Skocz do zawartości

Potrzebna pomoc w kumpnie BMW 518i 1995-6rok


Jocker232

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Mam kilka pytan dotyczacych bmw 518 z 95-6roku. Zamierzam sie do kupna tego oto samochodu i chcialbym wiedziec na co powinienem zwrocic uwage, i co moze mi sie psoc.Mam zamiar wlozyc duzo pieniedzy w ten samochod by zrobic go do perfekcji.Bedzie to angielskie auto poniewaz jestem w Anglii. Pisze to bo moze to miec jakies wieksze znaczenie. Z gory dziekuje za udzielenie mi jakichkolwiek wskazowek. Milego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Mam kilka pytan dotyczacych bmw 518 z 95-6roku. Zamierzam sie do kupna tego oto samochodu i chcialbym wiedziec na co powinienem zwrocic uwage, i co moze mi sie psoc.Mam zamiar wlozyc duzo pieniedzy w ten samochod by zrobic go do perfekcji.Bedzie to angielskie auto poniewaz jestem w Anglii. Pisze to bo moze to miec jakies wieksze znaczenie. Z gory dziekuje za udzielenie mi jakichkolwiek wskazowek. Milego dnia

 

Poszukaj lepiej 520 albo 525. Nie wiem po co ktoś wymyślił w e34 1.8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie 7dni temu sprzedale 518 94r m43......na poczatku myslalem ze 518 bedzie molowata ale wcale tak nie bylo i powiem Ci ze po wymienieniu sondy lambdy palilo mi w miescie 10-11 litrow ,spokojnie wycisnolem 200 km/h i uwazam ze calkiem przyjemnie sie jezdzi w miescie przyspieszenie jak normalny samochod , wiadomo ze z tym silnikiem nie poszalejesz ale na trasie tez sie milo zaskoczylem poniewaz ma zadawalajace przyspieszenie nawet na 5 biegu ,poza tym naprawy takiego silnika w angli nie sa drogie, ja jezdzilem swoim 2 lata i bylem bardzo zadowolony ,zaplacilem za nia 980 F......ps .mam do sprzedania alu felgi 15 z dwiema nowymi oponami pozdrowienia...........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW powinno mieć 6 cylindrów :cool2: , a tak serio to raczej odpuść sobie i jak już koniecznie chcesz przerabiać wersję angielską to przynajmniej sprowadź z porządnym silnikiem (przynajmniej 525) i wyposażeniem. Ja jeżdżę 520 i jest to co prawda wystarczający motor, ale jak to mówią mocy nigdy dość i wiem, że 525 paliłby tyle samo (ok. 8,0 poza miastem), a może i mniej. Rozejrzyj się ewentualnie za 525iX, na zimę jak znalazł zwłaszcza na polskie warunki zimowe.

 

Pozdrawiam, Maru.

A wszystko to przez REKINA ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie gdybym nie musial placic tutaj ubezpieczenia za samochod- w sumie za siebie to bym kupil sobie nawet i 3.5litra ale jak wiadomo placi sie tutaj srogo...dlatego kupuje 1.8...generalnie auto uzywane bedzie w miescie takze nie potrzebuje jakiegos szalowego przywalenia.Ale generalnie pytam o silnik...na co mam zwrocic uwage...co moze byc popsute albo zuzyte a widac i slychac...chodzi mi o takie rzeczy...z gory dziekuje za pomoc i za odpowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie polecam poszukać w postach dotyczących 318is, to będzie chyba ten sam silnik. Bez aparatury trudno stwierdzić w jakim stanie jest silnik, ale jeżeli masz dobry (wyczulony) słuch to przede wszystkim posłuchaj jak pracuje silnik, zawory, czy są jakieś stuki i nie poprzez wkręcanie silnika na obroty jak to robi chyba większość ludzi, tylko przez lekkie otwarcie przepustnicy i przytrzymanie silnika na ciut wyższych niż wolne obroty. Po prostu lekkie dodanie gazu, przytrzymanie i zdjęcie gazu, wtedy wszystkie stuki wychodzą w momencie zmiany obciążenia i nie są zagłuszane przez inne dźwięki :mrgreen:

A tak z własnego doświadczenia Ci powiem, jak kupowałem obecną beemkę to oglądałem wydech (powinien być stalowo-szary, oczywiście też to zależy od stylu jazdy, ale jak będzie czarny jak sadza to prawdopodobnie już ciągnie olej), to po prostu wąchałem spaliny :lol: i nos mnie nie zawiódł - to chyba najprostszy sposób sprawdzenia czy silnik bierze olej.

 

Udanego zakupu, Maru :wink:

A wszystko to przez REKINA ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

518? To chyba ze swieca szukac. Zawsze wydawalo mi sie, ze sa rzadkoscia. No i chyba troszke jednak malo mocy jak na takie auto, zwlaszcza jesli dolozymy klime czy ciocie z babcia z tylu...

 

Dlaczego nie chcesz kupic "w Europie", ubezpieczyc w Polsce a jezdzic w Anglii? Uwazam to za tansze i lepsze rozwiazanie. Tak jak sam napisales wtedy myslalbys o 530, ktora z pewnoscia bedzie bardziej satysfakcjonujaca opcja...

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli Jocker 232 planujesz mieszkac w Angli to kup samochod angielski ,chyba ze przyjechales tylko kase odlozyc to taniej ci wyjdzie ubezpieczyc w polsce ........ubezpieczenie w angli nie zalezy tylko od pojemnosci i klasy silnika , zalezy jeszcze od wieku wlasciciela i wielu innych czynnikow np. czy samochod trzymasz w garazu czy na parkingu itp.ja np.za 518 94r placilem 43F ,za520 98r 48F (ze znizka 50% ,a zaForda Probe 2,5 98r 56F(bez znizki) ,third part only..........wsluchaj sie w silnik czy chodzi rowno, zostaw go wlaczony na dluzej i zobacz czy sie nie grzeje,sprawdz zeby nie byl niebieskawy dym z rury wydechowej ,nie kupuj tylko z silnikiem m40 bo ma pasek tylko m43 od 94r no i przejedz sie na autostradzie sprawdz czy nie sciaga ,jak chamuje ....majac 518 bedziesz zadowolony z niskiego spalania i taniego ubezpieczenia (www.directline.co.uk to jest chyba najtansze).....gorzej z osiagami....a osobiscie uwazam ze najlepsza bmw e 34 to 525 24V.........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co pali mniej???????? 540tka???????? :duh: no ludzie ,nie opowiadajcie takich bzdur :mad2: fakt faktem,ze 1.8 litra w budzie E34 to bylo wielkie nieporozumienie , no ale bez przesady,napewno to 1.8pali duzo mniej niz 4.0,nawet jak stoja w korkach,ale wrazenia z jazdy prawie 300tu konnym potworem sa nieporownywalne do jazdy takim bzyczkiem jak E34 z 1.8motorem :mad2: :mad2: :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie a czy ktoś z was jeździł 518 :?: akurat mam taki i mogę śmiało powiedzieć że nie jest mułowaty. oczywiście to nie to co 4.0 ale zależy komu po co jest to auto. ja jeżdże dużo w trasie i jest wystarczające. spokojnie się leci 170-180km/h i spalanie jest niawielkie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.