Skocz do zawartości

szum toczenia opon,pracy wału, mostu itp.


john

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , jakis czas temu przyprowadzilem E46 coupe 328ci i juz przy kupnie martwila mnie jedna rzecz, mianowicie dzwiny szum we wnetrzu auta , cos jak odglosy toczenia sie opon ( 225/45/17) lub zbyt glosna praca mostu, wału, moze jakis łożysk itd. itp.

 

Czy ma ktos z Was jakies doswiadczenia np. z przekladka opon z 205 16 cali na 225 17 cali ? czy komfort , a konretnie szum toczenia sie jest duzo wiekszy ? CO moze byc jeszcze ew. przyczyną takei dziwnego szumu ? Auto ma oryginalny przebieg 78 tys. km , dlatego zuzycie mostu czy tez jakis łożysk na wale raczej nie wchodzi w rachube, tym bardziej , ze nie ma nigdzie luzow , wwszystko prawie jak nowe. Ale no k.. szumi i nie wiadomo co jest :-(

Podnosilem tyl na lewarku , aby wyeleminowac opony no i szumi . Tak wiec opony nie sa do konca winne, mimo chcilabym sie dowiedziec jakie macie odczucia po zmianie felg/opon z 16 cali na 17 cali , bo to tez ma na pewno wplyw na odglosy toczenia sie opon

 

Ponad 60 km/h jzu prawie nie slychac, wiatr oplywajacy karoserie , ogolny hałas zagłusza ten szum , jednak w momencie hamowania znowu sie nasila , i jest to takie łułułułu , jakby lekko pulsacyjne

 

Bylem w BMW Olszowiec , ale szkoda gadac ...przeszkoleni chyba tylko w wystawianiu faktur (do tego z bledami) , wiec nie ma tematu . Sam wiec probuje dochodzic co jest i pytac sie co to moze byc . Reasumujac jak sie podniesie tyle auta , czy to lewa czy prawa strona , zapala auto , daje na D ( automat) puszczam hamulec, opona dosyc szybko sie kreci i jzu dobiega szum . Rozchodzi sie po calym nadwoziu , ale w 99 % stawiam na : albo wał, łoyska na wale , ew. most ( odnosnie mostu , jesli ktos sluchal jak pracuje na wolnych obrotach to niech da znac bo jest takie w nim terkotanie cos jak wiertarka na korbke i nie wiem czy tak ma byc ) dalej , moze jakies łożyska na półosiach , no ale nei ma nigdzie luzow i ten przebieg... Czyzby skrzynia ? ale to raczej niemozliwe

 

NIe wiem co robic z tym fantem

 

Pomozcie:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Miałem ostatnio podobny problem:

http://autobmwklub.triger.com.pl/forum/viewtopic.php?t=52130&sid=d8f0090bbc85e0c585ab9782140f396f

W diagnozowaniu źródła hałasu pomaga doświadczenie. Jeżeli przejeżdżasz czasami przez Lubin, polecam gościa, Tomka Nowaka, który o podwoziach wie naprawdę dużo. Wrzucę info do działu polecane warsztaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej to łożyska jesli mowisz ze po podniesieniu auta szum dalej jest.

Przy zmianie felg/opon rozmar ma niewielkie znaczenie a raczej wzór bieżnika ewentualnie jego zuzycie. Jesli bieznik bedzie zeschodkowany (idzie to wyczuc jezdząc ręką wzdluz opony) to opona bedzie szumiec, a czy to 14 czy 18 - to nie ma znaczenia. Ale w twoim wypadku raczej stawiałbym na łożyska- chociaz po tak małym przebiegu... :worried: no ale moze akurat.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie opon ja zmieniłem z 225/45/17 na 205/50/17 komfort jazdy zmienił się zdecydowanie m.in. mniejsze opory toczenia /cichsze/ i przede wszystkim w trasie przestałem odczuwać koleiny.

 

a masz jakies foto tych felg i opon , jak auto sie prezentuje na 205/50/17 ? BO przeliczajac profil to i chyba bedzie wyzszy niz w 225/45/17 chociaz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na kazdej stacji diagnostycznej maja urzadzenie (przyzad) do rozpedzania kol i sprawdzanaia stanu lozysk, podjedz, zaplacisz 20-30 zl i ci sprawdzi lozyska i przy okazji wytrzepie cale auto i powie co masz do zrobienia.

 

(podnosi auto na lewarku, przyklada przyzad rozpedza kolo ( w moim przypadku do 100km/h ) i odsuwa przyzad, szum lozysk i tarcz slychac golym uchem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.