Skocz do zawartości

Ehhh te deszcze...


bieniu3000

Rekomendowane odpowiedzi

Po ulewnych deszczach jechałem sobie moim autkiem. Troche kałuż bylo, ale spoko nic sie nie dzialo. Odpalam na drugi dzien, Pyrka silnik, faluje. Potem sie uspokoilo. Na trasie na nizszych obrotach sie dusił, dopiero kopyto dostawal od 3-4 tys obr. Na LPG jeszcze jezdzi jako tako, na benzynie masakra. Naciskam gaz, to on zwalnia. Na wolnych obrotach pyrka az sie cala buda trzesie. Na LPG wolne obroty ok. I teraz pytanie co zachlapałem? Filtr powietrza profilaktycznie wysuszylem suszarka. Kable WN sciagnalem na noc i wzialem do domu. Dzis zalozylem. Na LPG jest juz lepiej, na benzynie dalej lipa. :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPDATE: Zmienilem na próbe kable WN i dalej to samo. Na chwile obecna: zapalam, wolne obroty ok na lpg i benz. Na gazie chodzi troszke lepiej niz na benz, mniej wiecej miedzy 2-3,5 tys obrotow ma zmula. Dławi sie, np jak trzymam równo noge na gazie to chwilami przyspiesza, chwilami sie dławi i zwalnia. Na luzie jak "gazuje" to jest ok. Już nie wiem co mu jest. POMOCY! :modlitwa:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje wiedzy :cool2: Sciagnalem zlaczke od sondy i wylalo sie z niej sporo wody. Na odpietej lambdzie smiga jak strzala. Mechanior u którego korzystalem z kanalu powiedzial ze lambda padla. Mi sie jednak wydaje ze odczekam do jutra niech wyschnie, potem wyczyszcze dokladnie i chyba bedzie chodzic? Bo od deszczu przeciez raczej nie padla :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z sondami tak jest wlasnie, dzialaja dzialaja az tu nagle pyk i juz nie dziala . co ja gadam, z wszystkim tak jest ;-)

 

sonda rozgrzewa sie do ponad 300 stopni i przy kontakcie z woda gwaltownie stygnie, wiec i zmienia swoje wymiary, jak wiesz kazdy material sie kurczy lub wydluza przy zmianie temperatury. to moglo spowodowac jej uszkodzenie. woda niestety nie jest neutralna dla samochodow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.