Skocz do zawartości

witam.jestem nowy.mysle nad zakupem.


szmitu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem nowy na tym forum, ale marka (choc nie posiadałem wczesniej beci) nie jest mi calkowicie obca.

Stało sie tak że spłynęło mi troche zaległego grosza i moge zacząć realnie zastanawiac się nad kupnem sobie jakiegos fajnego auta. Myslalem nad różnymi markami oraz grupami, od miejskich po limuzyny.

Padło na E38. Od dawna to auto cholernie mi sie podoba, jest niepoślednie i ma klase. Wiem jakie am silniki jakie wyposarzenie itp. ale nic nie wiem o kosztach. Błagam podpowiedzciem mi jaki silnik jest odpowiedni i jak wyglada utrzymanie... Oczywiscie chce zanlezc kompromis pomiedzy przyzwoitym zuzyciem paliwa i dobra dynamiką...

Dodam ze na auto chce wydac coś w okolicach 20 tys. moze byc z malym haczykiem, ale szczerze to chcialbym zejsc nawet poniżej(ale nie wiem czy wtedy to nie złom).Słyszalem wiele pozytywnych opini na temat bezawartyjnosci i kosztów utrzymania tego auto ale zadnych konkretów.

Z góry dziekuje za pomoc.

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mi się tak wydaje ... mając do dyspozycji 20kzł , lub nawet mniej jak mówisz , to wolałbym kupić wypasione E32 za 12-14kzł z ostatnich lat produkcji niż pakować się na siłe w bylejakie E38
marnujesz życie jeżeli nie jesteś dobry w tym co robisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z taką kasą to bym nawet do E-39 nie startował,pamiętaj im taniej kupisz tym więcej będzie do zrobienia.Więc musisz sie zastanowić czy lepiej dołożyć do tych 20tyś jeszcze z 10koła i kupić coś w miare przyzwoitego,czy kupić tanio i dokładać a na pewno będzie dużo do zrobienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ok 20 tys PLN mozesz probowac kupic 730i z poczatku produkcji E38. Ale szansa, ze bedzie w dobrym stanie jest niewielka.

 

za 20 tys kupisz ZŁOMA,jezeli chcesz kupic e38 - to musisz sie iczyc z kosztami za zadbany egzemplarz okolo 30 tys.Najlepiej jedz do Niemiec ikup cos tam.Ja tak zrobilem.750 z 95 roku z navi od 1 wlasciciela wyszla mnie na gotowo 28.000 , druga 96 steptronik tez od 1 wlasciciela 27.000.czywiscie w kazde z tych aut tez trzeba bylo wlozyc pieniędze

-czyli oleje,klocki,paski,jakis wachacz,itp.Niby drobiazgi ale boli.Koszty utrzymania e38 jezeli chodzi o czesci nie są jakies specjalnie wysokie - jezeli bedziesz podpieral sie zamiennikami - niektóre cena w aso zabiajją-np. czesta wada e38 dolne i gorne tyle wachacze- w aso 790 za sztuke - zamiennik okolo 90 zł.Jezeli masz hajs tylko na kupno i nie masz odlozonego na ewentualne naprawy - odradzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok. 28 tys. to jest w tej chwili goorna granica.

to jak z silnikami?

 

 

poczytaj dokładnie

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=50687

 

tutaj co prawda janusz zastanawia sie miedzy e39 a e38... ale wkoncu pada na e38 i duuzo pisza chlopaki... o kosztach silnikach itp... dowiesz sie wszystkiego...

http://img110.imageshack.us/img110/2668/naroummmpr4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.