Skocz do zawartości

klimatyzacja problem


bawarian

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam probelem z kilma.

otóż niechce sie załączyć a jak sie załaczy po pewnym czasie to sie wyłącza sama.slyszałem że to wina sprzęgiełka klimy podobno

moze ktos cos podpowie co to moze byc?

i gdzie moge zrobic to tanio w okolicach wawy?

z gory dzieki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź ilość czynnika w obiegu klimy bo może go być za mało

kiedy ostatnio uzupełniałeś czynnik w klimie ??

bo jeżeli niedawno to może masz przeciek a poziom czynnika jest taki że kompresor raz się załącza a innym razem nie

 

oczywiście może to też być wina sprzęgła na kompresorze (na szczęście to nie jest najdroższa rzecz) aczkolwiek wydaje mi się że sprzęgło albo działa albo nie :/ może kabelek nim sterujący nie styka na złączu.

 

pozdrawiam

www.bmw-3city.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klima wlasnie zostala nabita prawie do konca, i jak wlączam klime (swieci sie kontrolka) to pewnym czasie sama sie zalaczy na chwile a potem sie wylacza i tak w kolko co pare minut.

uklad jest szczelny na 100% nic nie ucieka.

jakies sugestie?

czy w tym NOR AUTO cos by naprawili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza podstawowa zasada - zanim zaczniesz grzebać. Podłacz się pod KOMPA i sprawdź błędy.

 

Ja miałem taki problem, że wsidam do auta - a tu nic! Nie działa ani klima ani nawiew, kompletnie nic.

 

Przyjechałem do firmy i zaczęliśmy zabawę - jak się okazało nie potrzebnie. Najpierw sprawdziłem bezpieczniki, później sterowanie wentylatorem - a do niego siędostać to ho ho :D

 

Poskręcaliśmy wszystko i pojechałem pod komputer i teraz najlepsze - pod serwisem wszystko zaczęło działać :mad2:, komp nie pokazał żadnych błędów z klimą, wentylatorem.

Jak narazie wszystko działa :)

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wogóle to klima ma się podczas pracy wyłączać i ponownie włączać. Jesli chłodzi prawidłowo to wszystko masz OK. Gdy masz włączoną klime to kompresor ciągle nie pracuje - jest sterowany automatycznie.

POZDRAWIAM MANIAKÓW BMW 🙂

Z BMW od 2004roku. Na forum od 2005r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.