Skocz do zawartości

520i e39 instalacja gazowa?


MarekMarecki

Rekomendowane odpowiedzi

pewnie znany temat ale rodzaje instalacji oraz podzespołów stosowanych w samochodach szybko sie zmienia i mam pytanko. Chcialbym zalozyc jakas tania instalacje gazowa do mojej betki

(ok 3000zł) i nie wiem jaki zestaw wybrac a nie chcialbym aby jakis gosciu z warsztatu zrobił mnie w jajo-bo tacy jak natrafia na takiego co nie ma pojecia to niedosc ze przegadaja to na dodatek wcisna jakies badziewie co to podziala rok albo 2 a i jest mozliwosc ze auto bedzie byle jak jezdzilo i nie daj B... cos spie...ą a wtedy badz madry i sam sie martw. Więc jaką instalację wybrać - wtryski itp (nie wiem co jest ważne- wtryski?) A może ktoś wie gdzie najlepiej to zrobią w lubelskim (Lublin, Puławy, Radom czy tez okolice-ja jestem z Puław). Aha i co z kolektorem bo przecież jest plastikowy-czy przy sekwencji nie ma z tym problemu? I co jest z mocą-dużo się traci na mocy i kulturze pracy silnika? A może wcale nie gazować-niektorzy mowią ze na gaz to sa kuchenki a nie beemki-hue hue hue a moja pali ok 9,5 l/100km-miasto czy trasa-w sumie caly czas tak samo-nie wiem czy to duzo ale tyle pokazuje komputer.

Dziękuję za pomoc

Pozdrowionka :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no na to wychodzi ze tak pali-wnioskuje to zuzycie z kompa i ze zuzycia, no ale Ty przeciez jezdzisz 535 wiec napewno bedzie wiecej palilo niz 520 a poza tym ja nie szaleje-nie wiem jak Ty ale ja nie bardzo mam czym a poza tym oszczedzam autko bo juz chyba wyroslem z brawurki hue hue hue. A jeszcze powiedz mi tylko czy po kazdym tankowaniu kasujesz licznik? Ponoc wtedy zeruje sie licznik spalania i liczy od nowa tzn. prawidlowo?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

520i ma prawo spalić 9,5 litra, ale musisz jeździć "emerytalnie". W mieście to raczej ciężko... chociaż, nie mówię nie. E39 520i nie miałem, więc siedzę cicho, chociaż bardziej realne jest dla mnie około 8-9 na spokojnej trasie i koło 11 na spokojnie mieście, ale to tylko moja subiektywna opinia.

 

LPG - Stag, KME, no problem, wtryskiwacze Valtek. Ogólnie ważniejsze jest, gdzie to montujesz i czy ten ktoś ma o tym pojęcie, a niżeli co montujesz - takie są aktualne realia. Do tego auta, ŻEBY NIE PRZYSZŁO CI NA MYŚL NAWET montowanie II generacji, tylko wtrysk. Cena którą napisałeś jest prawie realna w dobrym warsztacie, może dołożysz parę pojedynczych stówek.

 

A odnośnie kuchenek - zauważ, że tak mówią Ci, którzy z gazem nigdy nie jeździli, a temat znają z opowiadań "pana Tadzia" z garażu obok, któremu w dużym fiacie strzela instalacja. Wystarczy założyć PORZĄDNY LPG i czujesz różnicę w portfelu, a auto jeździ zupełnie normalnie.

 

Zerknij sobie na mój kalkulator: http://www.kudys.wv.pl/lpg

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ważniejsze jest, gdzie to montujesz i czy ten ktoś ma o tym pojęcie, a niżeli co montujesz - takie są aktualne realia. Do tego auta, ŻEBY NIE PRZYSZŁO CI NA MYŚL NAWET montowanie II generacji, tylko wtrysk.

 

Święte Słowa!!! Polecam również LandiRenzo :cool2:

Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

520i ma prawo spalić 9,5 litra, ale musisz jeździć "emerytalnie". W mieście to raczej ciężko... chociaż, nie mówię nie. E39 520i nie miałem, więc siedzę cicho, chociaż bardziej realne jest dla mnie około 8-9 na spokojnej trasie i koło 11 na spokojnie mieście, ale to tylko moja subiektywna opinia.

Dokladnie tyle pali, teraz jezdze po kornwalii to tutaj 12 litrow ale gaz w podloge i trasa mieszana, aha i tutaj sa same pagorki, wiez zeby przejechac 5 km to z 4-5 razy pod gorke i z gorki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
ja mam e39 520i , miasto 11,6 średnia, liczona z kilku tankowań, trasa koło 9 więc jest całkiem spoko, ta pali mi mniej niż moja stara e36 318 i więc jestem całkiem szczęśliwy, co do gazu w toruniu za stag-a wołają 3,400 zeta więc koło 3 tys to jest normalna cena, fajny bajerek wtrysk gazu w fazie ciekłej ale wołają prawie 6 tys za instalacje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.