nic nie stukala ani nie klekotalo

ty tu piszesz ze za remont gowicy dales 2000zl + uszczelki to remont silnika wyszedl by cie minimum 2500zl ktory niby sprzedales po 4 miesiacach za 600zl i wsadziles m42 ktore nie sa tanimi silnikami cza wymienic caly osprzet komputer przeplywke krokowy przepustnice modol zaplonowy wiec kto tu uwierzy w to co ty tu napisales

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) sciema to jest twoj remont. Chlopie nie wiem co ty robiles i prawde mowiac mnie to nie obchodzi skoro dla ciebie glowica to zawory i uszczelki to powinienes sie jeszcze troche doszkolic. Kazdy kto robil glowice w m40 wie ile to kosztuje i jest to taka kwota jaka napisalem nie bede teraz pisal co ile kosztuje bo mi sie nie chce a ty jak nie wiesz to nie wprowadzaj w blad i czytaj uwaznie to co kolega w pierwszym poscie napisal to moze sie domyslisz.

Po drugie nigdzie nie napisalem ze robilem caly silnik robilem tylko glowice i nowy rozrzad. I dokladnie tak jak piszesz sprzedalem go za 600zl bo te silniki nie sa wiecej warte.

 

Pawel Ty masz prosciej wlozyc is-a bo masz 1,8 u mnie byl 1,6 takze pare rzeczy Ci odejdzie takich jak np. przeplywomierz bo Twoj bedzie pasowal. Podjedz gdzies niech wycenia Ci naprawe i wtedy sie zastanowisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he... powiem tak keidys moejmu kumplowi poszla uszcelka pod glowica za robote z wszystkim zabulil 1000zl a co do przekladki to powiem tak fajna sprawa ale dlaa bardzo aaambitnych. Chcialem cos takiego zorbic u siebie i juz sie rozmyslilem nie oplacalo mi sie. Msuialem kupic caly osprzet do silnika praktycznie wszystko wiec wyszedlem z zalozenia ze taniej wyjde jak poprostu sprzedam komus auto i sobie dorzuce i kupie wymazone 325 :)

Jak masz 318 a chcesz miec 318is moze jestes w lepszej sytuacji bo nie wszystko musisz zmieniac, ale i tak sprawdz dokladnie koszty, silnik + wszystko co bedziesz musial kupic+robota i sam zobaczysz czy gra warta swieczki. Bo wedlug mnie co seryjnie robione to seryjnie :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega pisze w pierwszym poscie ze chodzi o wymiane walka popychaczy dzwigienek pastylek itd do tego dochodzi rozrzad pasek i rolki, olej i wychodzi 2000 nie pisze o wymiane zadnych zaworow ani uszczelek takze koniec tematu.

 

Jak masz silnik za 750 zl (nie wiem skad ale cena dobra) to bierz.

Tylko czy to jest goly silnik czy z osprzetem bo jak goly to musisz popatrzec po allegro ile kosztuja graty bo moze sie nie oplacac kupowac wszystkie czujniki cewki komputery itd. Same przewody WN kosztuja ok 500zl do is-a wiec musisz pomyslec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.