Skocz do zawartości

mało wydajna klimatyzacja


maxman

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

mam pytanie odnosnie klimatyzacji, zauwazylem ze nie jestem w stanie schlodzic kabiny ponizej 22-25 stopni, czy wina lezy po stronie malo wydajnej klimatyzacji czy istnieje jakis problem,

bylem dzisiaj w firmie co sprawdzila ze mam 0.5kg jedynie a ma byc 1.5kg wiec za 100pln uzupelnila mi klimatyzacje, niestety dalej jest to samo, zimne dmucha moze o 10% lepiej ale i tak nie moze schlodzic wnetrza, okna zamkniete, jedna osoba w srodku, po przejechaniu w miescie 10km dmuchawa na max mam w srodku ok 23stopni, gdzie szukac przyczyny, a moze ten typ tak ma?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to zdążyłeś z uzupełnieniem czynnika. E34 to taka cholera, która nawet przy 1/3 ilości czynnika działa i to fakt. Działanie natomiast jest dość mało wydajne. Po uzupełnieniu czynnika, od włączenia klimatyzacji chłód na kratkach środkowego nawiewu pojawia się dosłownie w parę, paręnaście sekund. Przy napełnianiu warto było jeszcze sprawdzić ciśnienia podczas pracy sprężarki, bo to określa stan kompresora.

Natomiast jeżeli masz słabą siłę nadmuchu, to stanowczo wymień filtr kabinowy.

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam, pierwszy raz na forum, podłączę się pod temat. Klima nie działała od roku, w takim stanie kupiłem. Okazała się walnięta sprężarka (sprzęgło), wymieniłem całą (300zł za używkę), dalej przy nabijaniu wyszła nieszczelność, na 99% jak usłyszałem to chłodnica klimatyzacji, nowa (400zł). Po wymianie i nabiciu całość działa, chłodzi ładnie, tylko jest jedeno ale: na nalepce mam napisane, że powinno wejść 1500 gram czynnika, a weszło tylko 800g. Po nabiciu całość sprawdzana w ultrafiolecie i wycieków nigdzie nie widać. Pytanie co z tą ilością czynnika chłodzącego ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pierwszy raz na forum, podłączę się pod temat. Klima nie działała od roku, w takim stanie kupiłem. Okazała się walnięta sprężarka (sprzęgło), wymieniłem całą (300zł za używkę), dalej przy nabijaniu wyszła nieszczelność, na 99% jak usłyszałem to chłodnica klimatyzacji, nowa (400zł). Po wymianie i nabiciu całość działa, chłodzi ładnie, tylko jest jedeno ale: na nalepce mam napisane, że powinno wejść 1500 gram czynnika, a weszło tylko 800g. Po nabiciu całość sprawdzana w ultrafiolecie i wycieków nigdzie nie widać. Pytanie co z tą ilością czynnika chłodzącego ?

 

Powinno wejść 1500g - fakt. Jest to ilość prawie dwukrotnie większa niż w większości "cywilnych" samochodów. Może nabijający stwierdzili, że wystarczy? Klima w E34 działa mając już nawet "tylko" 600g czynnika.

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weszło 800g i więcej 'lodówa' nie chciała wcisnąć. W ciągu paru dni podjadę sprawdzić czy coś ubyło po trasie (1000km Open'er :). Jeżeli to separator to co dalej ? gdzie on jest i ile mnie to wyniesie ?

 

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

To i ja sie podepne! Wymieniłem ostatnio skraplacz bo stary był dziurawy. Skraplacz kupiłem w intercarsie podobno orginał! Koles który wymieniał mi chłodnice powiedzial ze chłodnica jest mniejsza od poprzedniej i klima moze byc nie wydolna! Ale powiedzial mi to po załozeniu. No trudno sobie mysle zobaczymy. Nabilem klime i działała zaje.... schołodzilem auto do 10st. :d Ale po paru dniach klima zaczeła chłodzic coraz słabiej. Czy to mozliwe ze jest za mała chłodnica i klima nie wyrabia? POMOCY!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile czynnika powinno być w e 32 3,5 L :?:

 

ciekawi mnie rónież czy każde auto ma swą "pojemność"klimy w L,czy ludzie w serwisie idą raczej np nabijając układ do X ciśnienia :?:

 

niebawem w firmie będą robić wszystkie klimy w taborze i spróbuję się przykleić po hurtowej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.