Skocz do zawartości

problemy z Alufelgmi


silverr

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie sa dokladnie paametry alufelgi do BMW e39 520i 99r chodzi mi o 15 tylko reszty parametrow nie znam bo kupilem ladne i wulkanizator powiedzial mi ze jakies ET jest nie tego bo bylo ET25 a ja nei wiem co to jest jezeli ktos dokladnie zna parametry bo tego modelu bety to niech pisze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ET przy tym modelu to ET13 a jest to średnica piasty na którą wchodzi felga jeżeli felga ma większy otwór niż piasta to można założyć plastikowy pierścień a jeżeli odwrotnie to nic pozdrawiam

 

:duh: henryxx - gratuluje wiedzy!!

 

ET to niestety nie jest srednica piasty, tylko odsadzenie felgi czyli odleglosc pomiedzy plaszczyzna symetrii kola a plaszczyzna piasty. Im mniejsze ET, tym kola maja szerszy rozstaw. Zdarzaja sie tez felgi zujemnym ET.

Facet z próchnicą grał w kości i... wypadły mu cztery szóstki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zakupilem felgi od e36 do swojej e39 i wielkosc otworu piasty nie pasuje !! tzn w feldze jest za maly !!

mysle ze nie bedzie klopotu w profesjonalnym zakladze na "roztoczeniu" tego otworu co ??

a noi ET hmmm skoro w e36 smigly to chyba e39 tez bedzie ok

nie jestem tego w stanie sprawdzic bo felga na piaste nie nachodzi hehehehe

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zakupilem felgi od e36 do swojej e39 i wielkosc otworu piasty nie pasuje !! tzn w feldze jest za maly !!

mysle ze nie bedzie klopotu w profesjonalnym zakladze na "roztoczeniu" tego otworu co ??

a noi ET hmmm skoro w e36 smigly to chyba e39 tez bedzie ok

nie jestem tego w stanie sprawdzic bo felga na piaste nie nachodzi hehehehe

pozdrawiam

 

hmm moim zdaniem to się nie uda, jakbyś miał większą średnicę to wtedy korzystasz z pierścieni, ale o rozwiercaniu to pierwszy raz słyszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy wulkanizator zalozyl mi te felgi z et25 i przykrecil to ie bylo sily zeby nimi ruszyc ani w lewo ani w prawo poniewaz blokowalo je kopyto z hamulcow i wulkanizator powiedzial ze nie ma opcji zeby pasowaly wiec przetpczenie chyba nic nie pomoze co????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wejdą. W E34 masz felgi z ET20, najlepsze są ET20, albo mniejsze np ET18. Generalnie od piątki pasują do piątki, możesz też zakładać felgi do serii 5 od serii 7 - też powinny podejść. Jeszcze trzeba pamiętać o średnicy, czyli z E39 założysz do E34, ale z pierścieniem centrującym, natomiast odwrotnie nie da rady.

był E34 525i, E39 528i

jest E60 530d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.