Skocz do zawartości

Odświerzenie lakieru a pasta polerska


Szponiasty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ludzie doradzają mi, żebym użył pasty polerskiej do odświeżenia lakieru w mojej E34. Mam trochę z nią doświadczenia ale na bardzo małych powierzchniach, i widzę że wypolerowanie całego samochodu zajmie pewnie z 4 godziny i ręka będzie bardzo boleć oraz mogą się pojawić zakwasy ;) Znacie może szybszy i skuteczniejszy środek? Jeżeli mimo wszystko pasta polerska, to jak sobie radzicie? Jakieś specjalne techniki. Bo wydaje mi się, że jest ona dość tłusta i trzeba nieźle machać szmatką, żeby zeszła. Jak się za to zabrać? Mycie autka a po wysuszeniu szorowanie a następnie znowu mycie?
http://i.imgur.com/CgYlyQw.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz znajomego lakiernika to pożycz polerkę i zrobisz to ładnie i w godzinę. Nie kupuj jakiś badziewnych past w markecie tylko podjedź do firmowego sklepu z lakierami samochodowymi to Ci dobiorą dopowiednią pastę. Osobiście polecam R-M.
"Aerodynamika jest dla tych, którzy nie potrafią budować silników" - Enzo Ferrari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"xsilver" Tak sie składa że sie różni i to sporo. Polerka ma np. sprzegło dociskowe, wolny start i płynną regulacje obrotów. Takich "bajerków" raczej nie posiada zwykła szlifierka. Poza tym zajmowałem sie tym zawodowo w renomowanych serwisach i co nie co wiem na temat polerowania i sprzętu którym sie to wykonuje.

"flash" Nie zawsze poleruje sie na mokro. Oczywiscie zależy od tego czym polerujesz: farecla oczywiscie na mokro. Ale 3M albo AbelAuto tylko na sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiliscie kiedys cos profesjonalna polerka , ze tak sie bulwersujecie wiertarka ? ja robiłem

 

Stary,dla mnie możesz sobie polerować nawet piłą spalinową,osobiście mnie to grzeje,ale piszesz głupoty,bo jak byś robił coś polerką to nigdy byś jej nie porównał z wiertarką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt kto umie to robic, nie bedzie dociskal polerki z sila 80kg do nadwozia ... a wolny start nie jest po to zeby dobrze robic lakierowi ...

 

 

podniecacie sie ta polerka jakby to byla jakas kosmiczna technologia - a co za roznica co sie kreci - wiadomo ze polerka jest wygodniej i jest do tego stworzona ... a nikt nie bedzie kupowal polreki powiedzmy za 500zł zeby raz na 2 lata wypolerowac swoja maszyne ( chociaz tacy pewnie sie znajda )

 

a co z recznym polerowaniem - moze to juz wogole jest masakra :duh:

jak ktos jest glabem i nie umie tego robic to zmiszczy lakier nawet polerka za 5tys zł i pasta za 500zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prowda jest tako że jak zrobisz całe auto szlifierką kątową z filcem i futerkiam to zupy nie bydziesz w stanie zjeść przez tydzień (mam <- to i bawia sie tym jak chca wypolerować jakaś pojedyncza rysa)

no ale z drugiej strony taniej jest zlecić polerowanie niż kupić profesjonalny sprzęt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt kto umie to robic, nie bedzie dociskal polerki z sila 80kg do nadwozia ... a wolny start nie jest po to zeby dobrze robic lakierowi ...

 

Tu sie mylisz szanowny kolego. 80kg. to przesada, ale docisnąć czasem trzeba i to solidnie i sprzęgło dociskowe jest wtedy niezbędne. No chyba że stać Cie na to by śmigać do lakiernika z każdym przecięciem. A wolny start jest po to by gąbka nie zacinała lakieru przy każdorazowym włączeniu polerki, co też wydaje mi sie bardzo istotną rzeczą.

 

"dajan" ma 100% racje. Lepiej zapłacic 200 pln. komuś kto sie na tym zna i ma odpowiedni sprzęt niż babrać sie samemu. Często sie potem okazuje że efekt nie jest taki jak bysmy chcieli albo nie daj Boże narobimy tyle bałaganu że tylko lakiernik pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie macie moze jakies fotki przed i po polerowaniu? chcialem zobaczyc efekty....Jakbyscie mogli to wrzuccie.

Pozdrawiam.

By ZacAnaheim


"Nie ma ludzi niewinnych są tylko źle

przesłuchani"


"Prawo jest jak płot - żmija zawsze się prześliźnie, tygrys zawsze przeskoczy, a bydło przynajmniej się nie rozłazi, gdzie nie powinno."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko prosto po polerce, przed nie zdążyłem zrobić bo widok autka mnie załamywał i musiałem zakasać rękawy. Poprzedni właściciel był strasznym pedantem i kochał myjnie automatyczne.

 

"Fotka zrobiona niestety aparatem kiepskiej jakości"

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img92.imageshack.us/img92/5306/wypolerowanebj4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boski efekt.....super to wyglada ... tylko oczywiscie po kazdej polerce - powloka lakieru sie zmniejsza...w przypadku metallicu bezbarwny.....

By ZacAnaheim


"Nie ma ludzi niewinnych są tylko źle

przesłuchani"


"Prawo jest jak płot - żmija zawsze się prześliźnie, tygrys zawsze przeskoczy, a bydło przynajmniej się nie rozłazi, gdzie nie powinno."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, ale są to naprawde śladowe ilości. Poza tym jak zrobisz raz a pożądnie to masz spokuj na długi czas. Wystarczy tylko potem dbać o lakier w odpowiedni sposób a napewno nie straci blasku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi kiedyś proponował lakiernik polerowanie za 100zł .

a pamiętam jak kiedyś kupiłem wosk do polerowania i eksperymenty z nim zakończyłem jak namoczona nim szmata nie można było na błotniku przesunąć ani o milimetr , teraz te wszystkie nowe cuda to czysta przyjemność przy polerowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co z polerowaniem ręcznym jednego elementu,mam porysowaną klapę bagażnika i jakoś nie widze potrzeby polerki całego nadwozia a jedynie tej klapy,jaka pasta(może linka na allegro bym prosił jak jest tam :norty: ) no i czy ręcznie da rade to zrobić :?:
http://www.iv.pl/images/16876943185426216561.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętam jak kiedyś kupiłem wosk do polerowania i eksperymenty z nim zakończyłem jak namoczona nim szmata nie można było na błotniku przesunąć ani o milimetr , teraz te wszystkie nowe cuda to czysta przyjemność przy polerowaniu

 

mylisz polerowanie z woskowaniem, a to dwie różne rzeczy choć efekt może się wydawać początkowo "podobny".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.