Skocz do zawartości

Zakup BMW 530d, pare pytań


kubotek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od 2 miesięcy poszukuje auta, wcześniej miałem poczciwego Passata ;) . Wybór padł pomiędzy Audi A6 lub BMW 5, only sedan ;) . Z początku rozglądałem się tylko za A6, ale ciężko jest trafić takiego auto w sedania z takim wyposażeniem jak sobie życze. W BMW myślę nad silnikiem 3.0 w dieslu, z rocznika 2003. I tu mam do Was pare pytań:

- jak ten silnik sie praktykuje, nie ma z nim jakiś problemów, czy może jednak rozglądać się za "5" z silnikiem 2,5?

-skrzynia-manual czy automat - jakoś nie mam przekonania do automatów, czy one są awaryjne?

-które rocznik najlepszy dla tego modelu z tym silnikiem?

Trochę poczytałem na forum na co zwrócić uwagę przy kupnie i otworzyło mi to oczy ;) . Słyszałem, że ten model ma słabe blachy, ale czy w tym roczniku co ja poszukuje, też tak jest?

 

 

:arrow: Dzieki za pomoc, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak szukasz z tego rocznika (2003) to nie powinieneś mieć problemów praktycznie z niczym , nawet jakby było ze 150 tyś przebiegu tylko żeby nie był bity no i kompletny no a 3.0 w dieslu jest super (2,5 też OK tylko że słabsze a TDSów już w tych rocznikach nie ma więc problem z nimi Ciebie nie dotyczy)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez doradzilbym 3.0d w automacie. Jesli bierzesz pod uwage tylko diesla, to nawet nie zastanawiaj sie na 2.5tdi w audi bo ten silnik to stary klekot w porownaniu do 530d. Ja wole automaty, spisuje sie jak narazie niezle. Moja jest z 99roku zrobilem nia przez rok 50tys km

Konrad


http://www.maxmotors.pl

SKLEP MOTOCYKLOWY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja preferuje 3.0D w manualu ,ale jak jeżdzisz spokojnie to automat tez bedzie git,jednak zdarzaja sie awarie...

3.0 ma znacząco lepsze osiągi od 2,5 a spalanie nieodczuwalnie większe.

 

2.5 tdi-audi to strasznie wadliwy motor,z powodu wady konstrukcyjnej v6 często wycierają sie wałki rozrządu,a są 4 sztuki.

naprawa ze wszystkimi uszczelkami itp... to jakies 8 klocków...

 

poszukaj na forum jest tego sporo o 3.0 D

Ja chcieć,prosić o wiedzy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze takie pytanie, czy da radę sprawdzić po numerze VIN przebieg BMW ? Wiem, że wyposażenie można sprawdzić po VIN, ale czy przebieg też ? :roll:

Jak bedziesz mial szczescie i auto bylo serwisowane to tak. ale ja bylem osobiscie w BMW i mieli jakis problem, a przez telefon w jedym serwisie powiedzieli mi, ze takich informacji mi nie udziela!

Chyba, ze jakis forumowicz pracuje w serwisie i zrobi taka przysluge!

Tomek

Marzenia się spełniają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem w serwisie we wrocku i pytałem,po vinie moga ci powiedzieć w jakiej opcji auto wyszło z fabryki..

 

przebieg mogą zczytać z kluczyka,ale jesli ktoś go cofał to zadbał tez o takie detale jak "naprawa" kluczyka"

 

jedyne co ci powiedza to przy jakim przebiegu był ostatni serwis w bmw

Ja chcieć,prosić o wiedzy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ja preferuje 3.0D w manualu ,ale jak jeżdzisz spokojnie to automat tez bedzie git,jednak zdarzaja sie awarie...

3.0 ma znacząco lepsze osiągi od 2,5 a spalanie nieodczuwalnie większe.

 

2.5 tdi-audi to strasznie wadliwy motor,z powodu wady konstrukcyjnej v6 często wycierają sie wałki rozrządu,a są 4 sztuki.

naprawa ze wszystkimi uszczelkami itp... to jakies 8 klocków...

 

poszukaj na forum jest tego sporo o 3.0 D

 

no wlasnie, ja juz naprawialem automat, wysiadlo sprzeglo hydrokinetyczne - podobno wina lezy m.in. po stronie braku wymiany oleju w skrzyni

 

sam szukalem dosc dlugo 3.0d po lifcie w manualu, chcialem jednak dobrze wyposazona wersje, a takich z manualami jest jak na lekarstwo

 

audi 2,5 tdi to inna kultura pracy (gorsza), glosniej w srodku, na zewnatrz, poza tym, jest to tzn. alkoholik - pali znaczaco wiecej niz 3.0d

 

pozdr

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja preferuje 3.0D w manualu ,ale jak jeżdzisz spokojnie to automat tez bedzie git,jednak zdarzaja sie awarie...

3.0 ma znacząco lepsze osiągi od 2,5 a spalanie nieodczuwalnie większe.

 

2.5 tdi-audi to strasznie wadliwy motor,z powodu wady konstrukcyjnej v6 często wycierają sie wałki rozrządu,a są 4 sztuki.

naprawa ze wszystkimi uszczelkami itp... to jakies 8 klocków...

 

poszukaj na forum jest tego sporo o 3.0 D

 

no wlasnie, ja juz naprawialem automat, wysiadlo sprzeglo hydrokinetyczne - podobno wina lezy m.in. po stronie braku wymiany oleju w skrzyni

 

sam szukalem dosc dlugo 3.0d po lifcie w manualu, chcialem jednak dobrze wyposazona wersje, a takich z manualami jest jak na lekarstwo

 

audi 2,5 tdi to inna kultura pracy (gorsza), glosniej w srodku, na zewnatrz, poza tym, jest to tzn. alkoholik - pali znaczaco wiecej niz 3.0d

 

pozdr

 

Dzięki za wyczerpujące odpowiedzi.

Mój cel to BMW 530d w manualu z 2003r. :) :D

 

W Polsce chyba nie ma co szukać :|

 

Znalazłem to ogłoszenie :

http://mobile.de/SIDJrJzMU7XpAqAlWKf1P-slA-t-vaNexlCsAsCsK%F3P%F3R~BmSB11Iindex_cgiJ1180607185A1Iindex_cgiD1100CCarX-t-vctpLtt~BmPA1A1B20B59%81%7D-t-vCaMiMkQuRDSeUnVb_X_Y_x_yetgemirdsO~BSRA6A1B22D3500BGND2003CPKWA0HinPublicA2A0E80000A0FDieselNSchaltgetriebeF100000D2003A0/cgi-bin/da.pl?bereich=pkw&sr_qual=GN&top=5&id=11111111261139790&

 

Czy cena nie jest za niska ?? W jakiej kwocie mogę szukać takiego autka tzn. z navi, xenon, skóra itp. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Fajny, ale tam jest w opisie

 

"Beschreibung:

13600,-Netto, ..."

 

...colowiek to znaczy. :lol:

 

moje e39 jest z 98 roku i nie zamieniłbym na zadne 2,5tdi. mam automata i też nie chcę już manuala, ten automat może i muli, ale przez pierwsze góra 2 sekundy, a potem, to wciska w fotel, że aż miło. I jak się niedawno okazało - olej mam w skrzyni niewymienny. Więc w zasadzie brak kosztów. Dodatkowo w audiku czyba rozrząd na pasek, co? To kolejne wydatki.

Respekt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena dobra, ok 60k PLN + opłaty. Nie wiem ile wynosza ale pewnie z 65 Cie wyjdzie.

 

Za 10k PLN więcej można już w Niemczech kupic E60, ale wiadomo ze słabszym wyposażeniem (zazwyczaj bez skory, manual). No ale 530d w E60 ma 218km (a nie 194km jak w E39).

 

Poza tym nie zwracaj koniecznie uwagi czy auto jesr 2003, czy 2002/2001 (ja sam interesowałem się 2001 w górę). Ważne by miało niski przebieg (oryginalny) i było w dobrym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba miec b.duzo cierpliwosci! ja po blisko roku poszukiwan(w miedzy

czasie kupilem 520d od rodzinki zeby bylo czym jezdzic,która w tej chwili

jest do sprzedania)przyprowadzilem z niemiec 530d touring 2003r.

Auto jest sprawdzone,100% bez wypadku,ma wszystko navi,tv,skora,

telefon w podlokietniku,dostalem dwa komplety alu z oponami,180 tys.

przebiegu,a auto w srodku poprostu nowe,kierownica idealna,takze przestrzegam wszystkich nabywcow,nie wierzcie handlarzom,czy to u nas

czy na zachodzie,oni wszyscy kreca liczniki nawet dwa razy.Zeby sciagnac

klienta podaja w ogloszeniu 2003r, ty jedziesz kawał drogi, zagladasz

w papiery a to 2002.

Takrze zycze cierpliwosci i duzo szczescia,bo naprawde warto!

A jak już znajdziecie to cudo, to bedziecie cieszyli sie jak dziecko,

tak jak ja teraz! Pozdrawiam!

BMW=Boss-Money-Women
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyprowadzilem z niemiec 530d touring 2003r.

Auto jest sprawdzone,100% bez wypadku,ma wszystko navi,tv,skora,

telefon w podlokietniku,dostalem dwa komplety alu z oponami,180 tys.

przebiegu,a auto w srodku poprostu nowe,kierownica idealna,takze przestrzegam wszystkich nabywcow,nie wierzcie handlarzom,czy to u nas

czy na zachodzie,oni wszyscy kreca liczniki nawet dwa razy.Zeby sciagnac

klienta podaja w ogloszeniu 2003r, ty jedziesz kawał drogi, zagladasz

w papiery a to 2002

 

Można wiedzieć ile Cię to cacko wyniosło??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to 'kupowanie u Niemca bo tam jest zadbane' jest troche śmieszne.

 

Czyli że teraz jeśli to 530d kupowałbym od Ciebie w Polsce, to już się nie opłaca, bo jest zajechane, na pewno kiespkiej jakości, bo kupuje je od Polaka, a nie od Niemca? Śmieszne. Jeśli auto jest zadbane to nie trzeba robić sobie kosztów ściąganiem go z Niemiec. Takie jest moje zdanie.

 

Dobre auto znajdziesz i w Polsce, tak samo jak złe i w Niemczech. Trzeba tylko się na tym znać (ja nie kupuje bez specjalistów od lakieru i blacharki, oraz mechanika lub wizyty w ASO auta).

 

PS. Dodam że swoje nowe 745i też będę kupował w Polsce, bo nie mam czasu na jazdy po Niemczech (mimo że mam tam rodzinę, kuzyn dziewczyny pracuje w BMW w Munich, itp). Oględzimy specjalistów + wizyta w ASO i wszystko będzie jasne. A wyjdzie mnie taniej niż ściąganie z Niemiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.