Skocz do zawartości

Porównanie stawek rbh i jakości usług ASO BMW


Gerald

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chiałbym zrobić pewną analizę jakosci i cen usług różnych ASO BMW w Polsce. Myslę że to tez przyda się forumowiczom w korzystaniu z tych usług.

Mam wrazenie ze nie tylko warsztaty szarej strefy ale nawet ASO troche tymi stawkami manipulują w zależności od rodazju usługi, (Czy na PZU, rodzaj i wiek pojzdu itp) Spróbujmy zbudować tu malą bazę danych, ktora przyda sie nam wszytskim.

 

Proszę was o podawanie stawek robocizny jaki macie na fakturze za poszczególne usługi lakiernik, blacharz, mechanik oraz ew rodzaj i okoliczności usługi.

 

Dziekuję pozdrawiam

Never Say Never Again!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie orientuje. wszystkie stawki w autoryzowanych serwisach od Twojego Inchape po Fote w Gdyni sa nakladane przez BMW Polska.

Zaznaczam ze jedyne roznice moga wystapic w stawce za robocizne 5 minut pracy róznią sie od aglomeracji od 18-23 złotych najwyzsza stawka jest w Warszawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę OT, ale teraz jest akcja wiosna/lato w ASO BMW szczegóły na bmw.pl) - w zeszłym roku skorzystalem i sprawdziłem sobie klimę :)

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda auta w ASO nie serwisuję,ale w Narodowym Auto Teście (przeprowadzonym przez Auto Świat) ASO BMW wypadło najlepiej pod względem fachowości i paru innych kryteriów(jak w zeszłym roku). ;)
Może być każde auto,pod warunkiem że będzie to BMW...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No to jakie są te stawki w PL? Nikt nic konkretnego nie podał.

 

Ciekawi mnie jak się kształtują stawki ASO w PL w porównaniu z innymi krajami. Tak z czystej ciekawości, bo oczywiscie nalezy je porównywac na tle zarobków. W USA na przykład ASO kasuje $130 za godzinę, a niezależny mechanik specjalizujący się w europejskich markach (BMW, Audi, Porsche) - $87/godzinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.